Teraz jest N cze 24, 2018 02:20

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 23, 2012 18:49 
Władca postów

Auto: Conceptline, 1.6 z 2009
Imię: Leszek
Podziękował : 33 razy
Otrzymał podziękowań: 154 razy
rafi napisał(a):
Kazdy ma juz wyrobione zdanie, moje jest jedno nigdy więcej aut ze stajni Vw.
Nie przesadzaj ;) każde ma jakieś wady. To już nie te czasy, że auto przejeździło pół miliona km bez większego remontu. Teraz dwa lata auto i wymiana.

Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 23, 2012 19:29 
Specjalista

Auto: T1, 1.6 FSI BAG, 2003
Imię: Andrz3j
Podziękował : 26 razy
Otrzymał podziękowań: 95 razy
cheles napisał(a):
rafi napisał(a):
Nie przesadzaj ;) każde ma jakieś wady. To już nie te czasy, że auto przejeździło pół miliona km bez większego remontu. Teraz dwa lata auto i wymiana.

Dokładnie jak pisze cheles. Dobre auta skonczyły się na roku 2000. Teraz na wszystkim oszczedzają, cieńsze kable, blacha... Silniki które nie nadają sie do żadnego remontu tylko do wymiany po przejechaniu kilkuset kkm (np. silnik renault 1.5dci). W obecnych autach montują pseudoekologie tylko po to aby ściągnąć kase z klienta, którą trzeba wymianiać nawet po przejechaniu kilkudziesieciu kkm. Nikt chyba nie zdaje sobie sprawy i nie przeliczył ile bedzie kosztowała utylizacja DPF, czy elektroniki od ekologi np. czujników NOX. I taki trend obowiazuje wszystkie marki. Porównaj sobie np. mercedesa W124, "190" a późniejsze wydania np. c klasy, e klasy. Np. podczas produkcji tzw "okularnika" mercedes obniżył koszty produkcji w porównaniu do W124 o 30% i nie uwierze że to w wyniku zastosowania automatyzacji. Przykładów jest wiele i możnaby "laborat" na ten temat napisać. W całym przemysle obowiązuje trend aby zrobić coś małym kosztem, sprzedać za dużą kase. Ma dobrze wyglądać ale krótko służyć abyś kupił za kilka lat coś nowego. Zobacz obecne budownictwo "papierowe", meble podobnie, jedzenie itd..

...tylko PB98
Obrazek

CB: Yosan 120 PRO - mod SQ
Antena: Sirio 100 MAG

Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 23, 2012 20:46 
Przeglądacz

Auto:
Imię:
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
cheles napisał(a):
rafi napisał(a):

Nie zgodze sie. Poprzednim autem moim byl mercedes i nigdy mnie nie zawiodl, a pol mln km pewnie bym zrobil bez zadnego problemu, gdybym go nie sprzedal. :(. Nie tylko ja mam takie zdanie o Vw, myslalem ze to troche lepsze jezdzidlo. Pewnie niedlugo go zmienie na mercedesa.

Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 23, 2012 22:39 
Specjalista

Auto:
Imię:
Kiedyś sądziłem (specjalistą nie jestem), że silniki 1.2 czy 1.4 to pojemności dla Polo, czy Corsy, a tu niedługo Tourany zaczną jeździć na silnikach od "Frani".

Tytuł:
PostNapisane: Śr paź 24, 2012 08:09 
Władca postów

Auto: Conceptline, 1.6 z 2009
Imię: Leszek
Podziękował : 33 razy
Otrzymał podziękowań: 154 razy
rafi,
Każdy koncern oszczędza na czym się da - próbują przyciągnąć klienta nowościami, bajerami ekologią itp - oby tylko sprzedać.

Tytuł:
PostNapisane: Śr paź 24, 2012 09:02 
Przeglądacz

Auto:
Imię:
cheles napisał(a):
rafi,
Każdy koncern oszczędza na czym się da - próbują przyciągnąć klienta nowościami, bajerami ekologią itp - oby tylko sprzedać.

Zgadza się. Każdy koncern nie chce popełnić błędu takiego jaki zrobił mercedes. W123 i W124 były najlepszymi konstrukcjami w tamtych czasach, na których najbardziej w dupę dostali. Ale to co się teraz wyrabia na rynku motoryzacyjnym, to się w głowie nie mieści. Nie ma już bezawaryjnych aut. Ale chodzi mi o to ze silniki TSI to nie jest stara jednostka, a juz ma poważne wady konstrukcyjne od startu, podobnie było z FSI. Wychodzi na to, że trzeba kupić sobie starego mercedesa i cieszyc sie z jazdy :)

Tytuł:
PostNapisane: Pt lis 02, 2012 14:58 
Początkujący

Auto: Touran 1,4 Tsi
Imię: Darek
Otrzymał podziękowań: 1 raz
rafi napisał(a):
Silnik 1.4 TSI kusi osiagami, ale grozi poważnymi awariami
http://www.auto-swiat.pl/node/405767
Kazdy ma juz wyrobione zdanie, moje jest jedno nigdy wiecej aut ze stajni Vw.

kolego wszędzie dobrze gdzie nas niema !
obejrzyjcie ostania Turbokamerę zobaczycie dopiero jazdę toyota po 5 tyś silniki do wymiany
a co do rozpadających się tsi nie dotyczy to 140-170km a wiec to nie touran w naszym tylko łańcuch , sam osobiści swojego kupiłem z wyciągniętym łańcuchem , silnik pracował ale świeciła się kontrolka silnika .Po wymianie jest ok na następne 100tyś .Jeżdzę już prawie rok swoim poprzedni jedziłem paskiem tdi i nic złego nie powiem o wv , służbowo jeżdżę czasami oplem cdti to dopiero test traktor !
ogólnie polecam ten silnik przed zakupem sprawdzałem fsi ale niestety dla mnie za sałbe (nie obrażając innych ) :)

Tytuł:
PostNapisane: N cze 09, 2013 20:49 
Początkujący

Auto:
Imię:
matti1535 napisał(a):
Tak jak pisze Andrz3j 102 KM to nie FSI, ale najprostsza jednostka, dzięki czemu mogłem swojego Tourana przerobić na gaz i kilka tys. od sierpnia bezproblemowo i tanio przejechalem. Na wyprzedzanie trochę miejsca trzeba, ale tragedii nie ma.
Jaki masz zamotowany gaz?

Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 10, 2013 23:52 
Specjalista

Auto:
Imię:
Zastanawiam się czy już tego nie prezentowałem, ale w dzień zrobię fotkę to podeślę

[ Dodano: Pią Cze 14, 2013 13:58 ]
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

PostNapisane: Pn cze 11, 2018 19:59 

Auto: Touran 2.0 TDI
Imię: Michał
Witam dawno nikt tu nic nie pisał więc jak zapytam.
Planuje kupić Tourana tylko nie wiem który silnik wybrać w zasadzie zdecydowany jestem na diesla jednak trochę odradzają mi inni z powodu drogich napraw czyli dwumas turbina więc przeglądam również benzynę jednak nie mam pojęcia nic na temat tych jednostek... Ma ktoś może orientacje która jednostka benzynowa była by najlepsza z obecnych czyli najmniej awaryjna co się wiąże z kosztami rzecz jasna. Chodzi mi o modele II generacji od rocznika 2010 a w zasadzie tylko ten rocznik biore pod uwage. Będę wdzięczny za pomoc.

PostNapisane: Pn cze 11, 2018 20:51 
Władca postów

Auto: touran BLS 2007
Imię: Pawel
Podziękował : 13 razy
Otrzymał podziękowań: 204 razy
Dziś to już prawie każde auto ma dwumas i turbo i diesel i benzyna. Tak naprawdę to pierwszy dwumas wylądował w benzynowcu.

PostNapisane: Pn cze 11, 2018 21:18 

Auto: Touran 2.0 TDI
Imię: Michał
No więc właściwie dwumasem się raczej nie przejmuję bo to jest część która się zużywa więc to raczej dla mnie normalne tylko chodzi o to żeby nie trafić na silnik który jest z góry przegrany. Niestety nie znam tych silników i nie wiem czego się chwytać dlatego pytam czy jest coś sensownego w tych benzyniakach bo jak dla mnie te nowe motory to porażka żadnego zapasu mocy tylko strasznie wyżyłowane ale jak pisze nie znam ich i możliwe że się mylę dlatego wybieram dość sprawdzone 1.9 lub 2.0 to ale że robi się coraz większą aferą i zaczynają się pojawiać zakazy wjazdu diesli do miast to być może zmienić czas... jednak jak nie ma nic sensownego to zaczynam wątpić.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1