Teraz jest So sty 20, 2018 15:54

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn kwi 14, 2014 15:17 

Auto: Touran 1.9 BKC DSG
Imię: Rafał
Podziękował : 47 razy
Otrzymał podziękowań: 19 razy
Prosze Was w tym temacie o własne opinie , spostrzeżenia oraz różnego rodzaju sugestię który spotkały użytkowników Turasów przy uszkodzonym dwumasie , myślę że żebrane tutaj informacje pomogą Nam w przyszłości prawidłowo postawić diagnozę uszkodzeń tego ważnego i drogiego podzespołu . Zdarzało sie żę nieprawidłowe i nietrawne opinie "mechaników" :) doprowadzały do niepotrzebnej wymiany tej częsci .

PostNapisane: Pn kwi 14, 2014 15:22 
Przeglądacz

Auto: Trendline, BKC, 2004
Imię: Michał
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy
Ja u siebie to słyszałem chrobotanie i takie jakby dzwonienie przy lewym przednim nadkolu, a także odczuwałem większe drgania budy gdy się powoli dwumas kończył . To są chyba pierwsze objawy początku końca jego życia.
Innych spostrzeżeń nie miałem i wolałem nie poznać więc wymieniłem ;) Jak chcesz to mogę zadzwonić do mechanika z ASO i może coś więcej by powiedział na ten temat.

PostNapisane: Pn kwi 14, 2014 19:10 
Specjalista

Auto: Touran 1.9 TDI BKC DSG
Imię: Bartłomiej
Podziękował : 159 razy
Otrzymał podziękowań: 91 razy
U mnie było słychać takie dziwne chrobotanie dokładnie jak na filmiku gdzieś około 20 sekundy
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=28IEjgeZouE[/youtube]

Moje statystyki rowerowe

PostNapisane: Pn kwi 21, 2014 21:28 
Początkujący

Auto:
Imię:
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Trzęsienie całym autem przy normalnym ruszaniu, żeby tego nie było trzeba było dawac więcej gazu. Ponadto oczywiście te charakterystyczne dźwięki o ktorych pisali poprzednicy i telepanie autem po dojechaniu np do swiateł ustępujące po wciśniećiu sprzęgła . Z szarpaniem bujałem się dość długo, bo nie miałem pewności czy to dwumas, ale jak już zacząłem słyszec charakterystyczne dźwięki, to od razu zdecydowałem że całe sprzęgło do wymiany. Od wymiany szarpanie nie wystepuje, biegi idealnie wchodzą wibracji nie ma auto ciszej pracuje, pedał lekko się wciska... Same pozytywy, polecam.

PostNapisane: Pn kwi 21, 2014 21:49 

Auto: Touran 1,6TDI 2012 manual
Imię: Wojtek
Podziękował : 20 razy
Otrzymał podziękowań: 126 razy
U mnie jest jest dodatkowe stukanie (chrobotanie), ale nie zawsze, szczególnie słyszalne na wolnych obrotach, ustępujące po wciśnięciu sprzęgła. Znajomy mechanik obstawia, że to dwumas ale bez rozkręcenia nie da pewności. Innych objawów typu szarpanie czy telepanie autem na razie nie zauważam. Mechanik mówił, że jeśli mi to strasznie nie przeszkadza to mogę z tym jeździć, a jak zacznie stukać ciągle i szarpać to już na pewno trzeba będzie wymienić. Podczas wymiany dwumasy pasowałoby pewnie od razu wymienić i sprzęgło, na wszelki wypadek żeby po jakimś czasie nie robić podobnej roboty.
Z braku funduszy aktualnie robota musi zaczekać. :(

PostNapisane: Wt kwi 22, 2014 05:24 

Auto: 2.0TDI 140KM BKD Highline
Imię: Zbyszek
Otrzymał podziękowań: 44 razy
bartek0-01 napisał(a):
U mnie było słychać takie dziwne chrobotanie dokładnie jak na filmiku gdzieś około 20 sekundy
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=28IEjgeZouE[/youtube]

mam idealnie tak samo tylko że na rozgrzanym silniku, na zimno cisza :P

PostNapisane: Wt kwi 22, 2014 12:34 
Kandydat

Auto:
Imię:
U mnie nic nie było słychać nie stukało pukało objawy pojawiały się po przekroczeniu 120km auto po przekroczeniu tej prędkości przy dodawaniu gazu zaczynało wpadać w wibracje trzęsło kierownicą. Po wymianie wszystko ustało jest idealnie.

PostNapisane: N cze 07, 2015 21:37 
Kandydat

Auto: Touran 2.0TDI 2005rok
Imię: Adam
Witam, w moim przypadku dziwna praca silnika ( niektórzy obstawiają na pasek klinowy ), ogromne problemy z wrzuceniem i zrzuceniem pierwszego i wstecznego biegu oraz sprzęgło które raz łapie nisko, raz wysoko a czasem sam się wysprzęgla, dlatego ciężko zrzucić bieg.

PostNapisane: Pn cze 15, 2015 13:16 
Początkujący

Auto: Touran 2007 2.0 Trendline
Imię: Marcin
Podziękował : 5 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy
Witam

A ja mam tak: ( Touran 2007 silnik BKD, 140 KM 2.0 TDI )

Po wizycie u mechanika diagnoza prawdopodobnie sprzęgło do wymiany ( łapie zbyt nisko )

Skrzynia biegów 6 stopniowa i jedynka to taki bieg że na nim nie pojedziesz - jakiś dziwny objaw mam na tej jedynce auto jakby nie chciało jechać.

Na zimnym słychać jakieś chrubotanie podczas wciskania sprzęgła, oraz jak jadę np 130 km/h., podczas operacji gazem w pewnych momentach też słychać jakieś chrubotanie.

Dziwne te wszystkie odgłosy i nie jestem w stanie ich opisać. Zastanawiam się czy wymienić sprzęgło wraz z dwu-masą.

PostNapisane: Pn cze 15, 2015 15:16 

Auto: Touran 1,6TDI 2012 manual
Imię: Wojtek
Otrzymał podziękowań: 126 razy
Marcin_27 napisał(a):
Dziwne te wszystkie odgłosy i nie jestem w stanie ich opisać. Zastanawiam się czy wymienić sprzęgło wraz z dwu-masą.

Robota praktycznie taka sama więc jak autko ma już trochę przejechane to warto się zastanowić i doinwestować zwłaszcza jak planujesz jeszcze trochę pojeździć tym autkiem. Zrobisz raz ale za to porządnie.
W swoim poprzednim Touranie miałem dwumasę do wymiany to nawet się nie zastanawiałem tylko kupiłem cały komplet (dwumasa, sprzęgło, docisk, łożysko).

PostNapisane: Śr cze 17, 2015 16:13 
Przeglądacz

Auto: VW TOURAN 2.OTDI BMN
Imię: Adam
Otrzymał podziękowań: 1 raz
U mnie było słychać metaliczni dźwięk jakby coś ocierało chwila spokoju i znów było słychać.Mam DSG

PostNapisane: Pt lip 01, 2016 16:41 

Auto: BLS 1.9 77kw dsg 2006
Imię: jasiek
cześć!
Kupiłem swojego Touran miesiąc temu i dopiero go poznaje.
Poradźcie proszę czy ktoś z Was spotkał się z takim objawami przy uszkodzeniu dwumasy lub innej części w układzie przeniesienia napędu:
- mam auto ze skrzynią dsg 6 biegów
- wjeżdżam na krawężnik (obroty rosną, sprzęgło dostaje mocniejsze obciążenie). Kiedy już wjadę, staje i obroty spadają słychać przez dwie sekundy metaliczny dźwięk, chrobot - tarcie.
- zdarza się to też na ułamek sekundy przy zmianie biegu z 2 na 3 przy zimnym silniku

Skrzynia dsg jest super kiedy działa ale wiem, że jej naprawy bywają bardzo kosztowne.
Dlatego będę bardzo wdzięczny za sugestie na co się szykować :)

PostNapisane: Cz lip 14, 2016 00:30 
Przeglądacz

Auto: Touran 2.0 TDI 170KM 2007
Imię: Krystian
Podziękował : 6 razy
Czy spadek mocy może być spowodowany źle działającym sprzęgłem i dwumasą, bo mam do wymiany. Mechanik twierdzi że to sprzęgło się ślizga stąd brak mocy. Zauważyłem również że gdy obroty na biegu pierwszym i drugi przekroczą 5000 - 5500 to odczuwalnie jakby spadała trochę prędkość.

PostNapisane: Cz lip 14, 2016 05:40 
Expert

Auto: touran BLS 2007
Imię: Pawel
Podziękował : 11 razy
Otrzymał podziękowań: 172 razy
jak jest uslizg to widac po zegarach ze obroty rosna a predkosc nie. Z tym z euzlizg odnotujesz raczje na wysokichbiegach a nie na 1 czy 2. Chyba ze sprzeglo to juz totalny zlom ale tego to jeszcze nie widzialem w swoim zyciu by ktos doprowadzil do takoego stanu. Owszem widywale przekrecone sprezynki kotre wylecialy z tarczy sprzeglowej czy tez sprezyny ktore wyszly z dwumasy i rozwalily pol dzwonu skrzyni ale tak zeby sie nei dawalo jezdzic na 1 czy 2 biegu to raz keidys jechalem starym oplem kadett'em/

PostNapisane: Cz lip 14, 2016 12:53 
Specjalista

Auto: Touran '03 AZV
Imię: Damian
Podziękował : 4 razy
Otrzymał podziękowań: 25 razy
Krystian jak Ty jezdzisz dieslem ze krecisz go powyzej 5000 obrotow?

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1