Strona 2 z 4
: pn maja 20, 2013 08:08
autor: wulkan
Ja przeleciałem cały bak na tym nitro+ i powiem tak - ściema i tyle, a wręcz spalanie wzrosło, nie miałem czasu podpiąć kompa i pompek sprawdzić.
Na początku miałem wrażenie, że chyba ciut lepiej się zbiera ale to tylko wrażenie, dziwny zbieg okoliczności że po przejechaniu 100km od razu mi się olej zaświecił żeby dolać heh
generalnie lałem ostatnio cały czas v-power, po nalaniu całego baku nitro+ generalnie po spalaniu patrząc to tak jak bym wrócił do zwykłego ON... no może poza tym że na zwykłym pewnie by bardziej się mulił
może 'jak czyści' to wyjdzie w dłuższym okresie użytkowania
generalnie do formuły1 może i fajne, a do naszych miejskich autek to kolejne wyciąganie kasy
: śr maja 22, 2013 20:06
autor: Marco_Polo
Witam
Napisałem do Shella zapytanie odnośnie łączenia paliwa Shell V-Power Nitro+ ze środkami np. oczyszczającymi pompowtryski czy czyszczącymi układ paliwowy Liqui Moly. Poniżej wklejam odpowiedź jaką uzyskałem:
"Może Pan stosować te środki, ale w przypadku nowych paliw jest to
zbędny zbieg gdyż nowe paliwo ma bardzo silne własności czyszczące i
jest to jedna z cech która wyróżnia nowy produkt Shell w porównaniu do
konkurencji."
Pozdrawiam
: śr maja 22, 2013 20:15
autor: admin
Yhy tak, a świstak siedzi
Nie wiem, ale jakoś nigdy nie dałem się omamić marketingowcom (przynajmniej przy zakupie paliw SUPER ULTRA POWER NITRO)
Lanie tych siuwaksów do baku to tak samo pic na wodę - lepiej raz na jakiś czas normalnie przeczyścić wtryski (najlepiej po wyjęciu) i mieć spokój. Ewentualnie chemia bezpośrednio do wtrysków, nie z paliwem.
: śr maja 22, 2013 20:35
autor: QQRYDZA
A ja dziś zauważyłem że auto jest jakby zrywniejsze i lepiej gazuje

))
: śr maja 22, 2013 21:06
autor: cheles
QQRYDZA,
Poczekaj poczekaj na poczatku poźniej wróci do normy:-)
: śr maja 22, 2013 21:26
autor: DLUGI-74
A ja tam nie widzę żadnej różnicy ...kostek na stacji tak zachwalał ...a mówię nalej...ale czy ta zmiana na lepsze jest ...nie wiem

: śr maja 22, 2013 23:11
autor: lock00
Marco_Polo, fajnie że sie pofatygowałeś i napisałeś

,w nie długim czasie postaram się zapodać jak się wtryski zachowują
: czw maja 23, 2013 11:38
autor: wulkan
u mnie już wróciłem do normalnego diesla ale cały czas lałem vpower a ostatnio wlasnie zalałem tego nitro+, auto faktycznie zrywniejsze ale coś za coś, spalanie podskoczylo mi o 0,44 l przy tej samej jezdzie, tak więc generalnie na vpowerze robiłem więcej i mniej palił niz na zwyklym, a teraz do kitu bo zostalo tylko nitro+ a na nim pali zdecydowanie wiecej i oczywiscie mniej przejedziesz... pic na wode cuda wianki, za pare dni sprobuje znowu i wtedy obadam jeszcze raz spalanie i od razu pompki
: czw maja 23, 2013 11:59
autor: Tomas
W cuda nie wierzę, ale i tak naleje mu nitro, niech ma, w końcu niedawno miał urodziny

: pt maja 24, 2013 20:07
autor: Marco_Polo
Lock00 czekam na wieści. Ja jeszcze jeżdżę na zwykłym dieslu z Shella.
Pozdrawiam
: pt maja 24, 2013 20:25
autor: lock00
Już mogę podsumować jak się zachowują pompki na tym paliwie, wartości pompek nie znacznie wzrosły ,bipy zostały bez zmian,
Gorsze parametry , i cena paliwa 30 groszy droższa na litrze niz verva, wiec dla mnie odpada
: pt maja 24, 2013 20:34
autor: kazan13
lock00 pisze:Już mogę podsumować jak się zachowują pompki na tym paliwie, wartości pompek nie znacznie wzrosły ,bipy zostały bez zmian,
Gorsze parametry , i cena paliwa 30 groszy droższa na litrze niz verva, wiec dla mnie odpada
dzięki za info, to było do przewidzenia, trza lać byle ON pisało

, bo cała reszta to tylko naciąganie nas klientów

: pt maja 24, 2013 20:41
autor: lock00
kazan13 pisze:trza lać byle ON pisało
poprostu trzeba sprawdzać, najlepiej swoją stacje na której najczęściej się tankuje, bo wiele zwykłych

to totalna lipa
: pt maja 24, 2013 20:46
autor: kazan13
lock00 pisze: wiele zwykłych

to totalna lipa
wiadomo że nie po jakiś pipidówach, ale tankując na koncernach nie ma co przepłacać za jakieś cuda, o to mi chodziło

: pt maja 24, 2013 21:22
autor: GioW
Może i do 1.9 można lać zwykły ON czy ON TIR

ale ja do swojego 2.0 wolę troszkę dopłacić i zalać tą Vervę (tankuję tylko na Orlenie). Pocieszam się, że jednak jest to ciut lepsze od zwykłego ON.
Chociaż jak Touranka sprowadzałem z Niemiec to tam zalałem najzwyklejszego Diesla i o niebo lepiej szedł niż na tych naszych wszystkich Vervach, V-Powerach czy Ultimejtach
