stukanie za schowkiem czy klimatyzacja

Czyli: chłodzenie, grzanie, termostat, chłodnice, webasto, nagrzewnica
Awatar użytkownika
Gregor
Zaawansowany
Posty: 379
Rejestracja: śr cze 29, 2011 20:29
Auto:: 1T1 AVQ 1.9 tdi
Imię:: Grzegorz
Lokalizacja: Sulików
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Post autor: Gregor »

koledzy u mnie pomoglo przywrócenie ustawień podstawowych
Touran Gregora

COGITO ERGO SUM
kontakt tel 697669476
palonek00
Przeglądacz
Posty: 128
Rejestracja: pt wrz 03, 2010 15:46
Auto:: Touran
Imię::
Lokalizacja: Chrzanów
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Post autor: palonek00 »

ja mam inny problem
a mianowicie zaczyna mi zgrzypieć fotel kierowcy w najniższym położeniu oraz czasami coś w desce rozdzielczej
z fotelem już kombinowałem ale nic się nie udaje
jestem wysoki więc najlepsza pozycja to na samym dole no ale zgrzypienie tak mnie wku......
że szkoda gadać
ciekawe czy ktoś miał już taki temat
Awatar użytkownika
r00x
Przeglądacz
Posty: 122
Rejestracja: śr sie 17, 2011 09:38
Auto:: Audi A4 2.0 TFSI Quattro
Imię:: Sebastian
Lokalizacja: Turek
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Post autor: r00x »

U mnie pomogły kroki podpowiedziane wcześniej czyli:

[Wybierz]
[08 - ogrzewanie / klimatyzacja]
[Ustawienia podstawowe - 04]
Grupa 001
[Idź!]
Uaktywnij ustawienia podstawowego.
[ON / OFF / Dalej]
Ustawienie podstawowe trwa około 40 sekund.
[Gotowe, powrót]
[Zamknij Controller, Go Back - 06]
Obrazek
hubi2000
Posty: 4
Rejestracja: pn wrz 19, 2011 10:43
Auto:: Touran
Imię::
Lokalizacja: Piaseczno

Post autor: hubi2000 »

gregordabrowski pisze:Ma ktoś doświadczenie z tematem tych stuków co robić
jak podlacze VAG 908 i zrobie test nawiewow to przestaja wydobywac sie stuki
gdzies czytalem ze po testach inaczej sie ustawiaja zebatki ale po jakims czasie znowu trzeba podlaczyc :)
Rowik
Użytkownik
Posty: 232
Rejestracja: czw mar 03, 2011 22:03
Auto:: Touran
Imię::
Lokalizacja: Piła

Post autor: Rowik »

palonek00 pisze:ja mam inny problem
a mianowicie zaczyna mi zgrzypieć fotel kierowcy w najniższym położeniu oraz czasami coś w desce rozdzielczej
z fotelem już kombinowałem ale nic się nie udaje
jestem wysoki więc najlepsza pozycja to na samym dole no ale zgrzypienie tak mnie wku......
że szkoda gadać
ciekawe czy ktoś miał już taki temat
Ja też czasem dostaje szału bo mi coś trzeszczy w desce. Ze strony kierowcy słychać jakby u pasażera a z pasażera jak by u kierowcy. Może przewody nawiewów? Jechałem już i bez radia i bez całej konsoli środkowej i nic...
Volkswagen Touran 1.9TDI 2004r TREND 74kW AVQ
Kliknij aby zobaczyć
Awatar użytkownika
Dodi
Władca postów
Posty: 3653
Rejestracja: pn maja 09, 2011 10:00
Auto:: Sharan 7N CFGB
Imię:: Paweł
Lokalizacja: Łuków
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 58 razy

Post autor: Dodi »

ja robiłem te nastawy podstawowe kilka razy juz i u mnie nic nie pomogło... nadal czasami stukają te klapy... :(
Awatar użytkownika
LYJO
Władca postów
Posty: 2919
Rejestracja: śr cze 08, 2011 16:20
Auto:: 2.0 TDI/BKD/DSG/2004
Imię:: Olek
Lokalizacja: Katowice
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowań: 17 razy

Post autor: LYJO »

Dodi, ja niestety mam tak samo. Narazie raz jeżu "kasował" ustawienia ale niestety nie pomogło. Może jeszcze raz kiedyś spróbuje :>
Obrazek
Awatar użytkownika
Dodi
Władca postów
Posty: 3653
Rejestracja: pn maja 09, 2011 10:00
Auto:: Sharan 7N CFGB
Imię:: Paweł
Lokalizacja: Łuków
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 58 razy

Post autor: Dodi »

mi tam to bardzo nie przeszkadza bo mam to tylo na zimnym wnetrzu...ale jakby sie dało zrobic byłoby malinowo :mrgreen:
Awatar użytkownika
spacewalker
Władca postów
Posty: 3440
Rejestracja: śr wrz 08, 2010 21:48
Auto:: 1T1 CFGC 184KM 420Nm
Imię:: Marcin
Lokalizacja: PL
Podziękował: 118 razy
Otrzymał podziękowań: 701 razy

Post autor: spacewalker »

Jak ktoś chce i ma dostep do VAS-a to polecam zrobic to VAS-em. Robiłem adaptacje w Touaregu i całkiem inaczej ona przebiega niz przy pomocy VCDS-a
Awatar użytkownika
LYJO
Władca postów
Posty: 2919
Rejestracja: śr cze 08, 2011 16:20
Auto:: 2.0 TDI/BKD/DSG/2004
Imię:: Olek
Lokalizacja: Katowice
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowań: 17 razy

Post autor: LYJO »

spacewalker, dzięki za info. Trzeba kogoś takiego poszukać :piwo:
Obrazek
Awatar użytkownika
Dodi
Władca postów
Posty: 3653
Rejestracja: pn maja 09, 2011 10:00
Auto:: Sharan 7N CFGB
Imię:: Paweł
Lokalizacja: Łuków
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 58 razy

Post autor: Dodi »

spacewalker pisze:Jak ktoś chce i ma dostep do VAS-a to polecam zrobic to VAS-em. Robiłem adaptacje w Touaregu i całkiem inaczej ona przebiega niz przy pomocy VCDS-a
usmiecham sie do Ciebie Space... kiedys przy okazji zadziałamy.... :> ;)
seba244
Expert
Posty: 1872
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 14:35
Auto:: Touran
Imię:: .......
Lokalizacja: J-no
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Post autor: seba244 »

Może pomorze reset, czyli: wcisnąć przycisk "ECON i nawiew na przód równocześnie
Awatar użytkownika
LYJO
Władca postów
Posty: 2919
Rejestracja: śr cze 08, 2011 16:20
Auto:: 2.0 TDI/BKD/DSG/2004
Imię:: Olek
Lokalizacja: Katowice
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowań: 17 razy

Post autor: LYJO »

seba244 pisze:Może pomorze reset, czyli: wcisnąć przycisk "ECON i nawiew na przód równocześnie
jutro spróbuje, ale juz chyba ktoś mi tak robił :)
Obrazek
Awatar użytkownika
andrz3j
Specjalista
Posty: 892
Rejestracja: czw mar 03, 2011 22:06
Auto:: T1, 1.6 FSI BAG, 2003
Imię:: Andrz3j
Lokalizacja: lubuskie
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podziękowań: 102 razy

Post autor: andrz3j »

seba244 pisze:Może pomorze reset, czyli: wcisnąć przycisk "ECON i nawiew na przód równocześnie
u siebie to robiłem i nie pomogło ale spróbuję VCDSem. Od pewnego czasu nie wsłuchuję się i nie przeszkadzało mi to, ale warto spróbować.

.......

Spróbowałem VCDSem i jest lepiej ale zupełnej ciszy nie ma...
Awatar użytkownika
Ciapek
Expert
Posty: 1887
Rejestracja: wt kwie 05, 2011 23:19
Auto:: 2.0 DSG BKD '05
Imię:: B
Lokalizacja: Toruń
Podziękował: 45 razy
Otrzymał podziękowań: 64 razy

Post autor: Ciapek »

ja tez mam te stuki, ale jak nie wszedlem w ten temat to mnie to tak nie zastanawialo bo stwierdzilem jak inni fachowcy ;) ze tak muis byc bo ten typ tak ma :)

jak sie resetuje tym econem? Trzymamy na pare sekund przycisk?

A vcdsem sprobuje tego dokonac...
r00x pisze:U mnie pomogły kroki podpowiedziane wcześniej czyli:

[Wybierz]
[08 - ogrzewanie / klimatyzacja]
[Ustawienia podstawowe - 04]
Grupa 001
[Idź!]
Uaktywnij ustawienia podstawowego.
[ON / OFF / Dalej]
Ustawienie podstawowe trwa około 40 sekund.
[Gotowe, powrót]
[Zamknij Controller, Go Back - 06]
Pozdrawiam!
ODPOWIEDZ