Teraz jest So sty 20, 2018 15:54

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz gru 07, 2017 23:09 
Użytkownik

Auto: Touran Cross BMM 2008r.
Imię: tomasz
Podziękował : 15 razy
Otrzymał podziękowań: 25 razy
Witam,Panowie co to może być,zachciało mi się wymienić dwumasę bo trochę się odzywała a teraz jest problem,na starej tego nie było,zakres obrotów 1500-2000obr. na biegach 4,5,6,na niższych tego nie ma,oraz przy normalnej delikatnej jeździe na D nawet na tych biegach 4,5,6,dopiero po wgnieceniu pedału w podłogę bez kick-downa odczuwam wibracje jakby miało się coś urwać a buda drży do tego stopnia że wszystkie plastiki aż trzeszczą.
Czy to zbiegło się tak dziwnie że akurat dwumasa lipna-założona nowa Sachs żadnych objawów stukania rzucania itp.na wolnych obrotach przy gaszeniu itd...biegi wchodzą mięciutko dużo ładniej niż na starej.
Błędów od silnika,skrzyni brak.
Śruby dokręcone,półośki też przeguby bez nadmiernego luzu,po zdjęciu skrzyni zero wycieków czy zabrudzeń w komorze dwumasy.
Robił to kolega zaufany mechanik z 20 letnim stażem i na wymieniał się dwumasówek w swoim życiu w różnych samochodach ale z takim czymś pierwszy raz się spotyka...
Nie ma co tam zepsuć,oryginalna serwisówka VW nie przewiduje żadnych magicznych przyrządów do zakładania,centrowania,konstrukcja prosta jak cep,6 śrub mocujących,i frez w który wkładamy wałek od skrzyni.
Może to uślizgują się tarczki i w DSG,albo któryś zawór zacina,a może mechatronik i tak robi,dziwne że nie ma tego po całej lini obrotów tylko 1500-2000obr. i nie na każdym a tylko 3 wyższych biegach,a może za dużo momentu od dołu i jakieś limitery w skrzyni tną,chociaż to bym wykluczył bo na starej dwumasie jeździło to w tym setupie...
Samochód chipnięty zgodnie z wykresem ale znaczniejszy przyrost momentu zgodnie z prawidłami powyżej 2000obr..
Film nie pokazuje prawdziwego obrazu jak to wygląda ale jest na prawdę źle...nie mogłem wrzucić na youtube bo jakiś błąd proszę wybaczyć...

https://megawrzuta.pl/download/f9ceaefe ... 10009.html

Załączniki:
22291119_1921301404800993_4988832430535755273_o.png
22291119_1921301404800993_4988832430535755273_o.png [ 20.74 KiB | Przeglądane 242 razy ]

PostNapisane: So gru 23, 2017 20:58 
Przeglądacz

Auto: Touran 1.9 BLS 09r
Imię: Dawid
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy
u mnie też drżało nie wiedziałem co i od czego, dziwnym trafem powstał drugi problem z spalaniem na postoju 0.9 l , walczyłem z kątem synchronizacji wałka rozrządu i powiem tak ; kąt synchronizacji wałka ma mega wpływ na prace skrzyni. ustawiałem z 30 razy i 30 razy skrzynia inaczej pracowała. znalazłem to optimum 0.4 litra na postoju a skrzynia chodzi rewelacja i nic już nie szarpie i nie drży.
silnik kanał 04 i czwarte pole masz kąt synchronizacji wałka u mnie w BLS był -3.9 a teraz mam 0.0

PostNapisane: So sty 06, 2018 21:14 
Użytkownik

Auto: Touran Cross BMM 2008r.
Imię: tomasz
Podziękował : 15 razy
Otrzymał podziękowań: 25 razy
Dzięki kolego za odpowiedź ale to nie synchronizacja było 2,5 i tak jest wałek też bo miałem wymieniany wałek ustawione książkowo wiem o czym mówię spalanie 0,5L BMM na postoju,panewki,szklanki,pompowtryski,wiązkę pompek,pompę vaccum,poprawiany program,egr off,dpf off i cała reszta odnośnie silnika,wstępna diagnoza taka że przytrafiło mi się to o czym pisałem kiedyś:chłodniczka na skrzyni i rozszczelnienie a co za tym idzie,płyn chłodniczy w oleju skrzyniowym niedużo ale jest i uślizg sprzęgieł w DSG,jak tarczki naciągną glikolu nie ma sposobu żeby go z nich wycisnać,płukanie skrzyni i wymiana oleju nie pomogła,więc będzie dobieranie się do sprzęgieł,w poniedziałek jadę do magika od automatów i będziemy działać,w kasie będzie to bolało bez 3000zł na początek nie podchodź....

Strefa czasowa: UTC + 1