Ubezpieczyciele

Ciężkie problemy ze stolcem tak to tutaj
Awatar użytkownika
cheles
Władca postów
Posty: 5009
Rejestracja: pn cze 06, 2011 17:52
Auto:: Conceptline, 1.6 z 2009
Imię:: Leszek
Lokalizacja: WAWA - MAZ
Podziękował: 33 razy
Otrzymał podziękowań: 129 razy

Post autor: cheles »

rock4 pisze:aaa i się wyjaśniło, ty masz auto z 2009, ja z 2003, więc mamy do czynienia ze znacznie różnymi wartościami samochodu (też mam opcje naprawy w ASO i też bez wkładu własnego ;))
Ale jakby nie patrzyć to i tak za drogo :evil:
"baci" znaczy pozdrawiam.
Obrazek
VW Touran by chelesline
peterb
Władca postów
Posty: 2029
Rejestracja: pt lut 25, 2011 16:10
Auto:: 1.4 TSI DSG HL 2016
Imię:: Piotr
Lokalizacja: Toruń
Podziękował: 16 razy
Otrzymał podziękowań: 30 razy

Post autor: peterb »

No niestety ale ubezpieczenia poszły mocno w górę. W 2010 jak ubezpieczałem to płaciłem 1200 a w 2011 jak mi zaśpiewali 2000 to myślałem , że jaja sobie ze mnie robią.
PPD
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
mur1000
Przeglądacz
Posty: 59
Rejestracja: czw sty 19, 2012 18:33
Auto:: Touran
Imię::
Lokalizacja: pomorskie-N.S.

Post autor: mur1000 »

Rauko pisze:mur1000, a gdzie masz teraz ubezpieczenie wykupione, że taka różnica?
Ja już od 3 lat mam w AXA już niedługo bo 7-8 marzec będę robił na nowo wyliczenie to powiem ile wyszło. :?:
Oczywiście full pakiet.
TOURAN 1,9 TDI ,DSG
Obrazek
Awatar użytkownika
Rauko
Expert
Posty: 1593
Rejestracja: sob lut 26, 2011 09:51
Auto:: 06.2006 2.0BMM DSG
Imię:: Marcin
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Post autor: Rauko »

Mi wyszło w Liberty w 2011 tyle samo co w 2010, mimo iż samochód wycenili na 6000 mniej - także ceny na 100% poszły w górę :evil:
Do Niemiec przybyłem, zobaczyłem, sprowadziłem =>Szaraczek - z pomocą znajomego.
Obrazek
Iza_30
Użytkownik
Posty: 230
Rejestracja: wt cze 07, 2011 03:56
Auto:: Touran 2.0 TDI140 KMDSG
Imię:: Iza
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Post autor: Iza_30 »

W grudniu 2010 za ubezpieczenie zapłaciliśmy ponad 2000 w Allianz (OC+AC). W grudniu 2011 odnawialismy ubezpieczenie i zapłacilismy około 1400 zł. Mimo,że maż spowodował stłuczkę.
Awatar użytkownika
cheles
Władca postów
Posty: 5009
Rejestracja: pn cze 06, 2011 17:52
Auto:: Conceptline, 1.6 z 2009
Imię:: Leszek
Lokalizacja: WAWA - MAZ
Podziękował: 33 razy
Otrzymał podziękowań: 129 razy

Post autor: cheles »

Iza_30 pisze:W grudniu 2010 za ubezpieczenie zapłaciliśmy ponad 2000 w Allianz (OC+AC). W grudniu 2011 odnawialismy ubezpieczenie i zapłacilismy około 1400 zł. Mimo,że maż spowodował stłuczkę.
To wychodzi na to że ceny ubezpieczenia wzrosły a tu spadłu. Chyba, że zaniżona została wartość samochodu.
"baci" znaczy pozdrawiam.
Obrazek
VW Touran by chelesline
Awatar użytkownika
Muti
Władca postów
Posty: 5031
Rejestracja: pt cze 10, 2011 10:21
Auto:: MK7.5 R 2.O TSI DJHA
Imię:: Mateusz
Lokalizacja: Lubuskie
Podziękował: 75 razy
Otrzymał podziękowań: 365 razy

Post autor: Muti »

To strasznie dużo płacicie :roll: Ja za pełny pakiet w AXA 1150zł bodajże zapłaciłem,a na drugi rok chcieli podnieść,to napisałem rezygnacje to oddzwonili i zaoferowali taniej niż miałem w pierwszym roku :P
Był Touran... Jest kolejne czerwone auto z grupy :)
Awatar użytkownika
cheles
Władca postów
Posty: 5009
Rejestracja: pn cze 06, 2011 17:52
Auto:: Conceptline, 1.6 z 2009
Imię:: Leszek
Lokalizacja: WAWA - MAZ
Podziękował: 33 razy
Otrzymał podziękowań: 129 razy

Post autor: cheles »

Muti pisze:To strasznie dużo płacicie :roll: Ja za pełny pakiet w AXA 1150zł bodajże zapłaciłem,a na drugi rok chcieli podnieść,to napisałem rezygnacje to oddzwonili i zaoferowali taniej niż miałem w pierwszym roku :P
Muti bo Zielonej Góry jesteś co poniektórzy płacą jeszcze dodatek za miejscowość. Tylko jeszcze jedno pytanie do Was:

Jedni płacą mniej drudzy więcej ale czy przy likwidacji szkody to się będzie opłacać. Z mojego doświadczenia wiem, że PZU nie robi zbytnich problemów- jak miałem stuczkę nie z mojej winy to na koszt sprawcy, wymieniłem klapę bagażnika - była wgnieciona. A przy innych wiem, że robią problemy zaniżają wyceny lub wmawiają że to już było.

Każdy ubezpieczyciel do brania kasy jest pierwszy tylko do wypłaty jakoś podchodzi innaczej. I może stwórzmy ranking ubezpieczycieli. Oprócz kwoty za pełny pakiet, opiszcie doświadczenia jeżeli je mieliście.
"baci" znaczy pozdrawiam.
Obrazek
VW Touran by chelesline
Awatar użytkownika
Muti
Władca postów
Posty: 5031
Rejestracja: pt cze 10, 2011 10:21
Auto:: MK7.5 R 2.O TSI DJHA
Imię:: Mateusz
Lokalizacja: Lubuskie
Podziękował: 75 razy
Otrzymał podziękowań: 365 razy

Post autor: Muti »

Koledze włamali się do toledo(wybili szybe),ukradli radio,zagłówki z monitorami(nieoryginalne),to wycene miał po 3dniach od zgłoszenia,a kase bodajże po 1,5tyg.No i wszystko policzone na cenach z ASO,także sporo więcej i bez problemowo.
Ubezpieczalnia AXA
Był Touran... Jest kolejne czerwone auto z grupy :)
Awatar użytkownika
borge
Przeglądacz
Posty: 113
Rejestracja: ndz lis 20, 2011 09:53
Auto:: Nissan X-Trail
Imię:: Grzegorz
Lokalizacja: Lodz
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Post autor: borge »

cheles pisze:To wychodzi na to że ceny ubezpieczenia wzrosły a tu spadłu.
prawdopodobnie ubezpieczyciele analizuja koszty dla poszczegolnych marek,
jesli sa wyzsze, podwyzszaja skladki dla okreslonej marki i typu
poprzednio mialem w Aviva i rozmawiajac z konsultantem dowiedzialem sie
ze podwyzszyli nie dla wszystkich aut VAG ale wlasnie m. inn. dla Tourana
dlatego podziekowalem Aviva i ubezpieczylem w Link4 a nastepne ubezpieczenie
bedzie tam gdzie zaoferuja lepsze warunki
ubezpieczenie 'pelne' (ze znizkami OC/AC-60/40) tj. z samochodem zastepczym,
bez udzialu wlasnego, naprawa na nowych czesciach, skladka w I racie 1630zl
a do tego byla jeszcze jakas bonifikata za platnosc karta kredytowa

co do jakosci swiadczonego ubezpieczenia nie mam zludzen poniewaz dobrze wiem
ze zlodzieje kradna w nocy a firmy ubezpieczeniowe w dzien ; ) wszystkie tak samo

BTW znany fakt ze ubezpieczyciele rozpieszczaja nowych klientow, proponujac im
nizsze stawki przy analogicznych warunkach niz komus kto przedluza ubezpieczenie
Muti pisze:napisałem rezygnacje to oddzwonili i zaoferowali taniej niż miałem w pierwszym roku :P
dostales bonifikate jak dla nowego klienta, reszta opowiadan z altruizmem i dobroczynnoscia
ubezpieczyciela to urban legend ; )

pozdrawiam
Iza_30
Użytkownik
Posty: 230
Rejestracja: wt cze 07, 2011 03:56
Auto:: Touran 2.0 TDI140 KMDSG
Imię:: Iza
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Post autor: Iza_30 »

A to z wartoscią samochodu muszę sprawdzić.
Ja nie kupuje ubezpieczenia przez internet, zazwyczaj nie korzystam z agentów. Mam brokera ubezpieczeniowego ;). Jestem bardzo zadowolona tym bardzije,że kiedys sama w tej branzy pracowałam.
matti1535
Specjalista
Posty: 504
Rejestracja: wt gru 13, 2011 14:13
Auto:: Touran
Imię::
Lokalizacja: Kluczbork

Post autor: matti1535 »

Niestety jak jest dobra oferta to albo udział własny, albo likwidacja szkody powyżej pewnej wartości lub zaniżona wartość auta. Nie ma nic za darmo, wiadomo nie od dziś. Warto dokładnie poczytać warunki, żeby się nie zdziwić w razie (oby nie) problemów.
Awatar użytkownika
borge
Przeglądacz
Posty: 113
Rejestracja: ndz lis 20, 2011 09:53
Auto:: Nissan X-Trail
Imię:: Grzegorz
Lokalizacja: Lodz
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Post autor: borge »

Iza_30 pisze:Mam brokera ubezpieczeniowego
mam pytanie i to bez zadnej zlosliwosci: czy broker jest w stanie zaoferowac cene ubezpieczenia
porownywalna do ubezpieczenia zawieranego on-line?
pamietam ze kiedys porownywalem oferty i cenowo wypadly na niekorzysc brokerow

pozdrawiam
Awatar użytkownika
cheles
Władca postów
Posty: 5009
Rejestracja: pn cze 06, 2011 17:52
Auto:: Conceptline, 1.6 z 2009
Imię:: Leszek
Lokalizacja: WAWA - MAZ
Podziękował: 33 razy
Otrzymał podziękowań: 129 razy

Post autor: cheles »

borge pisze:
Iza_30 pisze:Mam brokera ubezpieczeniowego
mam pytanie i to bez zadnej zlosliwosci: czy broker jest w stanie zaoferowac cene ubezpieczenia
porownywalna do ubezpieczenia zawieranego on-line?
pamietam ze kiedys porownywalem oferty i cenowo wypadly na niekorzysc brokerow

pozdrawiam
To zależy broker może mieć np zniżki za klientów i tylko na tej zasadzie może być taniej. Warto porównać ofertę bo taniej nie będzie znaczyło późniejszych kłopotów np zaniżonej wartości samochodu lub wkładu własnego. Uważam, że najlepiej mieć własnego sprawdzonego agenta ubezpieczeniowego, która siedzi w temacie.
"baci" znaczy pozdrawiam.
Obrazek
VW Touran by chelesline
Iza_30
Użytkownik
Posty: 230
Rejestracja: wt cze 07, 2011 03:56
Auto:: Touran 2.0 TDI140 KMDSG
Imię:: Iza
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Post autor: Iza_30 »

To zalezy na jakiego brokera trafisz. Jak zawierałam po raz pierwszy ubezpieczenie na samochód to przy takiej samej wartości samochodu i zakresie cena brokera była korzystniejsza. Poza tym, będąc klientką brokera, firma brokerska likwiduje moje szkody. Chociaz z tego ostatniego jeszcze nie korzystałam.
ODPOWIEDZ