Teraz jest Pt mar 29, 2024 14:01

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2074 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93 ... 139  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr paź 18, 2017 20:18 
Offline
Początkujący

Auto: Touran 1.4 manual HL
Imię: Janusz
Dołączył(a): Pt sie 05, 2016 06:42
Posty: 24
Lokalizacja: Bytom
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Rabat jaki udało mi się wynegocjować to ok.9000 + gwarancja na kolejne 2 lata + przeglądy przez 4 lata + opony zimowe wraz z felgami aluminiowymi za 2000 więc podobnie kosztowo jak elkrecik tylko on miał łatwiej bo ja za gotówkę i nie bardzo chcieli negocjowć, bo z kredytu mają dodatkową prowizję :)

A co do siatki oddzielającej przestrzeń bagażową od siedzeń to też stwierdziłem że warto było dodać czego niestety nie zrobiłem. :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz paź 19, 2017 13:47 
Offline
Kandydat

Auto: Touran III 1.4
Imię: Marcin
Dołączył(a): Śr lip 19, 2017 13:19
Posty: 6
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Yoga napisał(a):
Cześć wszystkim,

jak już napisałem przedstawiając się na forum, stoję przed potrzebą zakupu samochodu dla rodziny 2+3. Dotąd, poza moim pierwszym samochodem, jeździłem głównie dużymi sedanami lub kombi (kolejno Golf III, Volvo V70, Audi A6, Toyota Avensis, Opel Insignia, Infinity M37S) bo cenię sobie dynamikę prowadzenia, komfort i ciszę w podróży. Wszystkie dotychczasowe samochody były kupione jako używane lub służbowe, ale z racji na to, że rodzina 2+3 wymusza odpowiedni tym pojazdu, myślę że czas na zakup czegoś nowego, z czym zostanę na dłużej. Zależy mi na silniku benzynowym (roczny przebieg koło 15k km) i skrzyni automatycznej (niesamowita wygoda).

Na placu boju zostały Citroen C4 Grand Picasso, Ford S-Max i właśnie VW Touran. Citroen najtańszy, podoba mi się jego wygląd zewnętrzny i przestrzeń wewnątrz. Na minus ergonomia, tanie miejscami materiały oraz w szczególności wybór silników: 165-konny 1.6 THP to bardzo awaryjna konstrukcja, a 120-konny 1.2 puretech jest za słaby. Ford duży na zewnątrz, ale wewnątrz nie większy od Tourana czy C4, nie podoba mi się też design wewnątrz i użyte tam materiały (konsola środkowa jak wieża stereo z chińskiego marketu) oraz znowu silnik: 160-konna benzyna tylko w manualu, 240-konna droga i paliwożerna: 180-konny diesel przy tak ciężkim samochodzie ma osiągi i spalanie praktycznie jak 1.2 benzyna w citroenie, a kosztuje znacznie więcej.

Wygląda na to, że na placu boju zostaje Touran. Kompaktowy na zewnątrz, dostatecznie duży wewnątrz; podoba mi się projekt wnętrza, materiały, praktyczność, jak i paleta silników benzynowych. Dobrze się przygotowałem, odbyłem jazdę testową i konfiguracja jaką sobie upatrzyłem to:


• Highline
• 1.8 TSI DSG
• Lakier czarna perła / szary
• Pakiet R-line external
• Felgi 18” Marseille / 17” Salvador
• Pakiet business: LED (top), radio composition media, alarm
• Kamera cofania
• Pakiet lusterka
• Pakiet Top
• Trzeci rząd siedzeń
• Poduszki powietrzne z tyłu
• Car-Net (zamiast nawigacji)
• Easy Open
• Czujniki parkowania z przodu i tyłu

Dodatkowo rozważam także poniższe i tu mam najwięcej pytań, które umieszczam poniżej:
• Fotele ergoActive
• Zintegrowane foteliki dziecięce
• Pakiet zimowy
• Dynamic Light Assist
• Pakiet cargo
• Zawieszenie adaptacyjne DCC
• Safe+ 80k / 2 dodatkowe lata
• Pakiet innowacyjny: Kamera cofania, Pakiet lusterka, Side assist, Line assist

Pytania:
- fotele ergoActive – czy są faktycznie wygodniejsze dla osoby przeciętnego wzrostu (180cm) niż zwykłe TopKomfort? Nigdy nie czułem problemu z długością siedzisk z żadnym samochodzie, ale zależy mi na dobrym wyprofilowaniu oparcia w odcinku lędźwiowym, bo często plecy potrafią mi doskwierać przy dłuższych podróżach. Czy regulacja w odcinku lędźwiowym w zwykłych fotelach TopKomfort jest gorsza od tej w ergoActive? Dodatkowo mam złe doświadczenia z siedzeniami w VAG (co prawda z dzisiejszej perspektywy starymi konstrukcjami jak Golf III, Audi A6 B5) i wiem, że wygodny fotel to podstawa. Masaż w siedzeniu chyba raczej by mnie rozpraszał niż relaksował, ale może się mylę.
- zintegrowane foteliki dziecięce – przy dzieciach 8l + 11l + 0l wydają się czymś fajnym, bo jak najstarsze dziecko wyrośnie, to akurat najmłodsze zajmie jego miejsce. Razem z kurtynami i poduszkami bocznymi z tyłu powinna powstać wygodna i bezpieczna przestrzeń do przewozu dzieci. Ktoś korzystał lub chociaż analizował temat? Ktoś wie, czy VW daje wtedy standardowe zagłówki oprócz tych ze zintegrowaną osłoną boczną, a jeśli tak, to czy wymiana jest prosta czy skomplikowana? Na koniec, czy taka osłona wpływa na składanie foteli – zakładam, że tak przy próbie ich kompletnego złożenia, ale bardziej mnie interesuje wpływ na odchylanie foteli przy próbie zajęcia miejsca z w trzecim rzędzie z tyłu.
- kamera cofania – czy pokazuje linie toru jazdy adekwatnie do skrętu kół?

- pakiet innowacyjny - czy warto zamiast kupowania oddzielnie kamery cofania i pakietu lusterka dołożyć prawie 2.5k i kupić pakiet innowacyjny? Aktualnie mam w Infiniti odpowiedniki line assist i side assist i akurat line assist bardziej mnie irytuje niż wspiera, bo brzęczy jak tylko np. próbuję wyjrzeć ze swojego pasa ruchu przed ciężarówkę przede mną. Może jednak line assist w połączeniu z ACC daje już przedsmak autonomicznej jazdy i np. przy wakacyjnym wypadzie przez 1500km może odciążyć skutecznie kierowcę? Cenię sobie za to w trasie i na jezdniach wielopasmowych side assist, pamiętam w życiu ze dwa razy kiedy nie miałem jeszcze tego asystenta i jak jakiś samochód ukrył mi się w martwym polu i mało brakowało do przycierki czy nawet czegoś poważniejszego.
- zawieszenie adaptacyjne DCC – niektórzy testerzy piszą, że jest fantastycznie komfortowe na dziurawych drogach, ja jednak na jeździe próbnej Touranem z felgami 18” i ze zwykłym zawieszeniem nie miałem mu nic chyba do zarzucenia nawet na gorszych nawierzchniach. Ktoś ma lub chociaż testował i widzi sens w zawieszeniu DCC?
- Dynamic Light Assist – po tym co przeczytałem w tym temacie, wydaje mi się, że same TOP led to zaledwie połowa sukcesu, bo nie świecą zbyt daleko. Mam rację?
- pakiet zimowy – czy przy przedniej szybie ogrzewanej warto brać ten pakiet? Czy przy tapicerce nie-skórzanej ogrzewanie foteli się przydaje?
- ogrzewana przednia szyba – czy widać druciki, czy ogrzewanie odbywa się jakoś inaczej?
- pakiet cargo – czy dobrze zrozumiałem, że nawet w wersji wyposażenia Highline bez tego pakietu (lub pakietu 230V) nie będę miał światła w bagażniku poza słabymi diodami pod dachem? Czyli innymi słowy, trzeba brać?
- czy warto brać rozszerzoną gwarancję, np. do 4 lat i 80k km? 1600zł to nie tak dużo, gdyby miały wyjść jakieś problemy.

Przepraszam za długą formę, ale chyba już tylko te kilka kwestii dzieli mnie od podjęcia decyzji :-)

Serdeczności,
Konrad


przede wszystkim weź sobie światło w bagażniku w jakiejkolwiek formie czy lampka pojedyncza czy w jakimś pakiecie . Odebrałem nowego Highlina nie dawno i nie mogę uwierzyć, że za tyle kasy nie ma w standarcie dobrego oświetlenia bagażnika. Jest ciemno jak w dupie i nie smak po zakupie. Przez konfigurator przechodziłem kilka razy i z opcji które wybrałem jestem bardzo zadowolony gdyby nie to oświetlenie , teraz muszę kombinować , kupować jakieś taśmy diodowe co by to jakoś ogarnąć. Co do kamery cofania nie pokazuje ona linii skrętu w opcji standardowej kamery, linie skrętu pokazują się jak bierzesz kamerę z systemem do przyczepy kempingowej czyli do Trailer Assist.https://www.youtube.com/watch?v=GDPF3lOSmXw&t=59s


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz paź 19, 2017 14:09 
Offline
Początkujący
Avatar użytkownika

Auto: 5T1,CZDA(1.4tsi),2015
Imię: Marek
Dołączył(a): Pn lut 13, 2012 21:19
Posty: 42
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy
cześć,

jak u was wygląda sprawa z usterkowością ? u mnie wyszło kilka drobnych spraw i jestem ciekawy czy ktoś miał już z tym problemy, a może coś na co warto zwrócić uwagę przed zakończeniem gwarancji.

1. ostatnio usterka zamka klapy bagażnika - nie można otworzyć
2. nie otwierający się schowek centralny w desce rozdzielczej - szczególnie nasila się latem
3. nie otwierająca się klapka multimediów - podobnie jak w p.2
4. radio (composition media) co jakiś czas po włączeniu zapłonu audio radia działa, natomiast wyświetlacz jest wyłączony.

mieliście już jakieś usterki, mniej lub bardziej poważne ?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz paź 19, 2017 22:02 
Offline
Expert
Avatar użytkownika

Auto: 2.0 DSG BKD '05
Imię: B
Dołączył(a): Wt kwi 05, 2011 23:19
Posty: 1887
Lokalizacja: Toruń
Podziękował : 47 razy
Otrzymał podziękowań: 64 razy
Czy jest ktoś kto brał Tourana w leasing?
Chętnie bym pogadał.

_________________
Pozdrawiam!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt paź 20, 2017 07:05 
Offline
Początkujący

Auto: Touran 1.4 manual HL
Imię: Janusz
Dołączył(a): Pt sie 05, 2016 06:42
Posty: 24
Lokalizacja: Bytom
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
freebaby napisał(a):
cześć,

jak u was wygląda sprawa z usterkowością ? u mnie wyszło kilka drobnych spraw i jestem ciekawy czy ktoś miał już z tym problemy, a może coś na co warto zwrócić uwagę przed zakończeniem gwarancji.

1. ostatnio usterka zamka klapy bagażnika - nie można otworzyć
2. nie otwierający się schowek centralny w desce rozdzielczej - szczególnie nasila się latem
3. nie otwierająca się klapka multimediów - podobnie jak w p.2
4. radio (composition media) co jakiś czas po włączeniu zapłonu audio radia działa, natomiast wyświetlacz jest wyłączony.

mieliście już jakieś usterki, mniej lub bardziej poważne ?




U mnie jedyna usterka to klamka rolety bagażnika - wyleciała sprężyna, ale gwarancyjnie została wymieniona cała klamka. Natomiast radio (composition media) faktycznie czasami się zawiesza i wyświetlacz jest na WELCOME VW i nie działa, natomiast radio (fonia) w tle działa.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt paź 20, 2017 08:51 
Offline
Przeglądacz

Auto: Touran 1.8 TSI
Imię: Krzysiek
Dołączył(a): Pn lut 20, 2017 21:53
Posty: 82
Lokalizacja: Czudec
Podziękował : 4 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy
U mnie na szczęście święty spokój jak do tej pory działa normalnie, raz po połączeniu z telefonem yanosik nie dawał komunikatów głosowych, po ponownym odpaleniu zadziałało.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt paź 20, 2017 09:27 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Auto: Touran 1.4 TSI HL 2016
Imię: Jarek
Dołączył(a): N lis 29, 2015 23:30
Posty: 209
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 23 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy
freebaby napisał(a):
cześć,

jak u was wygląda sprawa z usterkowością ?

mieliście już jakieś usterki, mniej lub bardziej poważne ?


Przez 1,5 roku użytkowania:

1. kilka razy zawieszała się kamera - poprawili oprogramowanie i na razie działa OK
2. nie domykała się górna pokrywka od schowka - rozruszałem zatrzask i jest OK
3. raz zawiesiła się nawigacja - pomogło dopiero wyjęcie karty pamięci
4. biegi zaczęły wchodzić z wyczuwalnym metalicznym oporem szczególnie przy wyższych prędkościach - serwis obejrzał i przesmarował cięgna ale problem nie zniknął
5. światła mijania były fabrycznie ustawione za nisko - serwis poprawił i jest OK


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt paź 20, 2017 14:58 
Offline
Przeglądacz

Auto: Touran 1.8 TSI
Imię: Krzysiek
Dołączył(a): Pn lut 20, 2017 21:53
Posty: 82
Lokalizacja: Czudec
Podziękował : 4 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy
Światła też podnosiłem do góry, fabrycznie były ustawione żenująco nisko. Pytanie z innej beczki- szukam zimówek, dzwonił dealer z pytaniem czy byłbym zainteresowany kompletem felgi + opony ale 16 cali, ceny jeszcze nie znam. Warto ? Wyższa opona to większy "efekt pływania" po drodze, zastanawiam się czy warto. Kolejną kwestią jest dobór samego zestawu: w wersji 7-mio osobowej brak miejsca na dojazdówkę, jak rozwiązaliście problem ? Kupic zwykłe opony + zestaw naprawczy z kompresorkiem czy szukać zimówek też samouszczelniających (notabene jak widzę drogich) ?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt paź 20, 2017 15:53 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Auto: Touran 1.4 TSI HL 2016
Imię: Jarek
Dołączył(a): N lis 29, 2015 23:30
Posty: 209
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 23 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy
elkrecik napisał(a):
szukam zimówek, dzwonił dealer z pytaniem czy byłbym zainteresowany kompletem felgi + opony ale 16 cali, ceny jeszcze nie znam. Warto ? Wyższa opona to większy "efekt pływania" po drodze, zastanawiam się czy warto. ?


W ubiegłym roku kupiłem stalowe felgi 16" i do tego Continentale TS 830 w rozmiarze 205/60/16.

Nie zauważyłem aby mniejszy rozmiar wpływał na stabilność jazdy. Touran prowadzi się bardzo podobnie. Może trochę mniej trzęsie :-)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So paź 21, 2017 08:01 
Offline
Początkujący

Auto: Touran 1.4 manual HL
Imię: Janusz
Dołączył(a): Pt sie 05, 2016 06:42
Posty: 24
Lokalizacja: Bytom
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Ja odbierałem z salonu i Touran był na 16" Continentalach jeździło się fajnie, po przejściu na letnie 17" może minimalnie zrobił się sztywniejszy, ale różnica raczej mało odczuwalna, a kwotowo korzystniejsza oferta. :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So paź 21, 2017 10:26 
Offline
Przeglądacz

Auto: Touran 1.8 TSI
Imię: Krzysiek
Dołączył(a): Pn lut 20, 2017 21:53
Posty: 82
Lokalizacja: Czudec
Podziękował : 4 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy
A 16 calowe felgi Jano dostałeś stalowe czy alusy? Macie Panowie może fotke jak auto wygląda na 16- nie za mała felga jak na tak duże nadkole?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So paź 21, 2017 10:33 
Offline
Początkujący

Auto: Touran 1.4 manual HL
Imię: Janusz
Dołączył(a): Pt sie 05, 2016 06:42
Posty: 24
Lokalizacja: Bytom
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
dostałem aluminiowe ATT


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So paź 21, 2017 12:15 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Auto: Touran 1.4 TSI HL 2016
Imię: Jarek
Dołączył(a): N lis 29, 2015 23:30
Posty: 209
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 23 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy
elkrecik napisał(a):
Macie Panowie może fotke jak auto wygląda na 16- nie za mała felga jak na tak duże nadkole?


Nie jest za mała. Auto wygląda OK. Nie mam co prawda zdjęcia mojego auta ale załączam poglądowe Tourana Trendline na standardowych stalowych 16.

Przy okazji negocjacji z dilerem może Ci się przydać info jak wygląda oferta oponeo:

Znaleźliśmy 3 felgi stalowe w cenie od 205 zł do 299 zł

Magnetto Wheels MW R1-1958 6,50Jx16 5x112 48,00
• Kolor: czarny
• Cena 205 zł

Alcar KFZ 7025 6,50Jx16 5x112 48,00
• Kolor: czarny
• Cena 235 zł

Alcar KFZ Hybridrad 130005 6,50Jx16 5x112 48,00
• Kolor: srebrny
• Cena 299 zł

Ciekawa oferta to te trzecie srebrne stalowe felgi. Zdjęcie poniżej.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So paź 21, 2017 19:58 
Offline
Władca postów
Avatar użytkownika

Auto: 1.4 TSI DSG HL 2016
Imię: Piotr
Dołączył(a): Pt lut 25, 2011 16:10
Posty: 2029
Lokalizacja: Toruń
Podziękował : 16 razy
Otrzymał podziękowań: 32 razy
Ciapek napisał(a):
Czy jest ktoś kto brał Tourana w leasing?
Chętnie bym pogadał.



Ja brałem. W wolnej chwili możemy się spotkać i pogadać :)

_________________
PPD
Obrazek

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So paź 21, 2017 20:50 
Offline
Przeglądacz

Auto: Touran 1.8 TSI
Imię: Krzysiek
Dołączył(a): Pn lut 20, 2017 21:53
Posty: 82
Lokalizacja: Czudec
Podziękował : 4 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy
Gandalf- te trzecie faktycznie fajne ale stylem bardziej chyba pasują do Mini Coopera niż Tourana :)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2074 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93 ... 139  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL