Teraz jest N cze 24, 2018 21:51

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr cze 29, 2016 22:38 
Specjalista

Auto: T1, 1.6 FSI BAG, 2003
Imię: Andrz3j
Podziękował : 26 razy
Otrzymał podziękowań: 95 razy
Ciekawe jak "serwisy LPG" piszące programy pod konkretny model silnika z bezpośrednim wtryskiem obliczają ile ma działac na benzynie a ile na LPG i ile kkm w warunkach wysokiej temp. wytrzyma taki wtryskiwacz. Wtryskiwacz do FSi kosztuje dość sporo. Żeby później się nie okazało, że zaoszczędzone pieniądze na LPG pójda na nowe wtryskiwacze.

Miałem 3 auta przerobione na gaz idealnie nadające się do zagazowania Vectra 2.0 (C20NE) i VW POLO 1.0 oraz Opla Kadeta 1.3S z oryginalną instalacją zamontowaną w Holandii (chodziło to najlepiej ze wszystkich z LPG jakie miałem) . Szczerze przejechałem na tych autach z instalacją LPG ok. 30 kkm i wniosek jaki mi się nasuwa tylko jeden nigdy więcej. Jedyny plus to oszczędność.
A do FSi nigdy bym nie montował instalacji, i każdy instalator LPG któremu nie zależy na tym aby zbic interes na Tobie tak samo Tobie odpowie. Podobna sytuacja z japończykami, czy chocby Fordowskim silnikiem 1.6 w którym trzeba stosować lubryfikant, rzekomo zapobiegający wypalaniu gniazd zaworowych. Kiedyś dorabiałem na wakacjach w warsztacie i widziałem silnik na LPG po przebiegu ok. 100 kkm z wypalonymi dziuramiw tłokach i nieszczelnymi zaworami.
Chcesz zagazować kup MPI. Szwagier w VW Golfie IV 1.6 8v ma zamontowany gaz, przejechał 40 kkm i aktualnie auto na benzynie jeździ a na gazie co jakis czas traci moc i szarpie. Odwiedził już 3 serwisy LPG i aktualnie jeżdzi małolitrażowym pożyczonym autem a golf stoi...

...tylko PB98
Obrazek

CB: Yosan 120 PRO - mod SQ
Antena: Sirio 100 MAG

PostNapisane: Cz cze 30, 2016 08:22 
Przeglądacz

Auto: Touran
Imię: Łukasz
Podziękował : 5 razy
Otrzymał podziękowań: 18 razy
moim zdaniem bez urazy ale opowiadasz bzdury sam mam samochód gdzie na LPG zrobiłem ponad 150tyś i nic się nie dzieje. Co do FSI jest tak samo jak dobrze wybierzesz podzespoły które i tak są dedykowane pod konkretny kod silnika nie bedzie problemu u mnie w rodzinie jeżdzą 2 takie na bezpośrednim po przebiegu 60 i 40 tyś i zero kłopotów. ale podsumowaując tylu ile znawców tyle opini a szczególnie u druciarzy a nie u gazowników

PostNapisane: Cz cze 30, 2016 23:48 
Specjalista

LPG do FSi to niestety naciągane rozwiązanie i moim zdaniem LPG do FSI się nie nadaje(każdy może mieć własne zdanie). Jedno jest pewne, w przypadku FSI czas zwrotu jest zdecydowanie dłuższy ,a potencjalne skutki awari m.in wtryskiwaczy bardzo kosztowne. Zapewne znajdzie się ktoś kto ma gaz w FSI i nawet sobie chwali. Przed montażem proponuję się bardzo dobrze zastanowić, ponieważ to nie ta technologia do tego silnika a że jeździ, coż... nie nie takie rzeczy już jeździły.
Sam kiedyś jeździłem jednośladem na przefiltrowanych popłuczynach po farbie , rozpuszczalnikach i oleju jadalnym przepalonym po frytkach i chodziło to.

Popadamy w paradoks, ponad połowa członków TKP chce dbac o swoje auta i jak najdłużej nimi jeździć. Rozważa, zastanawia się jaki olej byłby najlepszy do jego silnika, porównując generalnie bardzo podobne oleje (spełniające te same normy i o podobnych parametrach) a inni próbują na siłe wstawić do auta nieprzystosowanego do LPG gaz odsuwając na bok wszelkie możliwości uszkodzenia silnika i krótszej jego żywotności.

...tylko PB98
Obrazek

PostNapisane: Pt lip 01, 2016 05:19 
Władca postów

Auto: touran BLS 2007
Imię: Pawel
Podziękował : 13 razy
Otrzymał podziękowań: 204 razy
inteligentnego to i milo poczytac. Nic dodac nic ujac. Gaz to sobie mozna bylo wstawiac do starego SPI albo jakiego poczatkowego MPI i to najlepiej w pojemnosci 1.8 lub wiekszej.

PostNapisane: Pt lip 01, 2016 10:10 
Przeglądacz

a ja sie po części zgodzę a po części nie bardzo z tego powodu że sam jestem użytkownikiem pojazdu i z dieslem i z lpg w wersji FSI i nic sie nie dzieje to wszystko to moim zdaniem uprzedzenia no ale to wszystko zależy od podejścia człowieka

PostNapisane: Pt lip 01, 2016 10:50 
Władca postów

Bardziej chodzi oto ze jak padnie silnik spi albo mpi to wymiana silnika to 400-500 zł i dalej jedziemy. Sam myślałem nad wstawieniem czegoś takiego do jakiejś młodej budy i wtedy gaz. Koszty części zerowe paliwa tez i mała awaryjność a z pojemności 2.0 to już jakoś daje się jeździć.

PostNapisane: Pn lip 04, 2016 16:52 

Auto: Touran 1.6FSI
Imię: Janusz
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Ja planuję w najbliższym czasie założyć gaz do mojego Tourana 1.6 FSI. Trudno, zaryzykuję zobaczymy jak się będzie sprawował. Ja dużo jeżdżę wiec nie mam za bardzo wyboru. Albo gaz albo zmiana samochodu.

Ostatnio edytowano Pn lip 04, 2016 21:06 przez zalman, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: Pn lip 04, 2016 20:29 
Władca postów

To znaczy ile robisz rocznie?

PostNapisane: Pn lip 04, 2016 21:06 

Auto: Touran 1.6FSI
Imię: Janusz
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Ponad 30 tys.

PostNapisane: Wt lip 05, 2016 12:02 
Przeglądacz

Zalman zakładaj i daj znać co i jak jak tylko coś potrzebujesz to się odezwij.

PostNapisane: Wt gru 06, 2016 14:34 
Początkujący

Auto: T1 1.6 FSI BAG 2003r
Imię: Daniel
Podziękował : 7 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy
W końcu jakieś pozytywne info tylko czy ktoś wie jaka jest orientacyjna różnica w cenie montażu tych instalacji?

PostNapisane: Wt gru 06, 2016 15:03 
Specjalista

O drugim systemie wtrysku gazu ciekłego czytałem i faktycznie jest to zdecydowanie lepsze, bezpieczniejsze i bardziej ekonomiczne w użytkowaniu rozwiązanie które można brać pod uwagę. Moim zdaniem w przypadku FSI tylko i wyłącznie to rozwiązanie nadaje się do FSI. Koszt 9,5k pln czyli zwrot inwestycje po przejechaniu m.in 50 000 km a to z kolei dość sporo. Może stanieje

...tylko PB98
Obrazek

PostNapisane: Wt cze 06, 2017 16:20 
Kandydat

Auto: Touran 1.6 2004
Imię: Marcin
Otrzymał podziękowań: 0 raz
zalman napisał(a):
Ja planuję w najbliższym czasie założyć gaz do mojego Tourana 1.6 FSI. Trudno, zaryzykuję zobaczymy jak się będzie sprawował. Ja dużo jeżdżę wiec nie mam za bardzo wyboru. Albo gaz albo zmiana samochodu.

Odświeżam temat, może kolega czyta forum - jak tam ta instalacja? Sprawdza się? Ostatnio rozmawiałem ze znajomym, który na FSI na gaz i sobie chwali, przejechane już kilkanaście tysięcy kilometrów bez jakichkolwiek usterek i przyznam, że zasiał mi tym ziarenko myślenia o gazie. Tak więc zadzwoniłem do gazownika w moim mieście, powiedział, że FSI się nie zajmuje, i...polecił konkurencję, bo wie, że oni pod FSI montują. Wykonałem telefon do drugiej firmy, i 20 minut rozmowy z właścicielem, nie namawiał, ale fajnie wytłumaczył jazdę mieszaną gaz/pb98 itp, naprawdę sensownie.

Może ktoś się podzielić wrażeniami własnymi? To, że FSI i gaz to średni związek już wiem, interesują mnie stricte doświadczenia z posiadania Tourana FSI z gazem.

PostNapisane: Wt cze 06, 2017 21:23 
Przeglądacz

Auto: Touran 1t2 1.4 140km 2008
Imię: Marcin
Podziękował : 4 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy
Gaz najlepiej sprawdza się w kuchence.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1