Teraz jest Cz mar 28, 2024 20:54

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt sty 31, 2014 14:18 
Offline
Przeglądacz
Avatar użytkownika

Auto: Touran 2.0 TDI BMM 2008
Imię: Rafał
Dołączył(a): Śr sty 29, 2014 21:45
Posty: 60
Lokalizacja: Poznań
Podziękował : 14 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy
Cześć,

Planuję zakup Tourana (co prawda za kilka miesięcy ale już teraz warto zdobyć jakąś wiedzę) i mam pewne problemy/obawy.

Chciałbym wersję 7dmio osobową no i w gazie... Za pewne to już z góry się wyklucza (choć czytałem tu na forum podobny temat) jednak chciałbym się dokładnie dowiedzieć czy istnieje taka możliwość i czy może ktoś ma taką wersję Tourana. Nie chciałbym mieć butli na wierzchu w bagażniku, wolałbym też nie wstawiać jej zamiast jednego z foteli. Najlepszą opcją moim zdaniem byłoby umieszczenie zbiornika w schowku za siedzeniami ale... Ja nie jestem specem od LPG, nigdy nie miałem żadnego auta z LPG i szczerze, nie mam o tym zielonego pojęcia. Wiem, że są zbiorniki na gaz pasujące do schowka na kolo zapasowe, a jak to wygląda w Touranie 7os?

No i dodatkowo moje 2gie pytanie, jaki silnik jest najlepszy pod gaz? Czytałem, że FSI nie są do tego najlepsze (a na pewno instalacja nie jest najtańsza) ale wątek, w którym poruszany był ten temat był z 2011 roku, od tego czasu mogło się wiele zmienić...

Dzięki za pomoc :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt sty 31, 2014 14:23 
Offline
Przeglądacz

Auto: Touran 2.0 BKD
Imię: Patryk
Dołączył(a): Pt lip 12, 2013 16:26
Posty: 75
Lokalizacja: Poznan
Podziękował : 5 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy
Nie ma takiego zbiornika który wejdzie do schoeka za siedzenie.Niestety nie da rady bez likwidacji jednego siedzenia.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt sty 31, 2014 14:26 
Offline
Przeglądacz
Avatar użytkownika

Auto: Touran 2.0 TDI BMM 2008
Imię: Rafał
Dołączył(a): Śr sty 29, 2014 21:45
Posty: 60
Lokalizacja: Poznań
Podziękował : 14 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy
:(
Szkoda... :(
A wtedy zamiast siedzenia jest butla taka okrągła (tuba), to chyba nazywane jest cygarem? Czy jak to wygląda? Bo powiem szczerze, że taka wielka, czarna butla nie będzie wyglądała najlepiej i nie bawi mnie takie rozwiązanie :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt sty 31, 2014 16:10 
Offline
Zaawansowany
Avatar użytkownika

Auto: Touran 1.9 AVQ
Imię: Tomasz
Dołączył(a): Cz lut 21, 2013 22:38
Posty: 318
Lokalizacja: DGL
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 28 razy
Kiepska "konfiguracja" ;) albo 5os+lpg, albo 7os. i :tdi: inaczej tego nie widzę... :mrgreen:

_________________
Jest:
* Mondeo 2.0 SCTi 240KM

Było:
* Touran 1.9 TDI
** Peugeot 206 1.1
*** Audi A4 1.8
**** Ford Fiesta mk3 1.1i


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So lut 01, 2014 15:59 
Offline
Przeglądacz
Avatar użytkownika

Auto: Touran 2.0 TDI BMM 2008
Imię: Rafał
Dołączył(a): Śr sty 29, 2014 21:45
Posty: 60
Lokalizacja: Poznań
Podziękował : 14 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy
Hmmm, a czy do 20tys jestem w stanie kupić sensownego Tourana w benie a jeszcze lepiej od razu w benie i gazie? Oczywiście w tym przypadku już 5os skoro piszecie, ze nie ma szans na wersje 7os :(


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So lut 01, 2014 16:11 
Offline
Przeglądacz
Avatar użytkownika

Auto: 1.9TDI BLS DSG 2009r
Imię: Remik
Dołączył(a): So lis 30, 2013 14:16
Posty: 83
Lokalizacja: Mrągowo
Podziękował : 20 razy
Otrzymał podziękowań: 13 razy
Co to znaczy sensowny? Jeżeli masz na myśli dobrze wyposażoną igłę to niema szans.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So lut 01, 2014 16:15 
Offline
Przeglądacz
Avatar użytkownika

Auto: Touran 2.0 TDI BMM 2008
Imię: Rafał
Dołączył(a): Śr sty 29, 2014 21:45
Posty: 60
Lokalizacja: Poznań
Podziękował : 14 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy
Mam na myśli Tourana, który po zamontowaniu gazu/jazdy na gazie będzie w stanie jeździć przez następne 5 lat i nie będzie sie co chwile psuło :) nie chciałbym kupić auta za 20k i od razu inwestować 3k w naprawę :(


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So lut 01, 2014 16:34 
Offline
Przeglądacz
Avatar użytkownika

Auto: 1.9TDI BLS DSG 2009r
Imię: Remik
Dołączył(a): So lis 30, 2013 14:16
Posty: 83
Lokalizacja: Mrągowo
Podziękował : 20 razy
Otrzymał podziękowań: 13 razy
Niestety ale koszta przy używanych autach są nie uniknione, bezwzględu na to ile kaski wydasz na auto. Po mimo że sprzedawca będzie nam wmawiać że stan idealny i że nie wymaga żadnego wkładu finansowego. To po zakupie zawsze wyjdą jakieś kwiatki wymagające szybkich działań. Ja szukam drugiego Turana do 25k zł ale już wiem że bardzo dobrego stanu w tych pieniądzach mogę nie trafić.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So lut 01, 2014 16:45 
Offline
Przeglądacz
Avatar użytkownika

Auto: Touran 2.0 TDI BMM 2008
Imię: Rafał
Dołączył(a): Śr sty 29, 2014 21:45
Posty: 60
Lokalizacja: Poznań
Podziękował : 14 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy
Ok, a lepszą opcją jest kupienie auta juz z instalacją gazową czy generalnie kupienie samego benzyniaka i późniejszy montaż gazu jest bardziej rozsądny?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So lut 01, 2014 20:20 
Offline
Zaawansowany
Avatar użytkownika

Auto: Touran 1.9 AVQ
Imię: Tomasz
Dołączył(a): Cz lut 21, 2013 22:38
Posty: 318
Lokalizacja: DGL
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 28 razy
dewiant napisał(a):
Ok, a lepszą opcją jest kupienie auta już z instalacją gazową czy generalnie kupienie samego benzyniaka i późniejszy montaż gazu jest bardziej rozsądny?

Rozsądny o tyle, że wiesz co wstawiasz i sam wybierasz instalacje, jak i "montażystę" (o ile masz jakąś zaufaną osobę).

Ja po poprzednim aucie nie zdecydowałbym się ponownie na LPG. Chyba że z dużym silnikiem powyżej 3000ccm, lub gdy pod maską ok. 180KM i więcej - wtedy to ma sens. Start i tak jest na benzynie, robiąc krótkie odcinki zanim przełączy się na lpg to oszczędności wręcz znikome. Koszt instalacji, przeglądy roczne... Zastanów sie czy warto. Spalanie przy sekwencji niewiele wyższe - ale pomimo tego jestem na nie.

_________________
Jest:
* Mondeo 2.0 SCTi 240KM

Było:
* Touran 1.9 TDI
** Peugeot 206 1.1
*** Audi A4 1.8
**** Ford Fiesta mk3 1.1i


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So lut 01, 2014 23:58 
Offline
Początkujący

Auto: VW Touran 1.9 TDI 2006
Imię: Rafał
Dołączył(a): Pn lis 11, 2013 11:58
Posty: 29
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
dewiant napisał(a):
Mam na myśli Tourana, który po zamontowaniu gazu/jazdy na gazie będzie w stanie jeździć przez następne 5 lat i nie będzie sie co chwile psuło :) nie chciałbym kupić auta za 20k i od razu inwestować 3k w naprawę :(

No niestety Touran to nie auto z najniższej półki, więc i koszty utrzymania też są wyższe. Psuć się zawsze coś będzie, bo to naturalny proces związany z eksploatacją. Pewne procedury zostały przewidziane (obliczone) na odpowiednia wartość przebiegu, typu: hamulce, sprzęgło, rozrząd, olej, filtry itp. Inne wychodzą w "praniu" typu dogrzewacz, DPF, zawieszenie, skrzynia (Niestety niezawodne auta, takie jak Golf MK2 przeszły już do historii). Kupując używane auto należy to uwzględnić w kosztach eksploatacji. Zwłaszcza to w co wyjdzie "praniu". Jeżeli chodzi o Tourana w benzynie z gazem to tylko 1.6MPI lub 2.0MPI (te czasem można spotkać u niemca z CNG). Niestety 1.6MPI wychodził jako najuboższa wersja wyposażeniowa i znaleźć ją dobrze wyposażoną (np. klimatronik, grzane fotele, pełna elektryka szyb) w wersji 7 osobowej graniczy z cudem. Dlatego też osobiście po miesiącu poszukiwań zmieniłem opcję z benzyny na diesla. Niestety pomimo małego przebiegu 120kkm na "dzień dobry" oprócz filtrów i oleju musiałem wymienić rozrząd, tarcze z klockami z przodu, wycieraczki szyb. Szykuje się do wymiany dwumasy, a w mrozy wyszło że popsuty jest piecyk i p.p. termostat. Przy diagnostyce VCDS-em piecyka, wyszły jeszcze zużyte świece żarowe. Tak to jest z używanymi samochodami, a Niemiec jak sprzedawała to nie płakał bo wiedział że za wymianę tych paru zabawek zapłacił by tyle za ile sprzedał to auto. Zimna kalkulacja. A i dodam że nie był emerytem, który jeździł Touranem tylko w niedziele do kościoła, a cały pozostały czas auto stało przykryte pierzyną w garażu :hahaha:
Reansumując: zakup auta należy chłodno przekalkulować, a nie porywać się "z motyką na księżyc". Jeżeli codziennie robisz krótkie odcinki po mieście, raz w roku z rodzina jeździsz na wakacje, nie zależy Ci na "wodotryskach" typu klimatronik, a rocznie nie przekraczasz 20kkm to kupuj 1.6MPI w wersji 7 osobowej i olej LPG (może być kłopotliwe w użytkowaniu w mocno wyeksploatowanych silnikach). W przeciwnym razie polecam 1.9TDI.

_________________
Obrazek

Jest: VW Touran 1.9 TDI, Hyundai i10
Było: VW 1600L, VW Golf Mk1, Opel Ascona 1.6d, Fiat 126p, Fiat CC, VW Golf Mk3, SEAT Toledo 2.0 16V GTI, Skoda Fabia 1.4 MPI, Skoda Fabia 1.4 TDI PD,


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N lut 02, 2014 02:00 
Offline
Przeglądacz
Avatar użytkownika

Auto: Touran 2.0 TDI BMM 2008
Imię: Rafał
Dołączył(a): Śr sty 29, 2014 21:45
Posty: 60
Lokalizacja: Poznań
Podziękował : 14 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy
Dobra wypowiedź. ;-) A jak mniej więcej stoją teraz cenowo Tourany 1.6 w benie? Bo ceny różnie się wahają. Od 15 do nawet 28tys za wersję z 2003 roku. No chyba ze inny rocznik polecacie z jakiś względów.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N lut 02, 2014 20:53 
Offline
Początkujący

Auto: VW Touran 1.9 TDI 2006
Imię: Rafał
Dołączył(a): Pn lis 11, 2013 11:58
Posty: 29
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Generalnie 1.6 MPI 75kW (102PS) wyjściowe ceny są od 3500 EUR i rosną w zależności od przebiegu i stanu technicznego. Wersje 7 osobowe w tej benzynie to rzadkość. Tutaj link do przykładowego ogłoszenia:
http://www.autoscout24.de/Details.aspx?id=240246353&asrc=fa
Od ceny wyjściowej masz szansę się stargować kilka stówek, ale dojdzie koszt zakupu tablic zjazdowych z ubezpieczeniem, paliwa i dojazdu do Niemiec po auto. Koniecznie sprawdź historię auta (pomocni będą koledzy z touranklubu), koszt niewielki a dzięki niemu prawdopodobieństwo kupienia szrotu spada kilkukrotnie i pozwala na uwiarygodnienie przebiegu. Nie przejmuj się wgniotkami i obcierkami, bo to najmniejszy problem, a skup się na stanie technicznym i bezwypadkowości. No i odradzam zakup w Polsce - z wiadomych powodów, no chyba że z pewnego źródła. Powodzenia!

_________________
Obrazek

Jest: VW Touran 1.9 TDI, Hyundai i10
Było: VW 1600L, VW Golf Mk1, Opel Ascona 1.6d, Fiat 126p, Fiat CC, VW Golf Mk3, SEAT Toledo 2.0 16V GTI, Skoda Fabia 1.4 MPI, Skoda Fabia 1.4 TDI PD,


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn lut 03, 2014 11:55 
Offline

Auto: BSE/2009
Imię: Marcin
Dołączył(a): So gru 07, 2013 22:56
Posty: 4
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Witam,
VW Touran 1.6 MPI 7-osobowy z LPG jest możliwy bo taki mam. Mój kolega jest ogarniętym gazownikiem firma V-gaz z Wilczyc koło Wrocławia. Udało się włożyć butle cylindryczną 40 litrów w miejsce schowka za 3 rzędem siedzeń. Oczywiście cała butla się nie schowa, bo schowek jest zbyt płytki. Wystaje na wysokość 10cm, nie przeszkadza mi to w żaden sposób.
Oczywiście nie bylo to łatwe do zrobienia, ale dla chcącego nic trudnego.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn lut 03, 2014 12:20 
Offline
Przeglądacz
Avatar użytkownika

Auto: Touran 2.0 TDI BMM 2008
Imię: Rafał
Dołączył(a): Śr sty 29, 2014 21:45
Posty: 60
Lokalizacja: Poznań
Podziękował : 14 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy
A możesz zrobić jakieś zdjęcia? Pokazać mi jak to wygląda? I jak to wyszło cenowo? :)

-- Cz lut 06, 2014 18:55 --

qwerty4u napisał(a):
Generalnie 1.6 MPI 75kW (102PS) wyjściowe ceny są od 3500 EUR i rosną w zależności od przebiegu i stanu technicznego. Wersje 7 osobowe w tej benzynie to rzadkość. Tutaj link do przykładowego ogłoszenia:
http://www.autoscout24.de/Details.aspx?id=240246353&asrc=fa
Od ceny wyjściowej masz szansę się stargować kilka stówek, ale dojdzie koszt zakupu tablic zjazdowych z ubezpieczeniem, paliwa i dojazdu do Niemiec po auto. Koniecznie sprawdź historię auta (pomocni będą koledzy z touranklubu), koszt niewielki a dzięki niemu prawdopodobieństwo kupienia szrotu spada kilkukrotnie i pozwala na uwiarygodnienie przebiegu. Nie przejmuj się wgniotkami i obcierkami, bo to najmniejszy problem, a skup się na stanie technicznym i bezwypadkowości. No i odradzam zakup w Polsce - z wiadomych powodów, no chyba że z pewnego źródła. Powodzenia!


WoW, faktycznie dużo tego i wyglądają dobrze te samochody. No ale ja z niemieckim na bakier więc dużo tłumacza idzie w ruch. Mimo wszystko trzeba by było tam jechać i zobaczyć/pojeździć samemu :)

Są może na forum osoby, które jeżdżą do Niemiec po samochody lub jakoś przy okazji? Jestem ciekaw. Bo sam generalnie na pewno niewiele bym zwojował.
Po pierwsze nie mam pojęcia co i jak,
Po drugie, niestety jestem typem osoby, która myśli oczami co w takim przypadku może się źle skończyć :(


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL