Teraz jest N cze 24, 2018 02:21

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr sty 10, 2018 11:02 
Początkujący

Auto: Passat B5, 1.9 TDI 130KM
Imię: Piotr
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Witam.
Mam kilka pytań "przedzakupowych" do użytkowników najnowszej wersji Tourana

1. Czy wstawki Black Piano w konsoli i boczkach są podatne na zarysowania?
2. Czy fotele podstawowe są wystarczająco wygodne dla was czy raczej radzicie inwestować w Top-Komfort Ergo-Active? Tych ostatnich nie ma niestety w pakiecie R-Line.
3. System Park Assist. Używacie tego czy to tylko bajer?
4. Okno dachowe panoramiczne. Czy jest przydatne czy raczej jest tylko dla wyglądu? Z biegiem lat generuje jakieś problemy np. przecieki, świst wiatru itp?

PostNapisane: Cz sty 11, 2018 00:27 
Początkujący

Auto: Touran 1.8 TSI
Imię: Krzysiek
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Witam:
1- rysują się
2- warto wziąć Top Komfort nawet ze względu na wysuwane siedzisko- masz Passata B5: wiesz jakie tam jest krótkie,
3- nie mam, czujniki + kamera mi wystarczają,
4- mam w służbowym aucie (Hyundai), znudziło się po 3 dniach, fajne na początku wiosny i koniec jesieni, w lecie roletą trzeba zasłaniać bo za bardzo grzało, za kwotę dopłaty moim zdaniem wybrać inny dodatek ale to już kwestia gustu.
Pozdrawiam !

Za ten post autor elkrecik otrzymał podziękowanie od yaesoo(Cz sty 11, 2018 09:37)

PostNapisane: Cz kwi 19, 2018 13:57 

Auto: vw touran 2010
Imię: Paweł
Podziękował : 0 raz
Ja mam park assist. Ogolnie przydatne. Szczególnie jak się żona uczyła jezdzic :D
A dachowe to zbedna rzecz jak dla mnie...

PostNapisane: So maja 05, 2018 14:10 

Auto: Touran
Imię: znok
Cześć,
dołączam się do wątku
Chcę kupić Tourana III rocznik dowolny 2015-2018. Zależy mi na bezawaryjnej eksploatacji przez najbliższe lata. Co powinienem wybrać ?

Silnik:
Benzyna - 1.4 TSI 150KM
Diesel – 2.0 TDI SCR 150KM

Skrzynia biegów (czytałem złe opinie o DSG, ale czy w obecnej generacji to nadal problem?):
Manualna, 6 biegowa
Automatyczna, DSG6/7

Priorytetem jest niski koszt utrzymania czyli brak napraw, małe spalanie

pozdrawiam
zonk

PostNapisane: Cz maja 24, 2018 11:48 
Początkujący

Auto: 1T1 1.6 fsi BAG
Imię: adam
znok napisał(a):
Cześć,
dołączam się do wątku
Chcę kupić Tourana III rocznik dowolny 2015-2018. Zależy mi na bezawaryjnej eksploatacji przez najbliższe lata. Co powinienem wybrać ?

Silnik:
Benzyna - 1.4 TSI 150KM

Skrzynia biegów (czytałem złe opinie o DSG, ale czy w obecnej generacji to nadal problem?):
Manualna, 6 biegowa
Automatyczna, DSG6/7

pozdrawiam
zonk

podepnę się do pytań kolegi ja dorzucę jeszcze auto do jazdy 55miasto/45 trasa kilka razy w roku jakieś wypady na wakacje autko będzie użytkowane co najmniej 5-8lat

PostNapisane: Pn maja 28, 2018 14:34 
Użytkownik

Auto: Touran 1.4 TSI HL 2016
Imię: Jarek
Podziękował : 23 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy
rolmik napisał(a):
znok napisał(a):
Cześć,
dołączam się do wątku

Silnik:
Benzyna - 1.4 TSI 150KM

Manualna, 6 biegowa
Automatyczna, DSG6/7

pozdrawiam
zonk

podepnę się do pytań kolegi ja dorzucę jeszcze auto do jazdy 55miasto/45 trasa kilka razy w roku jakieś wypady na wakacje autko będzie użytkowane co najmniej 5-8lat

Mam 1.4 TSI 150 KM (2016) z manualną skrzynią biegów. Samochód ma przejechane 26 tys km przez nieco ponad 2 lata. Poza kilkoma drobiazgami (parujący reflektor, szwankująca elektronika układu komfortu) nic złego się nie działo. Auto pali od ok.6 l (spokojne traktowanie na trasie) do 8-11 litrów w mieście. Przeciętne spalanie w mieście miałem ostatnio 9 l/100 km. Po 16 tys. km dolałem 0,5 l oleju. Ten silnik ma pasek rozrządu i został już poprawiony w stosunku do poprzedniej awaryjnej wersji 1.4. Jestem zadowolony i samochód polecam. Dieslem 2.0 TDI 150 KM jeździłem na jeździe próbnej. Trochę jest głośniejszy i czuć większe wibracje w stosunku do benzyny. Ma DPF więc wymaga większej dbałości aby się filtr nie zapchał.

PostNapisane: Wt maja 29, 2018 08:24 
Przeglądacz

Auto: VW Touran 1.4 TSI 2018
Imię: Tomasz
Podziękował : 9 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy
rolmik napisał(a):

Jak przy podobnych założeniach kupiłem 1.4TSI. Nie mam DSG bo niestety budżet już nie pozwolił. Co do samego silnika to mam go krótko, ale wydaje mi się, że jak na benzynę to mistrzem kultury pracy nie jest (czasami czuć wibracje ale to już na formum było poruszane co wibruje i rezonuje) ale całokształt auta jest jak najbardziej na plus i warto polecić samochód.

PostNapisane: Wt maja 29, 2018 18:20 
Początkujący

Auto: 1T1 1.6 fsi BAG
Imię: adam
słowa żonki na temat diesla ''ale to ciągnie " (ze :19: 110ps serii wyszło 140ps :super: )a po 2 po weryfikacji km (ostatni miesiąc ponad 3.5tyś )podjęliśmy decyzję ze szukamy diesla 2.0 przeważają 140 ps i chyba na to postawimy potem delikatny program i :mrgreen:

PostNapisane: Pt cze 01, 2018 17:47 
Początkujący

Auto: TSI 1.4 2017 Highline
Imię: Marek
Gandalf napisał(a):
rolmik napisał(a):
znok napisał(a):
Cześć,
dołączam się do wątku

Silnik:
Benzyna - 1.4 TSI 150KM

Manualna, 6 biegowa
Automatyczna, DSG6/7

pozdrawiam
zonk

Mam 1.4 TSI 150 KM (2016) z manualną skrzynią biegów. Samochód ma przejechane 26 tys km przez nieco ponad 2 lata. Poza kilkoma drobiazgami (parujący reflektor, szwankująca elektronika układu komfortu) nic złego się nie działo. Auto pali od ok.6 l (spokojne traktowanie na trasie) do 8-11 litrów w mieście. Przeciętne spalanie w mieście miałem ostatnio 9 l/100 km. Po 16 tys. km dolałem 0,5 l oleju. Ten silnik ma pasek rozrządu i został już poprawiony w stosunku do poprzedniej awaryjnej wersji 1.4. Jestem zadowolony i samochód polecam. Dieslem 2.0 TDI 150 KM jeździłem na jeździe próbnej. Trochę jest głośniejszy i czuć większe wibracje w stosunku do benzyny. Ma DPF więc wymaga większej dbałości aby się filtr nie zapchał.

Również mam 1.4 TSI 150 KM (2017). Moje pali poniżej 6 w trasie (ale spokojna jazda) a w mieście rzadko kiedy 9 (ale też rozsądne jeżdżenie). Mam przejechane 19 tyś i dolałem 3/4 litra oleju. Auto działa bez zarzutów. Nie mam nawigacji ale dokupiłem AutoConnect i Google Maps działają bardzo dobrze.

PostNapisane: So cze 02, 2018 11:52 
Przeglądacz

Auto: VW Touran 1.4 TSI 2018
Imię: Tomasz
Podziękował : 9 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy
Cetusek napisał(a):
Również mam 1.4 TSI 150 KM (2017). Moje pali poniżej 6 w trasie (ale spokojna jazda) a w mieście rzadko kiedy 9 (ale też rozsądne jeżdżenie). Mam przejechane 19 tyś i dolałem 3/4 litra oleju. Auto działa bez zarzutów. Nie mam nawigacji ale dokupiłem AutoConnect i Google Maps działają bardzo dobrze.

NO co do spalania to ja na razie jestem pozytywnie zaskoczony. Jak da autostradowa, tempomat na 130 i po ok 450km spalanie 7.1. No ja jestem zadowolony bo poprzedni Scenic 1.9dCi w taki warunkach palił średnio 6.9.

Nawigacje też mam przez AC i polecam.

PostNapisane: Wt cze 12, 2018 10:52 

Auto: a4 b6 1.8T Avant 2002r
Imię: Rafał
Miałem tą benzynkę 150KM na dwa/trzy dni. Skrzynia manual 6.
Przy spokojnej jeździe fajne ciche auto. Przy wyprzedzaniu trochę trzeba pokręcić i jest niestety głośne, aż miałem wrażenie że to diesel takie moje subiektywne odczucie do mojej starej audi 1.8T:)
Spalanie fajne, auto przy pełnym obciążeniu 5 osób plus bagaże, nie oszczędzane na 600KM średnio spaliło 6,5L.
NV oryginalna prowadziła tak samo jak gogle maps.
System trzymania dystansu od auta z poprzedzającego + tempomat bardzo fajna sprawa - chociaż na początku była lekka panika to mimo wszystko polecam na trasy:)

Strefa czasowa: UTC + 1