Teraz jest Pt kwi 19, 2024 00:31

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt maja 20, 2016 23:28 
Offline
Początkujący

Auto: Touran 2.0 cng lpg 2006
Imię: krukim
Dołączył(a): So kwi 16, 2016 10:48
Posty: 28
Lokalizacja: łodz
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy
Jestem posiadaczem ecofuel z przerobiona inst na lpg. Posiadam tourana od miesiaca. Autko spisuje się super ale ostatnio zauważyłem że kiedy mam mniej gazu to przełącza się automatycznie na benzynę. Zbiorniki zostały oryg od cng. Poprzedni właściciel mówił że tankowal ok 100 l gazu ja wyjeżdżam ok połowy i zaczynają się cyrki z przelaczaniem na benzynę kiedy przekroczenie ok 3000 obr,/min. Czy ktoś ma jakiś pomysł co mogę zrobić żeby się nie przelaczal?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt maja 20, 2016 23:38 
Offline
Władca postów
Avatar użytkownika

Auto: touran BLS i 2x CAYC
Imię: Pawel
Dołączył(a): Wt maja 10, 2016 08:19
Posty: 4895
Lokalizacja: Goleniów
Podziękował : 22 razy
Otrzymał podziękowań: 423 razy
Czyli silnik dostaje za mało gazu. Jeśli to wina zaopatrzenia w gaz z butli to trzeba sprawdzić od początku czyli czy jest poduszka w butli. Pompuje się tam różne gazy techniczne. Może zawór może filtr itd.

_________________
1T2 BLS oraz 2x 1T3 CAYC


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So maja 21, 2016 21:51 
Offline
Początkujący

Auto: Touran 2.0 cng lpg 2006
Imię: krukim
Dołączył(a): So kwi 16, 2016 10:48
Posty: 28
Lokalizacja: łodz
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy
wesol napisał(a):
Czyli silnik dostaje za mało gazu. Jeśli to wina zaopatrzenia w gaz z butli to trzeba sprawdzić od początku czyli czy jest poduszka w butli. Pompuje się tam różne gazy techniczne. Może zawór może filtr itd.


Poduszka? Czyli jakby zapowietrzona? Pompuje się różna gazy ale do sprawdzenia gdzie lezy problem bo nie rozumiem?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So maja 21, 2016 22:11 
Offline
Expert
Avatar użytkownika

Auto: Touran 1,9 105 KM,2007r
Imię: Marcin
Dołączył(a): So kwi 04, 2015 22:36
Posty: 1236
Lokalizacja: Jastrowie
Podziękował : 145 razy
Otrzymał podziękowań: 187 razy
ja rozmawiałem wczoraj z gazownikiem i mi mówił że 1,4 i 2,0 nie nadają się na LPG, mówił że instalacja taka kosztuje ponad 5 tyś zł i jazda na lpg nie jest do końca taka fajna , ponieważ auto spala na 100 km 70% gazu a 30% benzyny nie może by być tak że na samym gazie się jeździ,bo wtryski paliwowe siadają bardzo szybko . nie znam się na tym dokładnie, ale jak chcesz mogę ci podać namiary do gościa i ci wszystko wytłumaczy co z czym się je :ok:

_________________
Jestem Marcin z Jastrowia
był
VW Touran 2,0 TDI AZV 100 KW z 2003 r czarny
VW Touran 1,9 TDI BKC 77 KW z 2005 r bordowy
VW Touran 1,9 TDI BLS 77 KW z 2007 r siwy
Jest
VW Touran 1,6 TDI CAYC 77KW z 29,12,2010 r Mocca


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N maja 22, 2016 07:26 
Offline
Władca postów
Avatar użytkownika

Auto: touran BLS i 2x CAYC
Imię: Pawel
Dołączył(a): Wt maja 10, 2016 08:19
Posty: 4895
Lokalizacja: Goleniów
Podziękował : 22 razy
Otrzymał podziękowań: 423 razy
Tak Marcin nawet chyba jeszcze niedawno słyszałem o 6500 za taką instalacje. Problemem nie jest to ze ciągnie trochę beny. Problemem jest regulacja by to działało jak należy. Nie wiem czy w pl ze dwie firmy są co to robią w miarę dobrze.

W butli jest poduszka powietrzna. Czyli jest wpkmpowany gaz który wypycha ciekły LPG. Chyba tam pompuja zazwyczaj azot. Bez tej poduszki LPG oczewiscie wyjdzie ale nie całe i napewno zimową pora będą cyrk jak nic. Sztaplarki mają butle z syfon i są montowane w miarę wysoko plus to ze ciepło idzie z wydechu i je troszkę zawsze ogrzeje. W aucie gdzie butla nisko jest to bywają z tym problemy. Kiedyś wujek tez to miał to po wyciągnięciu butli i odkreceniu dekla lpg wylalismy jak z wiadra.

_________________
1T2 BLS oraz 2x 1T3 CAYC


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N maja 22, 2016 22:54 
Offline
Władca postów
Avatar użytkownika

Auto: MK7.5 R 2.O TSI DJHA
Imię: Mateusz
Dołączył(a): Pt cze 10, 2011 10:21
Posty: 5031
Lokalizacja: Lubuskie
Podziękował : 80 razy
Otrzymał podziękowań: 373 razy
Posprzatane! Trzymamy się tematu, bo będą ostrzeżenia.

NzTT

_________________
Był Touran... Jest kolejne czerwone auto z grupy :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt cze 17, 2016 11:26 
Offline
Przeglądacz
Avatar użytkownika

Auto: Touran
Imię: Łukasz
Dołączył(a): N lis 10, 2013 09:11
Posty: 78
Lokalizacja: Radom
Podziękował : 5 razy
Otrzymał podziękowań: 18 razy
wesol napisał(a):
Tak Marcin nawet chyba jeszcze niedawno słyszałem o 6500 za taką instalacje. Problemem nie jest to ze ciągnie trochę beny. Problemem jest regulacja by to działało jak należy. Nie wiem czy w pl ze dwie firmy są co to robią w miarę dobrze.

W butli jest poduszka powietrzna. Czyli jest wpkmpowany gaz który wypycha ciekły LPG. Chyba tam pompuja zazwyczaj azot. Bez tej poduszki LPG oczewiscie wyjdzie ale nie całe i napewno zimową pora będą cyrk jak nic. Sztaplarki mają butle z syfon i są montowane w miarę wysoko plus to ze ciepło idzie z wydechu i je troszkę zawsze ogrzeje. W aucie gdzie butla nisko jest to bywają z tym problemy. Kiedyś wujek tez to miał to po wyciągnięciu butli i odkreceniu dekla lpg wylalismy jak z wiadra.


siemka
taka instalacja gazowa to wydatek 3500zł wszystko z górnej półki. Ten samochód bez problemów po dobrej przeróbce i regulacji musi jeżdzić bez problemów.

_________________
PozdraVWiam Brzoza tel: 7(4+4)1 977 (4+4)59


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr paź 19, 2016 21:25 
Offline
Kandydat

Auto: VW Caddy 2.0 Ecofuel 2008
Imię: Sławek
Dołączył(a): Śr paź 19, 2016 21:14
Posty: 8
Lokalizacja: Gdynia
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Problem leży w butlach od CNG , jeżeli poziom gazu płynnego jest poniżej zaworu , to silnik dostaje tylko fazę gazową i przy większych obrotach spada ciśnienie , wówczas sterownik przełącza na benzynę.
Rozwiązaniem jest założenie butli LPG .



Za ten post autor Slawekmax otrzymał podziękowanie od krukim(Wt lis 01, 2016 21:58)
Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr lis 09, 2016 22:00 
Offline
Początkujący

Auto: Touran 2.0 cng lpg 2006
Imię: krukim
Dołączył(a): So kwi 16, 2016 10:48
Posty: 28
Lokalizacja: łodz
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy
Slawekmax napisał(a):
Problem leży w butlach od CNG , jeżeli poziom gazu płynnego jest poniżej zaworu , to silnik dostaje tylko fazę gazową i przy większych obrotach spada ciśnienie , wówczas sterownik przełącza na benzynę.
Rozwiązaniem jest założenie butli LPG .



Dzieki Sławek , już działam w temacie po to własnie wygląda na butle. Piwko idzie.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL