Teraz jest Pt mar 29, 2024 13:41

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt gru 08, 2017 09:27 
Offline
Kandydat

Auto: Touran, 1.6TDI DSG, 2011
Imię: Łukasz
Dołączył(a): Śr gru 06, 2017 09:57
Posty: 6
Lokalizacja: KRS
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dla tych z którymi jeszcze się nie przywitałem zapraszam do działu powitań, tam też wyjaśnienie skąd wziął się Andrzej.

Wracając do sedna. Chcę zamienić Passat B7 2011 1.6 TDI manual na Touran 7miejsc z rocznika 2011/12 z tym samym silnikiem i DSG.

Mam na oku dwie sztuki tu w okolicy (mieszkam w Norwegii) lecz obie mają w historii z Elsy ślady romansu z rudą. Oba mają szklany dach.

Moje pytanie dotyczy właśnie tego panoramicznego dachu, czy ten model miał jakieś fabryczne problemy z elementami odprowadzającymi wodę z okolic szyberdachu? W obu przypadkach w historii pojazdu występuje wpis o wymianie jakiejś części zgodnie z zaleceniami producenta. Czy należy się takiego dachu obawiać właśnie pod kątem rdzy?

Jeden ze sprawdzanych przezemnie Touranow ma ślady rdzy na dachu a drugi był poprawiany na drzwiach przednich i tylnym nadkolu. W tutejszym klimacie problemy z rdzą są nagminne ze względu na wilgoć więc ciężko jest znaleść egzemplarz zupełnie bez śladów rudej a słyszałem tutaj wśród rodzimych blacholakierników, że o ile rdza jest leczona wg zaleceń producenta w aso to nie ma się czego obawiać...

Reszta historii tego Tourana z rdzą w drzwiach którego brałbym pod uwagę w pierwszej kolejności do oględzin wygląda Ok. Są wpisy o wymianie klaksonu i jednego ksenonu ale nic poważnego na moje oko.

Czy ktoś chciałby pomóc, rzucić okiem na historię, ewentualnie dodać jakiś komentarz na co patrzyć jak wybiorę się 200km żeby samochód obejrzeć?

Dzięki z góry za pomoc

_________________
Był Yaris 2001, Passat B7 2011
Jest Touran 2011 DSG 1.6TDI z siedmioma siedzonkami :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt gru 08, 2017 09:38 
Offline
Zaawansowany
Avatar użytkownika

Auto: Touran 2.0 TDI, 2008
Imię: Olek
Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 01:16
Posty: 326
Lokalizacja: Lubuskie
Podziękował : 102 razy
Otrzymał podziękowań: 67 razy
tutaj masz wątek, gdzie wstawiasz link do oferty i zawsze koledzy coś doradzą:
viewtopic.php?f=11&t=19144

_________________
cykraz
VW Touran 2008r. Highline BMN 2.0 TDI 170KM


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt gru 08, 2017 09:49 
Offline
Kandydat

Auto: Touran, 1.6TDI DSG, 2011
Imię: Łukasz
Dołączył(a): Śr gru 06, 2017 09:57
Posty: 6
Lokalizacja: KRS
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Oferta jest po norwesku z tutejszego portalu. Dodatkowo dla osób które norweskiej kultury nie miały przyjemności poznać oferta może być nie do końca logiczna bo panuje w niej klasyczny norweski burdel. Zdjęcia pomieszane, niewyraźne, opis nie zgadza się ze stanem faktycznym itp. Musiałbym wkleić cały zapis konwersacji z dealerem z tłumaczeniem żeby miało to sens taki jak w przypadku wklejania oferty np z otomoto.

https://www.finn.no/109613700

PS

Samochód jest na sprzedaż u oficjalnego Dealera VW tutaj w małym miasteczku na południu :)

_________________
Był Yaris 2001, Passat B7 2011
Jest Touran 2011 DSG 1.6TDI z siedmioma siedzonkami :)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL