Teraz jest Pt mar 29, 2024 01:33

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn lut 19, 2018 10:51 
Offline
Zaawansowany

Auto: 2,0 TDI BKD, DSG, 2005
Imię: Andrzej
Dołączył(a): Pt lip 01, 2011 14:37
Posty: 383
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 4 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy
Koledzy, auto jak w opisie (DSG), ogrzewanie postojowe sprawne działa, ECON wyłączone. Jazda rano do roboty. Rano jakieś minus 2,3 stopnie do + 1. Rano na ok 5 minut przed włączeniem silnika (jak jest mróz) załączam postojowe więc jak przychodzę to jest już lekko ciepło w środku (szyby zaczynają się odmrażać). Jazda do pracy 11 km, 2 -3 światła po drodze, obroty 1800 - 2000 prędkość nawet do 100 km. Auto po tych 11 km i ok 12-13 minutach jazdy ledwo dogrzewa się do 90 C lub na sam koniec łapie już te 90. Dzisiaj na przykład 0 st. C postojowe włączone na 2 minuty przed (nie było mrozu) jazda 11 minut (11 km), raz stałem tylko na światłach auto się zagrzało (postojowe chodzi cały czas) do ok 70 - 80 C. Górny wąż lekko ciepły. Czy to że on jest lekko ciepły (ok 50 C) jest OK? Nie otwiera się termostat za wcześnie? W których kanałach sprawdzić temp. na poszczególnych czujnikach aby coś więcej wywnioskować? W drodze powrotnej raz że jest cieplej dwa inna trasa - cały czas prawie ekspresówka więc jest ok. Szybciej się nagrzewa i jak się nagrzeje trzyma tez 90 C (wskazówka równo w pionie). Aha dodam że jeżdżę ekonomicznie, tzn jak widzę przed sobą na światłach czerwone (czasami nawet i 500 m) to hamowanie silnikiem od razu. Więc może to wolne łapanie byłoby i Ok ale ten wąż mnie zastanawia, że pomimo nie złapania 90C jest wyraźnie ciepły. Dopiero kolanko przy chłodnicy jest zimne ale sam wąż przy kolanku jest jeszcze ciepły.


Ostatnio edytowano Wt mar 06, 2018 08:22 przez anko1973, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn mar 05, 2018 17:18 
Offline
Przeglądacz

Auto: Tiguan 2009 2.0 TDI
Imię: Tomasz
Dołączył(a): Pt sie 19, 2016 21:11
Posty: 58
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Kozy
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz
anko1973 napisał(a):
Koledzy, auto jak w opisie (DSG), ogrzewanie postojowe sprawne działa, ECON wyłączone. Jazda rano do roboty. Rano jakieś minus 2,3 stopnie do + 1. Rano na ok 5 minut przed włączeniem silnika (jak jest mróz) załączam postojowe więc jak przychodzę to jest już lekko ciepło w środku (szyby zaczynają się odmrażać). Jazda do pracy 11 km, 2 -3 światła po drodze, obroty 1800 - 2000 prędkość nawet do 100 km. Auto po tych 1 km i ok 12-13 minutach jazdy ledwo dogrzewa się do 90 C lub na sam koniec łapie już te 90. Dzisiaj na przykład 0 st. C postojowe włączone na 2 minuty przed (nie było mrozu) jazda 11 minut (11 km), raz stałem tylko na światłach auto się zagrzało (postojowe chodzi cały czas) do ok 70 - 80 C. Górny wąż lekko ciepły. Czy to że on jest lekko ciepły (ok 50 C) jest OK? Nie otwiera się termostat za wcześnie? W których kanałach sprawdzić temp. na poszczególnych czujnikach aby coś więcej wywnioskować? W drodze powrotnej raz że jest cieplej dwa inna trasa - cały czas prawie ekspresówka więc jest ok. Szybciej się nagrzewa i jak się nagrzeje trzyma tez 90 C (wskazówka równo w pionie). Aha dodam że jeżdżę ekonomicznie, tzn jak widzę przed sobą na światłach czerwone (czasami nawet i 500 m) to hamowanie silnikiem od razu. Więc może to wolne łapanie byłoby i Ok ale ten wąż mnie zastanawia, że pomimo nie złapania 90C jest wyraźnie ciepły. Dopiero kolanko przy chłodnicy jest zimne ale sam wąż przy kolanku jest jeszcze ciepły.

U mnie rano przy -10 czy - 15 też nie zdązy się zagrzać na odcinku ok 10 km ale przy temp. około 0 (+/- 2 ) to spokojnie się grzeje do 90 C (ja przed wyjazdem odpala, go 5 min wcześniej aby troche popracował jak to Diesel)
Ciekaw jestem jak odpowiedzą fachowcy na to bo sam jestem zainteresowany


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn mar 05, 2018 18:08 
Offline
Władca postów
Avatar użytkownika

Auto: touran BLS i 2x CAYC
Imię: Pawel
Dołączył(a): Wt maja 10, 2016 08:19
Posty: 4878
Lokalizacja: Goleniów
Podziękował : 22 razy
Otrzymał podziękowań: 421 razy
No z dogrzewaczem powinien się zagrzać spokojnie w tych 10 km jazdy. Wymień termostat bo to nie jakiś wielki wydatek.

_________________
1T2 BLS oraz 2x 1T3 CAYC


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL