Teraz jest Cz kwi 18, 2024 14:11

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn sty 16, 2017 20:33 
Offline
Początkujący
Avatar użytkownika

Auto: VW Touran 1,9 TDI 2004
Imię: Łukasz
Dołączył(a): Pn sty 16, 2017 16:48
Posty: 15
Lokalizacja: Śląsk
Podziękował : 27 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Mam nadzieję, że nie powtarzam wątku - widziałem kilka podobnych ale nic dokładnie takiego samego i co więcej ostatecznie rozwiązanego problemu. Auto mam od niedawna więc sorry jeśli czegoś nie wiem, ale mam denerwujący problem z zamkiem w tylnych drzwiach (obie strony) - mianowicie nie mogę ich otworzyć z pilota. Zamek niby coś chrobocze ale drzwi się zwykle nie otwierają, nie zawsze też działa otwieranie od wewnątrz - czasem to też nie pomaga. Czy ktoś miał taki problem albo zna rozwiązanie?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn sty 16, 2017 20:44 
Offline
Zaawansowany
Avatar użytkownika

Auto: BKC 1,9
Imię: Darek
Dołączył(a): N cze 05, 2016 11:24
Posty: 404
Lokalizacja: Rzeszów/Tyczyn
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 35 razy
rozwiązaniem jest wymiana zamków nie popędzam ale lepiej zrobić to póki sie jeszcze otwierają :lol:



Za ten post autor Lewik otrzymał podziękowanie od lukkwi19801(Wt sty 17, 2017 08:55)
Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn sty 16, 2017 20:59 
Offline
Użytkownik

Auto: Touran 2.0 TDI CR CFHC
Imię: Sławek
Dołączył(a): Śr sty 22, 2014 18:54
Posty: 156
Lokalizacja: Włocławek
Podziękował : 4 razy
Otrzymał podziękowań: 31 razy
Zrób tak jak Lewik pisze jak drzwi nie otworzą się z klamki to będzie rwanie tapicerki.

_________________
Był Touran 2004r 1.9 TDI 105KM
jest Touran 2012r 2.0 TDI 140KM



Za ten post autor sto2 otrzymał podziękowanie od lukkwi19801(Wt sty 17, 2017 08:55)
Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn sty 16, 2017 23:23 
Offline
Przeglądacz

Auto: VW Touran 1,6 MPI,2004r.
Imię: Janek
Dołączył(a): Pt gru 26, 2014 22:08
Posty: 112
Lokalizacja: Letterkenny Ireland/Pila Pl
Podziękował : 14 razy
Otrzymał podziękowań: 13 razy
Potwierdzam w 100% wypowiedzi j.w. W ostatnią sobotę wymieniałem zamki w tylnych drzwiach mojego kolegi, objawy identyczne jak u ciebie, zero błędów. Lewe wrota bez problemu się otworzyły a prawe godzina mordęgi na różne sposoby, w końcu się udało. Wymianę dokonałem przez demontaż głośnika.

_________________
Janek



Za ten post autor zutjan otrzymał podziękowanie od lukkwi19801(Wt sty 17, 2017 08:55)
Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So mar 11, 2017 22:29 
Offline
Początkujący
Avatar użytkownika

Auto: VW Touran 1,9 TDI 2004
Imię: Łukasz
Dołączył(a): Pn sty 16, 2017 16:48
Posty: 15
Lokalizacja: Śląsk
Podziękował : 27 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Słuchajcie! wymieniłem już kolejne dwa zamki, najlepsze jest to że jeden ok, , drugi dalej nie otwiera z pilota. Z klucza otworzę. I jeszcze jedno - przy ruszaniu spod świateł itp. przeskakuje coś w jednym z wymienionych zamków. Na marginesie powiem że zamek który wymieniłem jako pierwszy zwyczajowo otwiera, ale sporadycznie robi się taki myk, że nie mogę go otworzyć i wtedy pomaga....zamknięcie. Na koniec- coś też przeskakuje w klapie bagażnika. Problem w tym że nie mogę znaleźć solidnego mechanika do tego, ten co mi teraz robił niby jest elektrykiem w salonie VW i wyszło jak wyszło, mam do niego przyjechać żeby jeszcze zobaczył wiec może jest nadziej. Macie jakieś pomysły???


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt mar 21, 2017 19:58 
Offline

Auto: Touran 2.0 TDI 2003
Imię: Marcin
Dołączył(a): Pt wrz 30, 2011 08:47
Posty: 1
Lokalizacja: Opole
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Witam ja mam problem w tzw. druga strone zamek normalnie sie otwiera z pilota ale problem jest z zamknięciem z pilota mianowicie wszystkie drzwi sie zamykaja tylko lewe tylne nie
Zamykaja sie tylko jak zamykam je od środka przyciskiem do zamykania drzwi
Też czeka mnie wymiana zamka ?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt mar 21, 2017 20:39 
Offline
____________________
____________________
Avatar użytkownika

Auto: Touran 1,9 BXE 133KM 2006
Imię: Damian
Dołączył(a): N lut 17, 2013 21:30
Posty: 1370
Lokalizacja: Wlkp
Podziękował : 93 razy
Otrzymał podziękowań: 199 razy
a sprawdzaliście kable w harmonijce tam często się przełamują

_________________
https://www.facebook.com/Kogel-Mogel-238240740533005/


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr mar 22, 2017 00:11 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Auto: Touran 1.6 mpi + LPG 2004
Imię: Gerard
Dołączył(a): N gru 11, 2016 23:10
Posty: 212
Lokalizacja: Mosina
Podziękował : 63 razy
Otrzymał podziękowań: 71 razy
Panowie , nie wiem na ile pomogę i na ile ta informacja będzie trafna ale zacznę od początku :
dwa tygodnie temu miałem objaw taki : po zamknięciu z pilota tylne prawe drzwi nie zamykały się , zamykały się z przycisku na drzwiach ( nie zawsze ) i tez doradzano mi sprawdzenie kabli w harmonijce , wymianę zamka itp. i teraz piszę do tych co się nie zamykają drzwi ( bo nie wiem jak jest z tymi co się otworzyć nie chcą ), popatrzcie czy jak zamkniecie auto z pilota i otworzycie drzwi te co się nie zaryglowały zapala się lampka w podsufitówce ? , jeśli nie to na bank mikrostyk do czyszczenia lub wymiany , ja rozebrałem zamek ,wykopałem płytkę z układem ,każdy jeden lut poprawiłem lutownicą by wyeliminować zimne luty , rozebrałem mikrostyk wyczyściłem go i poskładałem i jak na razie działa idealnie .
Wydaje mnie się ,że ten mikrostyk pod wpływem czasu zakleił sie tawotem, którym jest wysmarowany cały zamek i wystarczy samo czyszczenie,należy też pamiętać by po takim zrobieniu sprawdzić zamek podpinając pod wiązkę by się nie męczyć znów z wykręcaniem, ponieważ przy składaniu można źle złożyć jedną blaszkę która nie zarygluje zamka , zaznaczyłem ją czerwoną strzałką , wstyd się przyznać ale ja rozbierałem go 3 razy zanim skapowałem jak ją dobrze złożyć. :P to na tyle
Tym filmem się posiłkowałem : https://www.youtube.com/watch?v=z5dtdyDDgrw w 5.50 min pokazany jest mikrostyk ,który prawdopodobnie jest winowajcą problemów .
P.S.
Do wyczyszczenia samego mikrostyku lub jego wymiany nie trzeba rozbierać zamka w drobny mak , znajduję się on na końcu widocznych niebiesko czerwonych kabelków i jest zapięty tylko jedna blaszką którą łatwo zdjąć .


Załączniki:
zamek.jpg
zamek.jpg [ 38.82 KiB | Przeglądane 2812 razy ]
Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr mar 22, 2017 10:01 
Offline
Przeglądacz

Auto: 1.6mpi BGU 2004
Imię: Rafał
Dołączył(a): Wt mar 29, 2016 11:00
Posty: 58
Lokalizacja: Legionowo
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy
Gerardos, super opisane, zgadzam się z Tobą, mikrostyk też potrafi napsuć nerw. Faktycznie problem zamków w Turkach jest dość częsty i zazwyczaj pomaga wymiana całego zamka bez rozbierania, a przecież koszty zakupu niewielkie. Za rozebranie :brawa:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt kwi 25, 2017 23:32 
Offline
Przeglądacz

Auto: VW Touran 1,6 MPI,2004r.
Imię: Janek
Dołączył(a): Pt gru 26, 2014 22:08
Posty: 112
Lokalizacja: Letterkenny Ireland/Pila Pl
Podziękował : 14 razy
Otrzymał podziękowań: 13 razy
ja tylko dodam do tego że zużywają się części plastikowe, samego mikro wyłącznika, jak i powierzchnia plastikowa na zworze zamka. Mikro wyłącznik można wymienić a że zworą to problem.

_________________
Janek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL