Strona 3 z 4
: pt maja 24, 2013 21:34
autor: Cesarz
: pt maja 24, 2013 21:35
autor: lock00
Nie obrażaj

bo mój też zawsze ma sprawdzone paliwo

: pt maja 24, 2013 22:03
autor: GioW
Nikogo nie obrażam ale wydaje mi się, że

są bardziej tolerancyjne na te zwykłe ON niż

: pt maja 24, 2013 22:07
autor: marcelid
: pt maja 24, 2013 22:07
autor: Icemen181
Ja testowałem na BP zwykłe

i Ultimejta różnica żadna, a nawet na Ultimejcie palił więcej. Stacje stacją nie równe a paliwa to już wogóle na tych samych sieciówkach

: pt maja 24, 2013 23:03
autor: gsmfun
od siebie mogę dodać że ten nitro + to chwyt marketingowy po prostu tak jak owego czasu było z v-power racing. Jeździłem ostatnio na tym - ale rezygnuję - spalanie skoczyło w górę wracam do vervy jak zawsze

: pt maja 24, 2013 23:22
autor: QQRYDZA
z tym spalaniem to chyba macie racje;/
: sob maja 25, 2013 00:39
autor: KriSSo
GioW pisze:Może i do 1.9 można lać zwykły ON czy ON TIR

ale ja do swojego 2.0 wolę troszkę dopłacić i zalać tą Vervę (tankuję tylko na Orlenie). Pocieszam się, że jednak jest to ciut lepsze od zwykłego ON.
Z przeprowadzonych badań laboratoryjnych paliwa diesel wynikało (źródła nie potrafię teraz znaleźć), że różnice w zakresie czystości, kaloryczności i skuteczności działania uszlachetniaczy, pomiędzy paliwem premium i zwykłym mieściły się w granicach błędu pomiaru. Potwierdzają to również znani polscy tunerzy, między innymi Master's, GoodHope, MR Performence, Tune-UP i zalecają lać po prostu normalną zwykła ropę, z dużych koncernów, najlepiej ORLEN (pozostali dostawcy, np SHELL wykorzystują paliwa ORLEN i LOTOS) i w związku z tym......... jak Master's zwykł mawiać ........ "lać normalną gnojówkę i nie szukać dziury w dupie".
Ponadto, paliwa premium z uwagi na dodatki mają wpływ na wyższą temperaturę spalin - EGT - parametr istotny szczególnie samochodach z DPF, przez co sterownik ścina dawkę w efekcie ograniczając moc samochodu. To ważne zwłaszcza w przypadku samochodów po modyfikacjach programu jednostki sterującej.
: sob maja 25, 2013 08:15
autor: admin
Amen.
KriSSo dobrze mówi polać mu

: sob maja 25, 2013 10:33
autor: kazan13
KriSSo pisze:Master's zwykł mawiać ........ "lać normalną gnojówkę i nie szukać dziury w dupie".
cały czas też tak twierdzę

: sob maja 25, 2013 10:59
autor: Marco_Polo
Lock00 i KriSSo dzięki za cenne informacje

poszły

Re: Nowe paliwo Shell V-Power Nitro+ opinie
: śr cze 24, 2015 23:08
autor: Blupol
Hmm.. spalanie niektórym rośnie, bo pewnie podświadomie "czują tę moc V-power", jest tak?
Druga sprawa to tak naprawdę nie wiadomo czy V-power coś daje czy nie - do silnika i pompek nie zajrzysz. Prawda jest tak, że niektórzy zauważyli poprawę pracy pompo-wtryskiwaczy (VCDS) i o to właśnie chodzi w tym paliwie.
Zatankowałem dzisiaj do pełna nitro+ , bo jadę na wakacje 1000 km i pora (raz w roku) przeczyścić trochę Touranka: V-power + "zwykły" austriacki Shell i będę się czuł lepiej

Acha. jest teraz promocja na fajny kubek. Dla dzieci raczej
PS. w Austrii na Shellu są tylko 2 paliwa: "benzin und diesel", ha!

Re: Nowe paliwo Shell V-Power Nitro+ opinie
: śr cze 24, 2015 23:25
autor: Tomasz_W-wa
Powiem Ci tak, od 3-4 lat leje tylko Shell V-Power Nitro+ (wcześniej jakoś inaczej się nazywało, już nie pamiętam) do dwóch swoich samochodów i czy zauważyłem jakąś różnice
Pewnie paliwo to ma jakieś lepsze dodatki i tyle, czy one mają aż tak duży wpływ na silnik jak reklamują, pewnie nie.
Plus jest taki, że nie miałem u siebie nigdy problemów z odpaleniem samochodów w zimę, a o to mi np. chodzi najbardziej jeżeli chodzi o paliwo.
Podobnież te paliwo ma własności czyszczące układ paliwowy ale jakoś nie chce mi się w to wierzyć.
Co do kubków, to u mnie z jasnego pije syn, a z czerwonego córka co rano kakao
I tyle ode mnie w tym temacie.
Pozdrawiam
Tomasz_W-wa
Re: Nowe paliwo Shell V-Power Nitro+ opinie
: czw cze 25, 2015 06:56
autor: Rędzian
"benzin und diesel" plus rzetelne odmierzanie paliwa i wszystko jasne.
Re: Nowe paliwo Shell V-Power Nitro+ opinie
: czw cze 25, 2015 07:36
autor: wkpwojtek
Ja też nie widzę różnicy. tankuję tylko na Shell i tylko Shell V-Power Nitro+, ale zastanawiam się czy to ma sens. Wlałem ostatnio normalnego paliwa i ani nie widzę słabszych osiągów ani jakiejś różnicy w spalaniu. Samochód czy to na tym czy na tym paliwie zachowuje się tak samo.