Teraz jest Cz mar 28, 2024 13:53

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: So lut 08, 2014 11:07 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Auto:
Imię:
Dołączył(a): Pt wrz 07, 2012 17:17
Posty: 270
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Witajcie, podrzuci ktoś informację czy mogę je zdemontować bez odkręcania boczków? Potrzebuje je zdemontować do lakierowania. Nie znalazłem nigdzie informacji na ten temat. Dzięki :piwo:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So lut 08, 2014 11:22 
Offline
Użytkownik

Auto: Touran 2.0 TDI CR CFHC
Imię: Sławek
Dołączył(a): Śr sty 22, 2014 18:54
Posty: 156
Lokalizacja: Włocławek
Podziękował : 4 razy
Otrzymał podziękowań: 31 razy
viewtopic.php?t=5543

Tu masz jak zdając klamkę. Pozdrawiam.

_________________
Był Touran 2004r 1.9 TDI 105KM
jest Touran 2012r 2.0 TDI 140KM



Za ten post autor sto2 otrzymał podziękowanie od lukasz22i(N lut 09, 2014 02:42)
Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So lut 08, 2014 11:42 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Auto: Alhambra 7n,Ibiza 6j
Imię: Michal
Dołączył(a): N mar 25, 2012 11:14
Posty: 890
Lokalizacja: Czestochowa
Podziękował : 42 razy
Otrzymał podziękowań: 118 razy
Tak, otwierasz drzwi i na wysokości klamki masz zaślepkę a za nią śrubkę na torx 20-Trzymasz za klamke tak jak byś otwierał drzwi(drzwi oczywiście otwarte) odkręcasz śrubkę aż poczujesz lekki opór i wyciągasz obudowe wraz z wkładką zrzucasz cięgno z klamki puszczasz klamke przesuwasz lekko do siebie i gotowe.Montaż w odwrotnej kolejności :mrgreen: Powyżej kolega wrzucił manuala ze zdjęciami :piwo:



Za ten post autor turek otrzymał podziękowanie od lukasz22i(N lut 09, 2014 02:42)
Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn lut 24, 2014 17:27 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Auto:
Imię:
Dołączył(a): Pt wrz 07, 2012 17:17
Posty: 270
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz
sto2 napisał(a):
http://touranklub.pl/forum/viewtopic.php?t=5543

Tu masz jak zdając klamkę. Pozdrawiam.


turek napisał(a):
Tak, otwierasz drzwi i na wysokości klamki masz zaślepkę a za nią śrubkę na torx 20-Trzymasz za klamke tak jak byś otwierał drzwi(drzwi oczywiście otwarte) odkręcasz śrubkę aż poczujesz lekki opór i wyciągasz obudowe wraz z wkładką zrzucasz cięgno z klamki puszczasz klamke przesuwasz lekko do siebie i gotowe.Montaż w odwrotnej kolejności :mrgreen: Powyżej kolega wrzucił manuala ze zdjęciami :piwo:


Dzięki Panowie :piwo:

-- 24 lut 2014, o 16:27 --

Witam ponownie, może ktoś pomoże w temacie tych klameczek.

Zdemontowałem wszystkie bez większych problemów, wrzuciłem w lakier, zamontowałem no i jest problem. Wszystkie klamki otwierają drzwi jak wcześniej z tym że przednie klamki otwierają je dopiero za drugim razem. Tzn. tylne pociągam i drzwi się otwierają, pociągam przednie i nic, puszczam, pociągam jeszcze raz i dopiero się otwierają. Ktoś wie o co chodzi?

Trochę to dziwne, jak założyłem prawą przednią to zaniepokoiło mnie to i pomyślałem że coś źle zrobiłem, wypiąłem ją z drzwi i wsadziłem na nowo ale bez zmian. Zabrałem się za klamkę kierowcy, zamontowałem i to samo co od strony pasażera, tylne obie pracują jak wcześniej czyli dobrze.

Ktoś coś podpowie? :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn lut 24, 2014 18:10 
Offline
Expert
Avatar użytkownika

Auto: Touran 1.9 TDI BLS
Imię: Darek
Dołączył(a): Pt maja 31, 2013 17:01
Posty: 1504
Lokalizacja: Działdowo
Podziękował : 222 razy
Otrzymał podziękowań: 533 razy
a naciągnij dobrze linkę od zamka na klamkę i powinno być dobrze

_________________
Touran By JEDARO
Caddy By JEDARO
Jest i Tiguan :)
[you] Jeśli pomogłem kliknij na podziękowanie
Mam wyłączone PW wiadomości kierować na maila


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn lut 24, 2014 20:04 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Auto: Alhambra 7n,Ibiza 6j
Imię: Michal
Dołączył(a): N mar 25, 2012 11:14
Posty: 890
Lokalizacja: Czestochowa
Podziękował : 42 razy
Otrzymał podziękowań: 118 razy
Bez obrazy ale nie wprowadzajcie kolegów w błąd :omatko: Trzymasz za klamke tak jak byś otwierał drzwi dosłownie ciągniesz do końca i odkręcasz śrubkę aż poczujesz lekki opór i wyciągasz obudowę wraz z wkładką, wpychasz klamke z powrotem i zrzucasz cięgno z klamki a montaż w odwrotnej kolejności z tym ze wazne jest aby włożyć klamke dosunąć do drzwi i założyć cięgno tak aby miało delikatny luz, naciągniecie linki zbyt mocno możne skutkować blokada drzwi a wtedy jest problem, jak nie ma wkładki to jeszcze zrzucisz linke ale jak nie sprawdzisz a poskładasz wszystko i trzaśniesz drzwiami to jest problem


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt lut 25, 2014 10:52 
Offline
Expert
Avatar użytkownika

Auto: Touran 1.9 TDI BLS
Imię: Darek
Dołączył(a): Pt maja 31, 2013 17:01
Posty: 1504
Lokalizacja: Działdowo
Podziękował : 222 razy
Otrzymał podziękowań: 533 razy
turek napisał(a):
klamke przesuwasz lekko do siebie i gotowe.Montaż w odwrotnej kolejności :mrgreen: Powyżej kolega wrzucił manuala ze zdjęciami :piwo:


kolego nikogo nie wprowadzam w błąd jakbyś nie zauważył to jest manual zrobiony przez ze mnie i nikt mu nie każe na max naciągać tam jest kilka stopni możliwości założenia tej linki na klamkę

_________________
Touran By JEDARO
Caddy By JEDARO
Jest i Tiguan :)
[you] Jeśli pomogłem kliknij na podziękowanie
Mam wyłączone PW wiadomości kierować na maila


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt lut 25, 2014 10:58 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Auto:
Imię:
Dołączył(a): Pt wrz 07, 2012 17:17
Posty: 270
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Turek, miałem jak piszesz. Klamkę pasażera z przodu poskładałem, zamknąłem drzwi, niby ok. Pojechałem na miasto, zamknąłem auto, wracam z kobietą i d*pa, nie można otworzyć drzwi pasażera, ani klamką z zewnątrz ani tą od środka. Pod domem trochę tą klamką poszarpałem i drzwi puściły, od razu zdemontowałem klamkę żeby sytuacja się nie powtórzyła i poskładałem na nowo. Niby jest ok ale to podwójne otwieranie irytuje. Dzisiaj spróbuję to jeszcze raz ogarnąć, czyli co - nie naciągać tej linki tylko lekki luz? Wydaje mi się że tak próbowałem ale wtedy klamka bardzo lekko chodzi w pierwszej fazie, bez takiego wyraźnego oporu. Dodatkowo nie wracała szybko do swojego położenia tylko trzeba było jej trochę pomóc.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt lut 25, 2014 11:03 
Offline
Expert
Avatar użytkownika

Auto: Touran 1.9 TDI BLS
Imię: Darek
Dołączył(a): Pt maja 31, 2013 17:01
Posty: 1504
Lokalizacja: Działdowo
Podziękował : 222 razy
Otrzymał podziękowań: 533 razy
kolego musisz lekko napiętą mieć to linkę bo luźna może powodować otwieranie na 2 razy a za mocno jak będzie to tak jak napisałeś zatrzaśniesz spokojnie dasz rade

_________________
Touran By JEDARO
Caddy By JEDARO
Jest i Tiguan :)
[you] Jeśli pomogłem kliknij na podziękowanie
Mam wyłączone PW wiadomości kierować na maila


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt lut 25, 2014 11:21 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Auto:
Imię:
Dołączył(a): Pt wrz 07, 2012 17:17
Posty: 270
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz
JEDARO napisał(a):
kolego musisz lekko napiętą mieć to linkę bo luźna może powodować otwieranie na 2 razy a za mocno jak będzie to tak jak napisałeś zatrzaśniesz spokojnie dasz rade


:ok: ok, dzisiaj spróbuję troszkę podciągnąć!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz lip 15, 2021 19:57 
Offline
Kandydat

Auto: VW Touran 1,9 TDI 2005r
Imię: Sebastian
Dołączył(a): Pn lis 12, 2018 12:09
Posty: 9
Lokalizacja: Sochaczew
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz
turek napisał(a):
Tak, otwierasz drzwi i na wysokości klamki masz zaślepkę a za nią śrubkę na torx 20-Trzymasz za klamke tak jak byś otwierał drzwi(drzwi oczywiście otwarte) odkręcasz śrubkę aż poczujesz lekki opór i wyciągasz obudowe wraz z wkładką zrzucasz cięgno z klamki puszczasz klamke przesuwasz lekko do siebie i gotowe.Montaż w odwrotnej kolejności :mrgreen: Powyżej kolega wrzucił manuala ze zdjęciami :piwo:



Kolego plastik ten co kluczyk sie w niego wklada musze najpierw zdjac czy luzujac srubke samo zejdzie? Walcze i walcze z ta klamka i nie idzie.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt lip 16, 2021 19:21 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Auto: Touran '04 1.9TDI AVQ
Imię: Jorg
Dołączył(a): Śr mar 21, 2018 20:36
Posty: 542
Podziękował : 15 razy
Otrzymał podziękowań: 67 razy
Sebek380 napisał(a):
Kolego plastik ten co kluczyk sie w niego wklada musze najpierw zdjac czy luzujac srubke samo zejdzie?

Tak z naciskiem na luzująć nie wykręcając bo potem trza się nagmnastykować a nie daj jak wpadnie do drzwi .

Obrazek

Obrazek

Co prawa od golfa5 ale to samo wybierz wiadomości ważne dla ciebie.

https://www.youtube.com/watch?v=BG4dIFhXB_o



Za ten post autor Dziadek13 otrzymał podziękowanie od adamekm13(N mar 10, 2024 20:44)
Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz sie 05, 2021 11:10 
Offline
Kandydat

Auto: VW Touran 1,9 TDI 2005r
Imię: Sebastian
Dołączył(a): Pn lis 12, 2018 12:09
Posty: 9
Lokalizacja: Sochaczew
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dziadek13 napisał(a):
Sebek380 napisał(a):
Kolego plastik ten co kluczyk sie w niego wklada musze najpierw zdjac czy luzujac srubke samo zejdzie?

Tak z naciskiem na luzująć nie wykręcając bo potem trza się nagmnastykować a nie daj jak wpadnie do drzwi .

Obrazek

Obrazek

Co prawa od golfa5 ale to samo wybierz wiadomości ważne dla ciebie.

https://www.youtube.com/watch?v=BG4dIFhXB_o


Wykrecalem cala srube i nic nie drgnie, dlatego moje pytanie czy najpierw podwarzyc czyms i zdjac ta zaslepke czy luzujac srube i ciagnac wszystko zejdzie?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz sie 05, 2021 11:31 
Offline
____________________
____________________
Avatar użytkownika

Auto: Touran 1.9 TDI BKC '05
Imię: Ireneusz
Dołączył(a): So mar 26, 2011 14:25
Posty: 746
Lokalizacja: Lubuskie
Podziękował : 124 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy
Sebek380 napisał(a):
Wykrecalem cala srube i nic nie drgnie, dlatego moje pytanie czy najpierw podwarzyc czyms i zdjac ta zaslepke czy luzujac srube i ciagnac wszystko zejdzie?


Najpierw zdjąć zaślepkę, bo nie wyjmiesz klamki. Poza tym wszystkie klamki jakie musiałem ściągnąć, to ten element zawsze schodził bardzo ciężko. Luzując śrubkę/wkręt blokujący zamka musisz mieć klamkę odciągniętą do siebie, i po wykręceniu tej śrubki, nie do końca oczywiście, klamka powinna sama trzymać się w tej "odciągniętej pozycji". A później jakieś plastikowe "podważaki" do rozbierania tapicerki, dużo WD40 i cierpliwości, żeby ściągnąć tą zaślepkę.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz sie 05, 2021 12:44 
Offline
Kandydat

Auto: VW Touran 1,9 TDI 2005r
Imię: Sebastian
Dołączył(a): Pn lis 12, 2018 12:09
Posty: 9
Lokalizacja: Sochaczew
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz
gordon napisał(a):
Sebek380 napisał(a):
Wykrecalem cala srube i nic nie drgnie, dlatego moje pytanie czy najpierw podwarzyc czyms i zdjac ta zaslepke czy luzujac srube i ciagnac wszystko zejdzie?


Najpierw zdjąć zaślepkę, bo nie wyjmiesz klamki. Poza tym wszystkie klamki jakie musiałem ściągnąć, to ten element zawsze schodził bardzo ciężko. Luzując śrubkę/wkręt blokujący zamka musisz mieć klamkę odciągniętą do siebie, i po wykręceniu tej śrubki, nie do końca oczywiście, klamka powinna sama trzymać się w tej "odciągniętej pozycji". A później jakieś plastikowe "podważaki" do rozbierania tapicerki, dużo WD40 i cierpliwości, żeby ściągnąć tą zaślepkę.



A widzisz to cos musze robic zle bo nawet po wykreceniu sruby klamka nie zostaje w tej pozycji.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL