Teraz jest So cze 23, 2018 13:10

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz lis 23, 2017 09:28 
Władca postów

Auto: touran BLS 2007
Imię: Pawel
Podziękował : 13 razy
Otrzymał podziękowań: 204 razy
Nie istnieje. Nawet gdyby to tak sie tego nie zalatwia.

PostNapisane: Pn gru 18, 2017 14:25 
Kandydat

Auto:
Imię:
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
chciałbym ze swojej strony rozwiać wątpliwości czy wybrać koło dwumasowe czy zestaw zamienny ze sztywnym kołem.

Mechanicy, którzy odradzają stosowanie sztywnego bez podania przyczyny najprawdopodobniej boją się tego co nowe, nic nie wiedzą na ten temat.
Ja wychodzę z założenia, że jeżeli różnica cenowa pomiędzy dwumasą a sztywnym jest większa niż 400-500zł (na korzyść sztywnego) nie zastanawiać się i brać sztywne - tutaj proponuję tylko VALEO, ponieważ z tańszymi zamiennikami bywa różnie. Natomiast jeżeli różnica jest poniżej 400zł to nie bawić się z modyfikację tylko montować to co dała fabryka, czyli dwumas.

Osobiście kiedyś rozmawiałem z Panem Grzegorzem Bujnowskim, który oficjalnie poleca zestawy kit4p Valeo https://www.sprzeglo.com.pl/sztywne-kola-jednomasowe-kit-4p/127, ma bardzo duże doświadczenie w tym temacie (nie tylko w VW- bo naprawia wszystkie auta). Kluczowe w prawidłowej pracy takiego zestawu ze sztywnym jest dobór po numerze VIN.

PostNapisane: So sty 27, 2018 14:16 
Zaawansowany

Auto: Touran 2,0 TDI DSG
Imię: Tomek
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 4 razy
Uszkodzona dwumasa w DSG - sąd niestety po 4 latach nie potwierdził moich obaw = sprawę przegrałem, a koło tak wygląda link https://www.youtube.com/watch?v=ZcrULaK9I5M Jak ktoś zainteresowany dodatkowymi informacjami to piszcie

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5

Strefa czasowa: UTC + 1