Re: Włamy i takie inne.
: ndz lip 12, 2015 21:59
Goryl85 pisze:A u mnie łabędz wylazł z jeziora i pogryzł zderzak i klapę. Mam delikatne ryski
Eljot normalnie... nie wiem, co powiedzieć
Forum dla Użytkowników VW Tourana
https://www.touranklub.pl/forum/
Goryl85 pisze:A u mnie łabędz wylazł z jeziora i pogryzł zderzak i klapę. Mam delikatne ryski
uważam, że nie za każdym razem będzie chciało się takie coś zakładać... choć tego zabezpieczenia nie widziałem to myślę, że to nie jest jakaś wielka przeszkoda, a dla nas może się okazać, że złodziej połamie ci wszystkie plastiki dookoła żeby wyjąć nawigację... a jak już zobaczy, że poległ to zdemoluje wnętrze dla zasady... chyba najlepsze zabezpieczenie na RNS to ubezpieczenie jednak...Zyndram pisze:A co myślicie o takim zabezpiezceniu swojego radia?
http://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/zab ... jami/c2w5v
ps. pewnie gdzieś już na forum był o tym temat.
Ja kupiłem auto już z tym czymś, na chwilę obecną jeszcze tego nie zakładałem.
jak ja bym był złodziejem to bym pomyslał, że tam jest cos wartościowego... byle czego sie nie przykrywa bo szkoda czasu na to...rzutnik pisze:To zabezpieczenie jest o tyle dobre że złodziej nie wie jakie radio się pod nim kryje i czy "opłaca" się włamywać do samochodu.
Zawsze może być także zasłonięta dziura po radiu - taki zonk dla złodziejaDodi pisze:jak ja bym był złodziejem to bym pomyslał, że tam jest cos wartościowego... byle czego sie nie przykrywa bo szkoda czasu na to...rzutnik pisze:To zabezpieczenie jest o tyle dobre że złodziej nie wie jakie radio się pod nim kryje i czy "opłaca" się włamywać do samochodu.
To już widzę jaki byś zastał środek auta gdyby taki potencjalny złodziej zobaczył dziurę zamiast radia. Nic tu nie wskuramy i najlepsze wyjscie to ubezpieczenie.rzutnik pisze:Zawsze może być także zasłonięta dziura po radiu - taki zonk dla złodziejaDodi pisze:jak ja bym był złodziejem to bym pomyslał, że tam jest cos wartościowego... byle czego sie nie przykrywa bo szkoda czasu na to...rzutnik pisze:To zabezpieczenie jest o tyle dobre że złodziej nie wie jakie radio się pod nim kryje i czy "opłaca" się włamywać do samochodu.
Możesz doubezpieczyć samo radio ale to już rosną koszty. Najlepiej jeśli da się to radio wybrać jako wyposażenie samochodu. Osobiście jak ubezpieczałem to z agentem przeglądaliśmy całą dostępną listę możliwych wyborów i jedną z opcji wyposażenia było "System nawigacyjny RNS510" (czy jakoś tak) i wtedy po zaznaczeniu tej opcji całość ubezpieczenia wychodziła znacznie niżej niż gdybyśmy zaznaczyli bez tego a doubezpieczali radio na określoną kwotę. Zapewne w przypadku kradzieży, jeśli to radio nie było wyposażeniem fabrycznym, należałoby pewnie jakoś udokumentować zakup takiego radia (faktura itd.).Zyndram pisze:Ale mówicie o ubezpieczeniu AC czy jakimś dodatkiem na samo radio, tak jak to ma miejsce z pakietem szyba.