Teraz jest Cz mar 28, 2024 12:35

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt paź 24, 2014 20:51 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Auto: T1, 1.6 FSI BAG, 2003
Imię: Andrz3j
Dołączył(a): Cz mar 03, 2011 22:06
Posty: 892
Lokalizacja: lubuskie
Podziękował : 27 razy
Otrzymał podziękowań: 101 razy
Qba5 napisał(a):
Witam jako nowy forumowicz.
Od kilku tygodni jestem szczęśliwym posiadaczem VW Tourana. Żona głowę suszy o czujniki, którym niestety nie ma. Czujniki nabyłem, jednak mam pytanie głównie do andrz3j (ale może do innych majsterkowiczów): jak zostało wyliczone te 87mm od hokeja? Czy jednak zderzak był wymontowany czy na czuja? Różnica pomiędzy 85, 87mm jest na tyle mała, że to może być błąd montażu zderzaka :-) Jak myślicie o ile można przekroczyc wymiar 87mm, żeby czujniki działały prawidłowo? 90mm będzie ok?
Pozdrawiam
Qba5

Na upartego przy małej srednicy czujnika (patrz manual i wymiary czujników) 85 mm tez przejdzie, jednak bezpiecznie jest 87mm. Jak dasz 90 mm bedzie to blizej górnej krawędzi i moze kołnierz od czujnika deikatnie odstawac ponieważ zderzak zaokrągla sie ku górze. Jak dasz niżej możesz trafić na metalowe wzmocnienie zderzaka (szczególnie z prawej strony- jesli masz wzmocnienie w formie wytłoczki). Dodatkowo jak czujniki maja wyprowadzenie przewodów dołem mogą dotykać wzmocnienia i w końcu się przetrzeć. Wowczas bedzies musiał delikatanie na srubach poluzować zderzak (zejdzie ok 1-2 mm) lub rozwiercic dodatkowo mocowanie "fasolke". Dlatego najkorzystniej 87 mm. Przeczytaj jeszcze raz manual i nie powinienes miec problemow z montażem. Zyczę powodzenia i pozdrawiam

_________________
Mój Touran

...tylko PB98
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz paź 30, 2014 02:31 
Offline

Auto: VW Touran 1.9TDI
Imię: Krzysztof
Dołączył(a): So paź 18, 2014 11:04
Posty: 4
Lokalizacja: Polska
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
I po bólu, czujniki zamontowane. Chociaż podziwiam, że koledzy zrobili temat w 3 godziny. Mi to zajęło trochę ponad 4. Okazało się, że mam rurę jako wzmocnienie pod zderzakiem, więc mogłem spokojnie dać czujniki 1cm niżej. Teraz troszkę odstają od góry (prawie nie zauważalne)... Dzięki za manual, mimo wszystko było dużo łatwiej.
Ps. Czy swoje czujniki wklejaliście lub uszczelnialiście (silikon bezbarwny)? Czy gumowa otoczka jest wystarczająca?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz paź 30, 2014 04:39 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Auto: T1, 1.6 FSI BAG, 2003
Imię: Andrz3j
Dołączył(a): Cz mar 03, 2011 22:06
Posty: 892
Lokalizacja: lubuskie
Podziękował : 27 razy
Otrzymał podziękowań: 101 razy
Qba5 napisał(a):
I po bólu, czujniki zamontowane. Chociaż podziwiam, że koledzy zrobili temat w 3 godziny. Mi to zajęło trochę ponad 4. Okazało się, że mam rurę jako wzmocnienie pod zderzakiem, więc mogłem spokojnie dać czujniki 1cm niżej. Teraz troszkę odstają od góry (prawie nie zauważalne)... Dzięki za manual, mimo wszystko było dużo łatwiej.
Ps. Czy swoje czujniki wklejaliście lub uszczelnialiście (silikon bezbarwny)? Czy gumowa otoczka jest wystarczająca?

Cieszę się, że mogłem pomóc. Czujników niczym nie uszczelniałem, na nic nie wklejałem.

Pozdrawiam

_________________
Mój Touran

...tylko PB98
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn gru 22, 2014 21:17 
Offline
Początkujący

Auto: vw touran 2.0 2004
Imię: Tadeusz
Dołączył(a): So lis 16, 2013 13:44
Posty: 13
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Witam.Mam pytanie czy wie Pan może którędy idą kable od czujników parkowania ze zderzaka do auta?Czujniki prawdopodobnie montowane nie fabrycznie.Najechalem ostatnio prawym tylnim kołem na deskę a ta uderzyła mocno w podłogę i od tego czasu nie działają czujniki parkowania.Od czego zacząć poszukiwania usterki?Myślę że wypięła się jakaś wtyczka..Wyjalem pierwszy czujnik ale ma tylko kabelek bez wtyczki.Bardzo proszę o pomoc.Tadek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt gru 23, 2014 01:21 
Offline
____________________
____________________
Avatar użytkownika

Auto: Touran 1,9 BXE 133KM 2006
Imię: Damian
Dołączył(a): N lut 17, 2013 21:30
Posty: 1370
Lokalizacja: Wlkp
Podziękował : 93 razy
Otrzymał podziękowań: 199 razy
ted353 napisał(a):
Witam.Mam pytanie czy wie Pan może którędy idą kable od czujników parkowania ze zderzaka do auta?Czujniki prawdopodobnie montowane nie fabrycznie.Najechalem ostatnio prawym tylnim kołem na deskę a ta uderzyła mocno w podłogę i od tego czasu nie działają czujniki parkowania.Od czego zacząć poszukiwania usterki?Myślę że wypięła się jakaś wtyczka..Wyjalem pierwszy czujnik ale ma tylko kabelek bez wtyczki.Bardzo proszę o pomoc.Tadek

kolego każdy co montuje to podłącza inaczej i gdzie indziej chyba że robi z konkretnego manuala już wielu kolegów ci pisało gdzie masz sprawdzać bez rozebrania nic nie zrobisz po nitce do kłębka

_________________
https://www.facebook.com/Kogel-Mogel-238240740533005/


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So maja 14, 2016 22:36 
Offline
Początkujący

Auto: 1T2, 1.6 BSE, pb95+lpg
Imię: Andrzej
Dołączył(a): Cz kwi 21, 2016 20:01
Posty: 37
Lokalizacja: Gdynia i okolice
Podziękował : 7 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy
W poliftowym jest czarno niebieski przewod. Caly montaz dwie osoby, dwie godziny wraz ze zdjeciem zderzaka i odchyleniem tapicerki. Czujniki z ebaya, tyle ze nie najtansze, pod kolor budy (zblizone)

No wlasnie, jest problem.

Czujniki powinny zaczac piszczec w odleglosci 150 cm od przeszkody. Moje zaczynaja w odleglosci 85cm, piszczenie ciagle powinno byc ok 20cm, u mnie jest 40cm. Czy jest cos co mozna na to wymyslic? Czy uroda chinczykow taka?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz lis 23, 2017 17:25 
Offline
Początkujący

Auto: Touran, 1.9 TDI, 2007
Imię: Janusz
Dołączył(a): Śr lis 15, 2017 19:00
Posty: 19
Lokalizacja: Sobin
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Panowie wszystko super opisane (mam na myśli manual) ale po kilku latach brak zdjęć... Tak zresztą jest w przeważającej liczbie zamieszczonych manuali na forum. Proponowałbym pomyśleć na rozwiązaniem tej kwestii gdyż szkoda czasu użytkowników którzy robią manuale dla potomnych a po jakimś czasie są one w dużej części nieużyteczne z powodu braku zdjęć.
Fajnie opisane jak dostać się do prawego boku w bagażniku ale z powodu braku zdjęć (przestały się wyświetlać) ciężko zastosować ten manual.....a właśnie potrzebuję się dostać do modułu pdc i nie wiem jak :cry:

-- Pt lis 24, 2017 15:49 --

Podpowiedzcie Proszę jak zdemontować prawy bok w bagażniku gdyż chcę sprawdzić jaki mam moduł. Chcę dołożyć czujniki z przodu więc jak wyczytałem z podpowiedzi kolegów prawdopodobmie bedr musiał wymienić moduł. Tak w ogóle dzisiaj zaczęły fiksować mi tylne czujniki. Jak wyjeżdżałem z domu wsxystko dzialaloa w mieście jak wbilem wsteczny to krótki sygnał włączenia czujników i za chwilę ciągły sygnał jak gdybym dojechał już do przeszkody. Później w domu sprawdzałem to co któryś raz włączenia wstecznego zaczyna normalnie pikać i po chwili znowu ciągły sygnał jakby coś nie łączyło. .... ma ktoś pomysł co to może być za przyczyna? :oops:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt sie 10, 2018 15:57 
Offline
Początkujący

Auto: touran 1.6 mpi
Imię: Rafał
Dołączył(a): Śr cze 06, 2018 18:12
Posty: 12
Lokalizacja: Kielce
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz
witam.
planuje założyć czujniki ale mam pytanie odnośnie tego brzęczyka ...czy musi on być ciągnęty do przodu? mogę go zostawić przy centralce z tyłu ? chyba nie jest aż tak cichy, że go nie będzie stamtąd słychać?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt sie 10, 2018 17:40 
Offline
Początkujący
Avatar użytkownika

Auto: 1.9tdi 2006 BXE
Imię: Damian
Dołączył(a): Pn maja 16, 2016 12:41
Posty: 37
Podziękował : 64 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Ja miałem wyciśnięty zaraz za prawą tylną lampę a plastiki i niestety mało co było słychać, dlatego przeciągnąlem pod przedni fotel i jest ok, nie za cicho nie za głośno.
ravmen napisał(a):
witam.
planuje założyć czujniki ale mam pytanie odnośnie tego brzęczyka ...czy musi on być ciągnęty do przodu? mogę go zostawić przy centralce z tyłu ? chyba nie jest aż tak cichy, że go nie będzie stamtąd słychać?


Sent from my SM-G900F using Tapatalk


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt sie 10, 2018 18:07 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Auto: Touran 1,6TDI 2012 manual
Imię: Wojtek
Dołączył(a): Wt lut 11, 2014 00:23
Posty: 713
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował : 25 razy
Otrzymał podziękowań: 139 razy
Przy oryginalnych czujnikach brzęczyk do tylnych czujników jest z tyłu z prawej za osłoną plastikową bagażnika. Z przodu, pod kierownicą, jest brzęczyk od przednich czujników. Przy takim układzie na słuch wiesz czy przeszkoda jest blisko przodu czy tyłu auta.

_________________
Był Touran 1T2 był 2 Touran 1T3


Ostatnio edytowano Pt sie 10, 2018 18:08 przez rzutnik, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt sie 10, 2018 18:08 
Offline
____________________
____________________
Avatar użytkownika

Auto: Touran 1.9 TDI BKC '05
Imię: Ireneusz
Dołączył(a): So mar 26, 2011 14:25
Posty: 746
Lokalizacja: Lubuskie
Podziękował : 124 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy
ravmen napisał(a):
witam.
planuje założyć czujniki ale mam pytanie odnośnie tego brzęczyka ...czy musi on być ciągnęty do przodu? mogę go zostawić przy centralce z tyłu ? chyba nie jest aż tak cichy, że go nie będzie stamtąd słychać?

Jeżeli fabryczne czujniki i moduł, to głośność brzęczka się reguluje w VCDS. A brzęczek fabrycznie jest pod kratką obok tylnej ostatniej szybki po prawej stronie.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So sie 11, 2018 22:37 
Offline
Początkujący

Auto: touran 1.6 mpi
Imię: Rafał
Dołączył(a): Śr cze 06, 2018 18:12
Posty: 12
Lokalizacja: Kielce
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz
to spróbuję umieścić z tyłu żeby nie przeciągać tych kabli do przodu czego nie lubię.. ale niestety muszę to odłożyć bo dzisiaj jakiś burak wyprzedzając mnie na podwójnej ciągłej przed przejściem zahaczył i rozwalił mi lusterko po czym uciekł. Nie miałem szans go dogonić (102km mpi) a on bmw seria 7. Dobrze, że tydzień temu zainwestowałem w lepszą kamerkę i mimo deszczu widać ładnie blachy :super:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N sie 12, 2018 12:35 
Offline
____________________
____________________
Avatar użytkownika

Auto: Touran 1.9 TDI BKC '05
Imię: Ireneusz
Dołączył(a): So mar 26, 2011 14:25
Posty: 746
Lokalizacja: Lubuskie
Podziękował : 124 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy
ravmen napisał(a):
to spróbuję umieścić z tyłu żeby nie przeciągać tych kabli do przodu czego nie lubię.. ale niestety muszę to odłożyć bo dzisiaj jakiś burak wyprzedzając mnie na podwójnej ciągłej przed przejściem zahaczył i rozwalił mi lusterko po czym uciekł. Nie miałem szans go dogonić (102km mpi) a on bmw seria 7. Dobrze, że tydzień temu zainwestowałem w lepszą kamerkę i mimo deszczu widać ładnie blachy :super:

Współczuję buraka. A z kablami i dołożeniem, to jak chcesz żeby było jak fabryka, to moduł montujesz w "kącie" za prawą lampą, jest specjalny uchwyt do modułu i dziurki na niego w karoserii, "buzzer" w kratce pod ostatnią szybką, a do przodu ciągniesz dwa przewody can do gatewaya. No i żeby włożyć "buzzer" na miejsce, to trzeba trochę bagażnika rozebrać.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So mar 13, 2021 22:29 
Offline

Auto: Touran 2.0 TDI
Imię: Mateusz
Dołączył(a): Śr gru 30, 2020 21:24
Posty: 4
Lokalizacja: Bralin
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dziękuje ze bardzo mi pomogłeś :) opis piękny rysunek co do milimetra ! przecież tam jest aluminiowa belka .. jesteś mega kozakiem szanuje :) kiedyś muśmy sie napić kubusia :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt kwi 30, 2021 09:27 
Offline

Auto: 1T 1.9TDI 2008
Imię: Michał
Dołączył(a): Pt kwi 30, 2021 08:47
Posty: 2
Lokalizacja: Radom
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Witam wszystkich. Niedawno stałem się posiadaczem Tourana z 2008r. Auto generalnie fajnie wyposażone ale niestety brak fabrycznych czujników cofania. Najprościej byłoby dokupić jakiś niefabryczny zestaw i cześć, ale jest jeszcze jedna kwestia. Ponieważ na pokładzie było stare i już nie jare radio MFD2 postanowiłem je wymienić na coś z Androidem. I teraz do rzeczy.
Zakupiłem radio dedykowane do VAGów, które wspiera fabryczne czujniki parkowania, czyli oprócz dźwięku jest również wizualizacja. Tylko teraz nie wiem czy lepiej kupić używany fabryczny zestaw czujników+sterownik 1T0919475 i teoretycznie powinno wszystko hulać z nowym radiem, czy może lepiej kupić jakieś czujniki niefabryczne i kombinować z podłączeniem ich do ww. radia.
Niestety instrukcja radia nic nie mówi na temat nieoryginalnych czujników parkowania. Jest tylko informacja, że współpracuje z oryginalnymi i nic nie trzeba przerabiać.
Pytanie zadaję dlatego, że opcja z kupieniem używanych oryginalnych chyba będzie droższa i bardziej pracochłonna, bo trzeba będzie jeszcze wszystko wpinać w instalację samochodu plus pewnie jakieś kodowania czy inne adaptacje.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL