Teraz jest Cz cze 21, 2018 13:08

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: So gru 12, 2015 07:33 

Auto: VW
Imię: Robert
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Od jakiegoś czasu chodzi za mną Touran, a dokładniej zakup Tourana. Diesla nie chce, bo za dużo niespodzianek za sobą niesie tzn pompki, turbo, dwumasa, dpf. Silniki benzynowe w grupie VW też już przekombinowane (FSI) ale ostał sie jeden...ten jeden 8V :brawa:
Kłopot tylko polega na tym co oni wyprawiaja z cenami skrzyń do tego modelu?? Regenerowana 3400zł ?!?! O co tu chodzi, jaki jest powód wołania aż takiej kasy za taką skrzynie??
Idzie sobie jakoś z tym poradzić? Tzn dopasować jakąś inną, tańszą?? Bo sorry ale 1000zl to nie jest mało za skrzynie ale już od biedy można dać ale nie 3400 :?

PostNapisane: So gru 12, 2015 18:40 
Początkujący

Auto: VW Touran1,9TDI 2005r
Imię: Sylwek
Otrzymał podziękowań: 2 razy
Są ludzie co rozbiorą skrzynie przy tobie i powiedzą co do wymiany :)
Przeważnie są to łożyska atakujące a reszta skrzyni jest dobra, miałem taką naprawę i jestem zadowolony . 1600 Zł dwa lata temu zapłaciłem firmie która zajmuje się tylko skrzyniami .:)

PostNapisane: So gru 12, 2015 19:25 

Z 3400 robi sie 1600 tendencja spadkowa, czyli dobrze. Jak jeszcze z tego urwie sie polowe i zostanie 800 to by bylo super. Kurde bo ile moze kosztowac wymiana kilku lożysk...

PostNapisane: So gru 12, 2015 20:39 
Początkujący

Skrzynie trzeba wymontować rozebrać ,sprawdzić i wymieniać co trzeba plus olej .Nikt nie zechce taniej podjąć się tej roboty:)

PostNapisane: So gru 12, 2015 21:13 
Użytkownik

Auto:
Imię:
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Trzy lata temu też miałem w poprzednim Touranie kłopot ze skrzynią. Podczas puszczania sprzegła, na 5 biegu słychac było dziwny dzwięk. Zdecydowałem sie na remont skrzyni. Okazało sie , że łożyska . Sam sciągnąłem skrzynie , zawiozłem do warsztatu (MSM Kiekrz) i tam chłopaki ogarneli temat w kilka godzin.Mam na pamiątkę jedno łożyko :shock: Przebieg 200tyś . Zapłaciłem coś ok 1200zł .

Załączniki:
20151203_202924.jpg
20151203_202924.jpg [ 1.17 MiB | Przeglądane 6091 razy ]

PostNapisane: N gru 13, 2015 05:38 

bastek1281 napisał(a):
Skrzynie trzeba wymontować rozebrać ,sprawdzić i wymieniać co trzeba plus olej .Nikt nie zechce taniej podjąć się tej roboty:)

Optymistycznie podchodzisz do tematu. Z tego co wyczytałem to wymontowanie i zamontowanie skrzyni nie miesci sie w cenie 1600, nawet za olej chyba trzeba jeszcze extra dorzucic.
Ile jest tam tych łożysk do wymiany? Wymienia się wszystkie łożyska które sa w skrzyni czy tylko atakujące??
Ogólnie od samego początku zmierzam do tego że robota ta zabiera kilka godzin np 4-5, do tego łożyska (nie wiem ile ich tam jest) to wychodzi na to że kroją nas aż trzeszczy. Nie wiem jakim trzeba być specjalista zeby za godzine roboty brać 200-300zl, no chyba że łożyska są jakieś mega drogie i robocizny zostaje "tylko" 500zl ale w to akurat nie wierze.
@kristouran masz może jakieś symbole tego łożyska? Poszukamy ile to to kosztuje :mrgreen:

PostNapisane: N gru 13, 2015 09:15 
Użytkownik

Auto:
Imię:
Byłem przy gościu jak składał moją skrzynie. Z pomocą kolegi trwało to chyba 30-40 minut. Byłem w szoku. Składał ją praktycznie młotkiem i jednym kluczem. Kroją kase za naprawę skrzyni , bo duzo ludzi mysli , że to coś strasznego. No i wielu sie na tym nie zna. Te które mam to Timken P900

PostNapisane: N gru 13, 2015 10:01 
Początkujący

A ni kroją :) napewno nie dal
Robert Piła napisał(a):
bastek1281 napisał(a):

Optymistycznie podchodzisz do tematu. Z tego co wyczytałem to wymontowanie i zamontowanie skrzyni nie miesci sie w cenie 1600, nawet za olej chyba trzeba jeszcze extra dorzucic.
Ile jest tam tych łożysk do wymiany? Wymienia się wszystkie łożyska które sa w skrzyni czy tylko atakujące??
Ogólnie od samego początku zmierzam do tego że robota ta zabiera kilka godzin np 4-5, do tego łożyska (nie wiem ile ich tam jest) to wychodzi na to że kroją nas aż trzeszczy. Nie wiem jakim trzeba być specjalista zeby za godzine roboty brać 200-300zl, no chyba że łożyska są jakieś mega drogie i robocizny zostaje "tylko" 500zl ale w to akurat nie wierze.
@kristouran masz może jakieś symbole tego łożyska? Poszukamy ile to to kosztuje :mrgreen:

A no kroją :) z pewnością nie dał bym skrzyni byle komu do remontu tylko firmie która zajmujesie się tym i wystawia gwarancje:)

PostNapisane: So lut 27, 2016 21:42 
Użytkownik

Auto:
Imię:
Znalazłem niemiecki filmik jak Pan mechanik ogarnia skrzynie.
Generalnie nie pokazane tylko jak wymienia koła zębate i synchronizatory.
www.getriebeprofi.de/filmclip.html

Powoli zbieram sie do wymiany dwumasy, i obawiam sie że przy okazji bede chciał ogarnąć temat łożysk w skrzyni.
Muszę tylko znaleźć kto mi to zrobi w dobrej cenie.

Na ebay.de są też do kupienia łozyska w komlecie
www.ebay.de/itm/Getriebe-Satz-Lager-GQN-GQM-FYG-FYK-JYK-GQL-GQP-KVP-JYJ-1-9-1-9-TDI-/331780389751?hash=item4d3fa6fb77:g:TVgAAOxyThVTYLTa

PostNapisane: Śr cze 01, 2016 22:57 

Auto: Vw Touran 1.6B 2008
Imię: Tomasz
Witam, na wstępie chciałbym się przywitać Cześć. Od pewnego czasu zostałem szcześliwym posiadaczem Vw Tourana 1.6B :) wszystko by było fajnie gdyby nie ta cholerna skrzynia biegów. Moje pytanie do was czy jest jakaś możliwość regeneracji (koszt 3400pln) lub zamiany na inną skrzynie z tego co wiem to oznaczenie mojej to LBR. Proźba o pomoc jestem z Warszawy. Pozdrawiam Tomek.

PostNapisane: Cz cze 02, 2016 05:32 
Władca postów

Auto: touran BLS 2007
Imię: Pawel
Podziękował : 13 razy
Otrzymał podziękowań: 204 razy
lozyska wymieniamy te ktore trzeba bo inaczje to poplyniemy finansowo. Trzeba dobre lozyska zapodac plus to ze te lozyska bedac stozowymi trzeba odpowiednio skasowac luz. Chodiz oto ze daje sie podkladki z katalogu grubosci. Nie moze byc duzy luz na lozyskach bo bedzie skrzynia wyla juz na wstepie. Za to jak dasz za maly luz to zniszczy bieżnie w pare dni. Precyzja tam musie byc zachowana i to dosc znaczna. Prawidlowo to sie skrzynie sklada na stole mierzac odleglosci od stolu do walkow. Generlanei to i tak metoda prob i bledow. Tylko na lozyska nie ma co szczedzic kasy i albo timken albo fag albo koyo itp nie jakies badziwne optimale czy inne syfy. Naet nasze FLT niby nie sa zle ale nie do skrzyń.

PostNapisane: Cz cze 02, 2016 08:31 

Auto: Vw Touran 1.6B 2008
Imię: Tomasz
Dzięki za odp , ale z tego co mechanik mi powiedział to już wcześniej grzebał w tej skrzyni i zrobił to na przysłowiową sztuke że by sprzedać samochód. Wesol z tego co piszesz to mój mechanik nie ogarnie tematu, a regeneracja tak jak mówiłem około 3000pln…, czy da sie coś zrobić, zamienić ze by było troszkę taniej z góry dzięki za odp Pozdrawiam T

PostNapisane: N sie 28, 2016 13:07 
Początkujący

Auto: 1.6FSI Highline 2004
Imię: Piotr
Niestety i mnie czeka remont skrzyni w FSI 1.6. Możecie kogoś polecić z woj. opolskiego ewentualnie Wrocław , Oława?

PostNapisane: Wt lis 21, 2017 13:17 

Auto: Touran,1.6 MPI, 2006
Imię: Roch
Kochani, piszę do Was w bardzo nietypowej ;) sprawie, gdyż padła mi skrzynia biegów 1.6MPI 102KM z 2006 roku, kod silnika BSE, a symbol skrzyni FZT, nr VIN: WVGZZZ1TZ6W153483.
Tak jak tu koledzy wyżej opisują, koszt zakupu zregenerowanej skrzyni to około 3500zł, do tego koszt demontażu i montażu 400zł, co razem stanowi bardzo duży koszt, przynajmniej jak dla mnie.
Dzwoniłem już w parę miejsc gdzie takie skrzynie się regeneruje i sprzedaje potem z gwarancją, jednak wszędzie slyszę że albo to koszt 3500zł, albo 900zl, 1200zł - rożnie w różnych firmach, jeśli to tylko łożyska i wymiana oleju + dodatkowo ewentualnie jeszcze coś na górkę jeśli są tam jeszcze jakieś inne uszkodzenia.
No to mówię, że uszkodzona jest przekładnia główna - dyfer i że koszt naprawy/wymiany tego to okolo 1000zł, a także jest możliwość ewentualnego uszkodzenia obudowy, czyli dodatkowo wchodziło by w grę spawanie obudowy, a to koszt około 100,200zł.
I mówię, że na 2500zł taka naprawa została oszacowana, ale w odpowiedzi słyszę, że oni się nie podejmą, bo za mało daję im zarobić, oni liczyli na 3500zł i szlak mnie już trafia z tymi awariami i użeraniem się z mechanikami, bo przed momentem układ klimatyzacji cały nowy został wykonany, koszt 2700zł, oraz wymiana silniczka regulacji kapy powietrza ciepłe/zimne koszt 620zł.
Proszę o poradę. Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

Strefa czasowa: UTC + 1