Teraz jest Pt kwi 20, 2018 08:07

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: N kwi 15, 2018 21:14 

Auto: Touran 1.9tdi 105hp,2005
Imię: michal
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Hej, temat ma sie tak, moj touran od jakiegos czasu miewal problemy z odpalaniem,czy zimny czy cieply ale po dluzszym postoju zakrecil,zagadal i gasl,potem musialem dlugo go krecic zeby odpalil,nie zawsze tak bylo ale ogolnie problem narastal. Mysle pewnie uszczelniacze na pompkach, paliwo sie cofa.Wstawilem do poleconego warsztatu,przy okazji zlecilem wymiane oleju bo akurat tak wypadlo i wymiane termostatu bo sie auto nie dogrzewalo(zima).no i auto odebralem,wróciłem do domu,na drugi dzien sie okazalo ze plyn chlodniczy ucieka w zastraszajacym tempie,na 40 km 3 razy dolewalem,wrocilem do warsztatu i sie okazalo ze uszczelka przy nowym termostacie sie podwinela,zrobili przeprosili,ok. I teraz sedno sprawy , problem odpalania ustąpił,ale odkad odebralem auto slysze wyrazne stuki w silniku pod obciazeniem, rownomierne z obrotami silnika,co ciekawe dopiero powyzej 3biegu. I teraz pytanie co sadzicie,biorac pod uwage to ze chlopaki przy termostacie sie nie popisali,mogli cos sknocic przy ponownym montazu pompowtryskow(dodam ze sruby mocujace zostaly wymienione na nowe ),czy sie moze cos z dwumasa zaczyna,chociaz byla wymieniana okolo roku temu(nie dlugo przed tym jak zakupilem auto).sie rozwleklem ale chciałem dac obraz,teraz czekam na odpowiedzi i ew pytania,dzieki pozdrawiam

PostNapisane: N kwi 15, 2018 21:19 
Specjalista

Auto: Touran 1,9 105 KM,2007r
Imię: Marcin
Podziękował : 125 razy
Otrzymał podziękowań: 138 razy
Po pierwsze zapraszamy do powitalni, po drugi jaki silnik który rok auta,po trzeci warto użyć opcji "szukaj" moim zdaniem źle ustawione pompki za duży luz i dlatego klepią.zacznij od tego co napisałem na początku bo post poleci do kosza

wystukane w garażu z kluczem w ręku

VW Touran 1,9 TDI BKC 77 KW z 2005 r bordowy
VW Touran 1,9 TDI BLS 77 KW z 2007 r siwy
Jest
VW Touran 1,6 TDI CAYC 77KW z 29,12,2010 r Mocca

PostNapisane: N kwi 15, 2018 22:02 

marcyb3 napisał(a):
Po pierwsze zapraszamy do powitalni, po drugi jaki silnik który rok auta,po trzeci warto użyć opcji "szukaj" moim zdaniem źle ustawione pompki za duży luz i dlatego klepią.zacznij od tego co napisałem na początku bo post poleci do kosza

wystukane w garażu z kluczem w ręku

w powitalni bylem , sie przywitalem, zajrzyj i sprawdz, dane auta masz widoczne w moim profilu wiec nie wiem o co Ci chodzi, moge dodac jedynie typ silnika (BKC),forum przeszukalem,wierz mi, adekwatnej sytuacji nie spotkalem. a co do Twojej rady, dziwi mnie ze klepia dopiero od 4 biegu, na 1, 2 i3 cisza mimo deptania do spodu

PostNapisane: Pn kwi 16, 2018 11:48 
Specjalista

Auto: VW Touran
Imię: Lukasz
Podziękował : 32 razy
Otrzymał podziękowań: 95 razy
Wierz mi, źle szukałeś, bo ja miałem bardzo podobną sytuację.
Tak czy siak należałoby zajrzeć w pompki ale też sprawdzić krzywki i popychacze.

Obrazek

PostNapisane: Pn kwi 16, 2018 13:26 

:oops: widac mi umknelo gdzies, sorry. rozmawialem wtedy z szefem tego warsztatu w ktorym mialem auto, i stan pompowtryskow uznal za dobry, nie wiem ile w tym prawdy, zadnym specjalista w kwestii mechaniki nie jestem, ale zwrocil mi uwage na wyrobione gniazda zaworowe i sugerowal wymiane glowicy. z braku kasy narazie sobie darowalem. no nic, bede musial sie udac gdzies na przeglad pompek

-- Pn kwi 16, 2018 13:26 --

Strefa czasowa: UTC + 1