Filtr cząstek stałych DPF - problemy, doświadczenia

Awatar użytkownika
Dodi
Władca postów
Posty: 3653
Rejestracja: pn maja 09, 2011 10:00
Auto:: Sharan 7N CFGB
Imię:: Paweł
Lokalizacja: Łuków
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 58 razy

Re: Filtr cząstek stałych DPF - problemy, doświadczenia

Post autor: Dodi »

to są inne szarpniecia niż w przypadku dwumasy... występują podczas lekkiego naciskania gazu... oprócz tego jest jeszcze "buczenie" w wydechu i zapach spalin "siarkowy"...
Awatar użytkownika
aki
Władca postów
Posty: 2937
Rejestracja: czw lip 21, 2011 19:59
Auto:: VW/AUDI
Imię:: Artur
Lokalizacja: LEDZINY/LUDWIGSHAFEN
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy

Re: Filtr cząstek stałych DPF - problemy, doświadczenia

Post autor: aki »

Buczenie jak by w tylnej części auta.

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka
Był: VW TOURAN CROSS, AUDI A3 SPORTBACK S-TRONIC, PASSAT B6 VARIANT SPORTLINE, VW TOURAN R-LINE, VW Golf V TDI, VW TOURAN UNITED 2.0 TDI, FIAT PANDA
Jest: AUDI A6 Avant CR, MERCEDES A180, VW UP, SKODA CITIGO
"Lieber Geld verlieren als Vertrauen" - Robert Bosch.
Image
Awatar użytkownika
Dodi
Władca postów
Posty: 3653
Rejestracja: pn maja 09, 2011 10:00
Auto:: Sharan 7N CFGB
Imię:: Paweł
Lokalizacja: Łuków
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 58 razy

Re: Filtr cząstek stałych DPF - problemy, doświadczenia

Post autor: Dodi »

aki pisze:Buczenie jak by w tylnej części auta.
to w wydechu tak buczy...
bdronka
Użytkownik
Posty: 177
Rejestracja: ndz paź 16, 2011 21:32
Auto:: Touran R-Line, DSG, BMM
Imię:: Radek
Lokalizacja: Toruń
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Filtr cząstek stałych DPF - problemy, doświadczenia

Post autor: bdronka »

Podobnie u mnie, podczas wypalania dpf coś (silnik lub wydech) buczy, jak piewszy raz mi sie to zdarzyło, myślałem już że coś sie popsuło, z racji że dużo jezdze po mieście - trójka, ok 2,3k obrotów, ~7 min i dpf wypalony
Awatar użytkownika
czarny73
Przeglądacz
Posty: 134
Rejestracja: pt lis 15, 2013 14:43
Auto:: VW Touran 1.9 BLS z 2009r
Imię:: Wojtek
Lokalizacja: Bytów , Pomorski
Podziękował: 60 razy
Otrzymał podziękowań: 59 razy

Re: Filtr cząstek stałych DPF - problemy, doświadczenia

Post autor: czarny73 »

Podłączę się do tematu czy podczas wypalania dpf zawsze jest chmura białego dymu.Wczoraj chciałem uruchomić procedure wypalania jechałem na 3 biegu i utrzymując obroty ok 3000 na dystansie około 2km ale dymu nie zauważyłem czy może być że za wysokie obroty były,z tym dpf to tylko :omatko:
Awatar użytkownika
JacaTouran
Władca postów
Posty: 2932
Rejestracja: ndz mar 04, 2012 00:44
Auto:: Touran 1.9tdi Bxe
Imię:: Jacek
Lokalizacja: Łowicz
Podziękował: 213 razy
Otrzymał podziękowań: 233 razy
Kontakt:

Re: Filtr cząstek stałych DPF - problemy, doświadczenia

Post autor: JacaTouran »

czarny73 pisze:Podłączę się do tematu czy podczas wypalania dpf zawsze jest chmura białego dymu.Wczoraj chciałem uruchomić procedure wypalania jechałem na 3 biegu i utrzymując obroty ok 3000 na dystansie około 2km ale dymu nie zauważyłem czy może być że za wysokie obroty były,z tym dpf to tylko :omatko:

Jak go nie ma to taka chmura jest.
Jacek V-TEC Łowicz
Regeneracja układów wtryskowych diesel, regenerujemy wtryski commonrail piezo i elektromagnetyczne
Regeneracja Turbosprężarek już od 500zł, montaż i demontaż na miejscu!
Sprzedaż Turbosprężarek nowych i używanych (po regeneracji).


O nas i to co zrobiliśmy: https://www.facebook.com/v.tec.tuning.lowicz/

https://www.facebook.com/Regeneracja-turbospr%C4%99%C5%BCarek-%C5%81owicz-V-tec-482649295200944/



tel.509963064

Zduńska 41 , 99-400 Łowicz
Awatar użytkownika
czarny73
Przeglądacz
Posty: 134
Rejestracja: pt lis 15, 2013 14:43
Auto:: VW Touran 1.9 BLS z 2009r
Imię:: Wojtek
Lokalizacja: Bytów , Pomorski
Podziękował: 60 razy
Otrzymał podziękowań: 59 razy

Re: Filtr cząstek stałych DPF - problemy, doświadczenia

Post autor: czarny73 »

JacaTouran to już się pogubiłem bo jedni piszą że podczas wypalania z tyłu za autem chmura białego dymu a ty piszesz że go nie ma dobrze zrozumiałem :/
Awatar użytkownika
JacaTouran
Władca postów
Posty: 2932
Rejestracja: ndz mar 04, 2012 00:44
Auto:: Touran 1.9tdi Bxe
Imię:: Jacek
Lokalizacja: Łowicz
Podziękował: 213 razy
Otrzymał podziękowań: 233 razy
Kontakt:

Re: Filtr cząstek stałych DPF - problemy, doświadczenia

Post autor: JacaTouran »

Dobrze zrozumiałeś, jak jest dym to najczęściej spowodowany usterka w aucie. Owszem bywają sporadyczne przypadki, że dymi, ale to na prawdę często nie występuje.
Jacek V-TEC Łowicz
Regeneracja układów wtryskowych diesel, regenerujemy wtryski commonrail piezo i elektromagnetyczne
Regeneracja Turbosprężarek już od 500zł, montaż i demontaż na miejscu!
Sprzedaż Turbosprężarek nowych i używanych (po regeneracji).


O nas i to co zrobiliśmy: https://www.facebook.com/v.tec.tuning.lowicz/

https://www.facebook.com/Regeneracja-turbospr%C4%99%C5%BCarek-%C5%81owicz-V-tec-482649295200944/



tel.509963064

Zduńska 41 , 99-400 Łowicz
Awatar użytkownika
czarny73
Przeglądacz
Posty: 134
Rejestracja: pt lis 15, 2013 14:43
Auto:: VW Touran 1.9 BLS z 2009r
Imię:: Wojtek
Lokalizacja: Bytów , Pomorski
Podziękował: 60 razy
Otrzymał podziękowań: 59 razy

Re: Filtr cząstek stałych DPF - problemy, doświadczenia

Post autor: czarny73 »

To w porządku bo turka mam od roku i nigdy nie było żadnej chmury dymu już myślałem ze coś nie tak bo w większości po mieście jężdze i to krótkie trasy .
JacaTouran :piwo: za wyjaśnienie :uklon:
Awatar użytkownika
Dodi
Władca postów
Posty: 3653
Rejestracja: pn maja 09, 2011 10:00
Auto:: Sharan 7N CFGB
Imię:: Paweł
Lokalizacja: Łuków
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 58 razy

Re: Filtr cząstek stałych DPF - problemy, doświadczenia

Post autor: Dodi »

JacaTouran pisze:Dobrze zrozumiałeś, jak jest dym to najczęściej spowodowany usterka w aucie. Owszem bywają sporadyczne przypadki, że dymi, ale to na prawdę często nie występuje.
ja miałem przez kilka wypalań troche dymu, ale po jakimś czasie dymienie ustapiło i teraz wypala bez dymu... jedynym co się da zauważyć podczas wypalania to lekkie szarpanie i lekkie buczenie w wydech, ale to tylko przez chwile...
Awatar użytkownika
JacaTouran
Władca postów
Posty: 2932
Rejestracja: ndz mar 04, 2012 00:44
Auto:: Touran 1.9tdi Bxe
Imię:: Jacek
Lokalizacja: Łowicz
Podziękował: 213 razy
Otrzymał podziękowań: 233 razy
Kontakt:

Re: Filtr cząstek stałych DPF - problemy, doświadczenia

Post autor: JacaTouran »

Paweł , jakiego koloru było dymienie?
Jacek V-TEC Łowicz
Regeneracja układów wtryskowych diesel, regenerujemy wtryski commonrail piezo i elektromagnetyczne
Regeneracja Turbosprężarek już od 500zł, montaż i demontaż na miejscu!
Sprzedaż Turbosprężarek nowych i używanych (po regeneracji).


O nas i to co zrobiliśmy: https://www.facebook.com/v.tec.tuning.lowicz/

https://www.facebook.com/Regeneracja-turbospr%C4%99%C5%BCarek-%C5%81owicz-V-tec-482649295200944/



tel.509963064

Zduńska 41 , 99-400 Łowicz
sirtomash
Przeglądacz
Posty: 86
Rejestracja: wt lut 21, 2012 11:33
Auto:: Touran
Imię::
Lokalizacja: Warszawa
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Filtr cząstek stałych DPF - problemy, doświadczenia

Post autor: sirtomash »

Koledzy a co powiecie na takie czyszczenie filtra:

Wypalanie
Płukanie

Nie znam się, ale chyba na swoim podwórku bym tak nie zrobił ;)
Awatar użytkownika
JacaTouran
Władca postów
Posty: 2932
Rejestracja: ndz mar 04, 2012 00:44
Auto:: Touran 1.9tdi Bxe
Imię:: Jacek
Lokalizacja: Łowicz
Podziękował: 213 razy
Otrzymał podziękowań: 233 razy
Kontakt:

Re: Filtr cząstek stałych DPF - problemy, doświadczenia

Post autor: JacaTouran »

sirtomash pisze:Koledzy a co powiecie na takie czyszczenie filtra:

Wypalanie
Płukanie

Nie znam się, ale chyba na swoim podwórku bym tak nie zrobił ;)

Prymitywizm w połączeniu z debilizmem i brakiem wiedzy niektórych mechaników nie zna granic.

-- 18 sty 2014, o 22:59 --
sirtomash pisze:Koledzy a co powiecie na takie czyszczenie filtra:

Wypalanie
Płukanie

Nie znam się, ale chyba na swoim podwórku bym tak nie zrobił ;)

Prymitywizm w połączeniu z debilizmem i brakiem wiedzy niektórych mechaników nie zna granic.
Jacek V-TEC Łowicz
Regeneracja układów wtryskowych diesel, regenerujemy wtryski commonrail piezo i elektromagnetyczne
Regeneracja Turbosprężarek już od 500zł, montaż i demontaż na miejscu!
Sprzedaż Turbosprężarek nowych i używanych (po regeneracji).


O nas i to co zrobiliśmy: https://www.facebook.com/v.tec.tuning.lowicz/

https://www.facebook.com/Regeneracja-turbospr%C4%99%C5%BCarek-%C5%81owicz-V-tec-482649295200944/



tel.509963064

Zduńska 41 , 99-400 Łowicz
TomTDI
Użytkownik
Posty: 158
Rejestracja: czw gru 13, 2012 00:45
Auto:: Touran 1.9TDI AVQ 2003MY
Imię:: Tomek
Lokalizacja: Małopolska
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 83 razy

Re: Filtr cząstek stałych DPF - problemy, doświadczenia

Post autor: TomTDI »

Przy DPF sterownik sprawdza różnicę ciśnień. Wystarczy dobrać doświadczalnie średnicę wiertła np. przy BSS to jest 15-20mm i śmiga jak nówka :))
Załączniki
DPF.jpg
Jak pomogłem kliknij na podziękowanie.
Awatar użytkownika
Dodi
Władca postów
Posty: 3653
Rejestracja: pn maja 09, 2011 10:00
Auto:: Sharan 7N CFGB
Imię:: Paweł
Lokalizacja: Łuków
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 58 razy

Re: Filtr cząstek stałych DPF - problemy, doświadczenia

Post autor: Dodi »

JacaTouran pisze:Paweł , jakiego koloru było dymienie?
niebieskawy kolor i smród siarki... ale teraz to juz ustąpiło i jest ok...
ODPOWIEDZ