Teraz jest N maja 20, 2018 11:04

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt maja 11, 2018 13:46 
Przeglądacz

Auto: vb x16xel/16mpi 1t0
Imię: Łukasz
Podziękował : 5 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Na tą chwilę mniejsza o podciśnienia. Ale na benzynie tak mi szarpie autem że masakra, choćby z pod maski chciał wyskoczyć. Wczoraj wjezdzajac do garażu akurat braklo mi gazu, dzisiaj chciałem wyjechać i nie szło, po przejechaniu 300m zawrocilem bo nie szło jechać autem. Miga check świeci esp, szarpie dusi, miałem wrażenie że słychać jak pracuje przepustnica. W momencie gdy silnik chciał przygasnac otwiera się klapka w przepustnicy, silnik "nabiera" obrotów i trzask. I tak w koło. Zastanawiam się co raz bardziej czy to napewno kable bo na gazie jest ok a przecież pracuje na tych samych świecach i na Pb i na lpg

-- Pt maja 11, 2018 16:03 --

Żeby wymienić świece i kable muszę rozkręcić na pół kolektor ssący?

PostNapisane: Pt maja 11, 2018 20:36 
Przeglądacz

Auto: Touran BSE 2006 LPG
Imię: Micz
Podziękował : 4 razy
Otrzymał podziękowań: 14 razy
Można ściągnąć kolektor albo nie ściągać i klucz z 2 kardanami. Na youtubie jest parę filmików.

PostNapisane: Pt maja 11, 2018 21:36 
Specjalista

Auto: Golf 5
Imię: Dexter
Podziękował : 23 razy
Otrzymał podziękowań: 133 razy
Nie trzeba demontować kolektora. Ja zawsze wymieniłem normalnie.

PostNapisane: So maja 12, 2018 18:08 
Przeglądacz

Szukam szukam tego mapsensora od gazu żeby podłączyć podcisnienie i nie umiem znaleźć..
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

-- So maja 12, 2018 18:15 --

Jeszcze zdjęcie sterownika i chyba jakis model od wtryskow gazu?
Obrazek
Obrazek

Dwa dni temu silnikiem szarpalo duszno na zegarach choinka itd. Dzisiaj wchodzę do garażu, odpalam i cisza, chodzi jak w zegarku.
Powiedzcie od czego to zależy. Wiadomo że nic nie zrobiłem przez te dwa dni tylko auto stało, nie wierzę że samo się psuje i samo naprawia bo coś musi mieć wpływ na to..

PostNapisane: So maja 12, 2018 20:35 
Przeglądacz

Auto: Touran BSE 2006 LPG
Imię: Micz
Podziękował : 4 razy
Otrzymał podziękowań: 14 razy
W końcu konkret zdjęcia. Starsze wersje Prins mogą nie mieć podciśnienia. Wtryskiwacze zależy jakie czasem da się wyczyścić.
Jak sam nie możesz ogarnąć to jedź do kumatego gazownika.

PostNapisane: Śr maja 16, 2018 16:40 
Przeglądacz

Wymieniłem kable z sentech na ngk, sentechy wytrzymały tylko 10kkm, oraz nowe świece z boschowskich zamienników na ngk, takie poleca producent. Trzy elektrodowe. Teraz silnik pracuje równo, jazdy próbnej jeszcze nie zrobiłem. Powiem wam że nawet inny zapach spalin w garażu się unosił po wymianie.
Pokaże wam w jakim stanie były stare świece. Były błędy 0301 i 0303 czyli 1 i 3 cylinder.
ObrazekObrazekObrazekObrazek

-- Śr maja 16, 2018 20:41 --

I wielki HOI.
Zrobiłem sobie wycieczkę, 15km w jedną stronę i tyle samo w drugą. Postanowiłem pierwsza 15tke zrobić na benzynie i ju, po 3km choinka na zegarach, ESP świeci check mruga. Poczekalem jak auto toche się rozgrzeje i dałem mu po garach. Stanąlem na boku, silnik na jałowym pracuje znowu nierowno i czuć jak przerywa. Kupiłem te złącze diagnostyczne BT co misiek wyżej polecił. Pokazuje błąd 0302, czyli przerwa w zapłonie na drugim cylindrze, jak to możliwe skoro kable i świece nowki. Przy okazji błąd 2626 też się pokazał.
Wyłączyłem i załączyłem jeszcze raz silnik. Wszystko się uspokoilo, pracuje równo i na zegarach pusto. Po przejechaniu kolejnych 3km znowu to samo. Nie równa praca i choinka na zegarach. Jechałem dalej i zauważyłem że kontrolka silnika mruga podczas jazdy ale powyżej 2,5k rpm i to na każdym biegu. Gdy odpuszczalem gaz lub jechałem poniżej tych obrotów kontrolka nie mrugla. Powyżej tych obrotów w czasie przyspieszania czułem krótkie impulsywne poszarpywanie.
Po przejechaniu tych 15km błąd 0302 się powtarzał razem z 2626/2251.
Co radzicie, mam nadzieję że więcej osób przeczyta posta niż misiek i dexter i coś doradzicie.. Auto póki co więcej stoi niż jeździ bo wolę wsiąść do 18letniego Opla i jeździć w spokoju.

Drugie 15km wracałem na gazie ta samo droga też dynamicznie i nic się nie działo.. Auto chodzi idealnie, błąd 2626 który z początku podejrzewałem że jest wina gazu też się ie pojawił.

-- N maja 20, 2018 08:15 --

Jakieś pomysły?
Ode mnie, jutro jadę wymienić filtr paliwa, zacznę od tego.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Strefa czasowa: UTC + 1