Filtr cząstek stałych DPF - problemy, doświadczenia

michael230
Początkujący
Posty: 49
Rejestracja: wt lut 04, 2014 00:21
Auto:: Passat B6, 1.9TDI 2006
Imię:: Michał
Lokalizacja: podlasie
Podziękował: 6 razy

Re: Filtr cząstek stałych DPF - problemy, doświadczenia

Post autor: michael230 »

Tak czytam o tym DPF-ie, więc postanowiłem sprawdzić. Screen w załączniku.
Wydaje mi się że zbliża się ku końcowi. Co wy myślicie o tych wynikach?
screen
screen
luigisq16
Specjalista
Posty: 608
Rejestracja: pt sty 11, 2013 02:17
Auto:: 1.6 TDI 2016r
Imię:: Ludwik
Lokalizacja: Oława/Brzeg Dolny
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 14 razy

Re: Filtr cząstek stałych DPF - problemy, doświadczenia

Post autor: luigisq16 »

michael230 pisze:Wydaje mi się że zbliża się ku końcowi.
NO tak. Wg wskazań Filtr pełny. Jak jeszcze autko nie muli to ciśnij. :bry:
luigi sq16 - ZWzPD
Awatar użytkownika
Rauko
Expert
Posty: 1593
Rejestracja: sob lut 26, 2011 09:51
Auto:: 06.2006 2.0BMM DSG
Imię:: Marcin
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: Filtr cząstek stałych DPF - problemy, doświadczenia

Post autor: Rauko »

Popiołu nie wydmucha. Prędzej silnik zakatuje. Sprawdzałem na autozdradzie i i tak zamiast spaść to wzrosło i przy wartości 68 pojechałem do VTechu :)
Do Niemiec przybyłem, zobaczyłem, sprowadziłem =>Szaraczek - z pomocą znajomego.
Obrazek
Awatar użytkownika
JacaTouran
Władca postów
Posty: 2932
Rejestracja: ndz mar 04, 2012 00:44
Auto:: Touran 1.9tdi Bxe
Imię:: Jacek
Lokalizacja: Łowicz
Podziękował: 213 razy
Otrzymał podziękowań: 233 razy
Kontakt:

Re: Filtr cząstek stałych DPF - problemy, doświadczenia

Post autor: JacaTouran »

luigisq16 pisze:
michael230 pisze:Wydaje mi się że zbliża się ku końcowi.
NO tak. Wg wskazań Filtr pełny. Jak jeszcze autko nie muli to ciśnij. :bry:

Jak masz pisać głupoty to nie pisz wcale. No chyba, że chcesz żeby kolega zajezdził auto....

Wymiana lub usuniecie, ale nie katowanie auta na zapchanym DPFie.
Jacek V-TEC Łowicz
Regeneracja układów wtryskowych diesel, regenerujemy wtryski commonrail piezo i elektromagnetyczne
Regeneracja Turbosprężarek już od 500zł, montaż i demontaż na miejscu!
Sprzedaż Turbosprężarek nowych i używanych (po regeneracji).


O nas i to co zrobiliśmy: https://www.facebook.com/v.tec.tuning.lowicz/

https://www.facebook.com/Regeneracja-turbospr%C4%99%C5%BCarek-%C5%81owicz-V-tec-482649295200944/



tel.509963064

Zduńska 41 , 99-400 Łowicz
michael230
Początkujący
Posty: 49
Rejestracja: wt lut 04, 2014 00:21
Auto:: Passat B6, 1.9TDI 2006
Imię:: Michał
Lokalizacja: podlasie
Podziękował: 6 razy

Re: Filtr cząstek stałych DPF - problemy, doświadczenia

Post autor: michael230 »

A czy zwiększenie mocy poprzez wirusa może mieć wpływ lub być ograniczone poprzez regenerację dpfa?
Awatar użytkownika
JacaTouran
Władca postów
Posty: 2932
Rejestracja: ndz mar 04, 2012 00:44
Auto:: Touran 1.9tdi Bxe
Imię:: Jacek
Lokalizacja: Łowicz
Podziękował: 213 razy
Otrzymał podziękowań: 233 razy
Kontakt:

Re: Filtr cząstek stałych DPF - problemy, doświadczenia

Post autor: JacaTouran »

michael230 pisze:A czy zwiększenie mocy poprzez wirusa może mieć wpływ lub być ograniczone poprzez regenerację dpfa?

Jak dobrze rozumiem to co piszesz to może tak być, aczkolwiek dobrze zrobiny mod w tym silniku co siedzi u Ciebie nie ma znacząco wpływu na DPF.

Napisz jaki masz przebieg
Jacek V-TEC Łowicz
Regeneracja układów wtryskowych diesel, regenerujemy wtryski commonrail piezo i elektromagnetyczne
Regeneracja Turbosprężarek już od 500zł, montaż i demontaż na miejscu!
Sprzedaż Turbosprężarek nowych i używanych (po regeneracji).


O nas i to co zrobiliśmy: https://www.facebook.com/v.tec.tuning.lowicz/

https://www.facebook.com/Regeneracja-turbospr%C4%99%C5%BCarek-%C5%81owicz-V-tec-482649295200944/



tel.509963064

Zduńska 41 , 99-400 Łowicz
michael230
Początkujący
Posty: 49
Rejestracja: wt lut 04, 2014 00:21
Auto:: Passat B6, 1.9TDI 2006
Imię:: Michał
Lokalizacja: podlasie
Podziękował: 6 razy

Re: Filtr cząstek stałych DPF - problemy, doświadczenia

Post autor: michael230 »

Chodzi o taką sytuację:
- regeneruje dpfa
- wgrywam wirusa
- czy wirus nie będzie miał wpływu właśnie na "zregenerowanego" dpfa? czy nie zapełni się szybciej?
Awatar użytkownika
JacaTouran
Władca postów
Posty: 2932
Rejestracja: ndz mar 04, 2012 00:44
Auto:: Touran 1.9tdi Bxe
Imię:: Jacek
Lokalizacja: Łowicz
Podziękował: 213 razy
Otrzymał podziękowań: 233 razy
Kontakt:

Re: Filtr cząstek stałych DPF - problemy, doświadczenia

Post autor: JacaTouran »

michael230 pisze:Chodzi o taką sytuację:
- regeneruje dpfa
- wgrywam wirusa
- czy wirus nie będzie miał wpływu właśnie na "zregenerowanego" dpfa? czy nie zapełni się szybciej?

W tym stanie daj sobie spokój z regeneracją. Nie napisałeś jaki masz przebieg.
Jacek V-TEC Łowicz
Regeneracja układów wtryskowych diesel, regenerujemy wtryski commonrail piezo i elektromagnetyczne
Regeneracja Turbosprężarek już od 500zł, montaż i demontaż na miejscu!
Sprzedaż Turbosprężarek nowych i używanych (po regeneracji).


O nas i to co zrobiliśmy: https://www.facebook.com/v.tec.tuning.lowicz/

https://www.facebook.com/Regeneracja-turbospr%C4%99%C5%BCarek-%C5%81owicz-V-tec-482649295200944/



tel.509963064

Zduńska 41 , 99-400 Łowicz
michael230
Początkujący
Posty: 49
Rejestracja: wt lut 04, 2014 00:21
Auto:: Passat B6, 1.9TDI 2006
Imię:: Michał
Lokalizacja: podlasie
Podziękował: 6 razy

Re: Filtr cząstek stałych DPF - problemy, doświadczenia

Post autor: michael230 »

Przebieg to 223000 km.
Awatar użytkownika
JacaTouran
Władca postów
Posty: 2932
Rejestracja: ndz mar 04, 2012 00:44
Auto:: Touran 1.9tdi Bxe
Imię:: Jacek
Lokalizacja: Łowicz
Podziękował: 213 razy
Otrzymał podziękowań: 233 razy
Kontakt:

Re: Filtr cząstek stałych DPF - problemy, doświadczenia

Post autor: JacaTouran »

Usuń, wstaw w to miejsce katalizator, zrób chipa i będzie wszystko jak należy. Z tym przebiegiem nikt rozsądny nie zagwarantuje jak zachowa się dpf.
Jacek V-TEC Łowicz
Regeneracja układów wtryskowych diesel, regenerujemy wtryski commonrail piezo i elektromagnetyczne
Regeneracja Turbosprężarek już od 500zł, montaż i demontaż na miejscu!
Sprzedaż Turbosprężarek nowych i używanych (po regeneracji).


O nas i to co zrobiliśmy: https://www.facebook.com/v.tec.tuning.lowicz/

https://www.facebook.com/Regeneracja-turbospr%C4%99%C5%BCarek-%C5%81owicz-V-tec-482649295200944/



tel.509963064

Zduńska 41 , 99-400 Łowicz
TomTDI
Użytkownik
Posty: 158
Rejestracja: czw gru 13, 2012 00:45
Auto:: Touran 1.9TDI AVQ 2003MY
Imię:: Tomek
Lokalizacja: Małopolska
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 83 razy

Re: Filtr cząstek stałych DPF - problemy, doświadczenia

Post autor: TomTDI »

Tabele DPF dla silników 2,0 l 4V CR TDI CBAA/CBAB/CBBB/CBEA (TDI CR 1-generacja)

Poziom zapełnienia filtra cząstek stałych kanał 108 poz 1 - max 175ml


Blok wartości mierzonych 097
1) Aktualna wartość offset, różnica ciśnienia, filtr cząstek stałych [mbar]
2) Stara wartość offset, różnica ciśnienia, filtr cząstek stałych [mbar]
3) Czujnik różnicy w niskociśnieniowym układzie recyrkulacji spalin, aktualna wartość offset [mbar]
4) Czujnik różnicy w niskociśnieniowym układzie recyrkulacji spalin, stara wartość offset [mbar]

Blok wartości mierzonych 099
1) Liczba obrotów silnika
2) Temperatura spalin przed turbosprężarką (EGT1) [°C]
3) Temperatura spalin przed katalizatorem utleniającym (EGT2) [°C]
4) Temperatura spalin za katalizatorem utleniającym (EGT3) [°C]

Blok wartości mierzonych 100
1) Temperatura spalin za katalizatorem utleniającym (EGT3) [°C]
2) Temperatura spalin za filtrem cząstek stałych (EGT4) [°C]
3) Filtr cząstek stałych, różnica ciśnienia [mbar]
4) Aktualna wartość offset, filtr cząstek stałych, różnica ciśnienia [mbar]

Blok wartości mierzonych 101
1) Liczba obrotów silnika
2) Regeneracja serwisowa, aktualny czas trwania
3) Regeneracja serwisowa, czas od ostatniego odblokowania
4) Regeneracja serwisowa, status
0 Pomyślna regeneracja
8 Częściowo pomyślna regeneracja

Blok wartości mierzonych 102
1) Status regeneracji serwisowej, filtr cząstek stałych, bajt High
XXXX XXX1 Tryb normalny
XXXX XX1X Rozpoczęcie fazy
XXXX X1XX Faza rozgrzewania 1 (heat up 1)
XXXX 1XXX Faza rozgrzewania 2 (heat up 2)
XXX1 XXXX Faza regeneracji
XX1X XXXX Faza „cool down"
X1XX XXXX Pomyślna regeneracja serwisowa
1XXX XXXX Pomyślna regeneracja serwisowa
2) Status regeneracji serwisowej, filtr cząstek stałych, bajt Low
XXXX XXX1 Regeneracja awaryjna aktywna
XXXX XX1X Przerwanie regeneracji
3) Status regeneracji serwisowej, przerwanie regeneracji, bajt High
4) Status regeneracji serwisowej, przerwanie regeneracji, bajt Low

Blok wartości mierzonych 103
1) Bajt statusu 3, regeneracja serwisowa, warunek odblokowania 1
XXXX XXX1 Maksymalna temperatura przed katalizatorem utleniającym (rząd 1) nie została przekroczona
XXXX XX1X Maksymalna temperatura przed katalizatorem utleniającym (rząd 2) nie została przekroczona
XXXX X1XX Status regeneracji serwisowej aktywny
XXXX 1XXX Status hamulec nienaciśnięty
2) Bajt statusu 2, regeneracja serwisowa, warunek odblokowania 2
XXXX XXX1 Masa zanieczyszczeń w filtrze cząstek stałych w dopuszczalnym zakresie
XXXX XX1X Brak usterek w działaniu filtra cząstek stałych
XXXX X1XX Brak usterek w działaniu silnika
XXXX 1XXX Maksymalny czas regeneracji nie jest przekroczony
XXX1 XXXX Czas rozgrzewania układu wydechowego, rząd 1, znajduje się w dopuszczalnych granicach
XX1X XXXX Czas rozgrzewania układu wydechowego, rząd 2, znajduje się w dopuszczalnych granicach
X1XX XXXX Maksymalna temperatura przed filtrem cząstek stałych (rząd 1) nie została przekroczona
1XXX XXXX Maksymalna temperatura przed filtrem cząstek stałych (rząd 2) nie została przekroczona
3) Bajt statusu 1, regeneracja serwisowa, warunek odblokowania 3
XXXX XXX1 Prędkość jazdy = 0 km/h
XXXX XX1X Liczba obrotów silnika w zakresie wymaganym
XXXX X1XX Dawka wtrysku w zakresie wymaganym
XXXX 1XXX Wartość z pedału przyspieszenia poniżej wartości progowej
XXX1 XXXX Temperatura filtra cząstek stałych (rząd 1) w dopuszczalnym zakresie
XX1X XXXX Temperatura filtra cząstek stałych (rząd 2) w dopuszczalnym zakresie
X1XX XXXX Temperatura katalizatora utleniającego (rząd 1) w dopuszczalnym zakresie
1XXX XXXX Temperatura katalizatora utleniającego (rząd 2) w dopuszczalnym zakresie
4) Bajt statusu 0, regeneracja serwisowa, warunek odblokowania 4
XXXX XXX1 Stan silnika normalny
XXXX XX1X Temperatura silnika w dopuszczalnym zakresie
XXXX X1XX Temperatura oleju w dopuszczalnym zakresie
XXXX 1XXX Ciśnienie atmosferyczne wystarczająco wysokie
XXX1 XXXX Temperatura paliwa wystarczająco niska
XX1X XXXX Napięcie akumulatora wystarczające
X1XX XXXX Sprzęgło nie jest naciśnięte
1XXX XXXX Żaden bieg nie jest włączony

Blok wartości mierzonych 104 filtr cząstek stałych, regeneracja
1) Tryb pracy oczyszczanie spalin,
FF01 Tryb normalny
FF02 Tryb regeneracji
2) Tryb pracy, oczyszczanie spalin, niski poziom
3) Regeneracja podczas jazdy, status polecenia
4) Regeneracja podczas jazdy, status zablokowania

Blok wartości mierzonych 105 filtr cząstek stałych, regeneracja
1) Punkt pracy silnika dla regeneracji
2) Liczba poleceń regeneracji
3) Symulowana temperatura powierzchni, filtr cząstek stałych
[°C]
4) Model powietrza, strumień spalin przez filtr cząstek stałych

Blok wartości mierzonych 106
1) Granica zapełnienia filtra cząstek stałych - nadmierne zapełnienie (zablokowanie regeneracji awaryjnej)
2) Granica zapełnienia filtra cząstek stałych - możliwa tylko regeneracja serwisowa (usterka)
3) Granica zapełnienia filtra cząstek stałych - regeneracja podczas jazdy (próg uruchomienia regeneracji)
4) Wolne

Blok wartości mierzonych 108
1) Filtr cząstek stałych - zawartość popiołu w oleju [ml] max 175ml
2) Wolne
3) Wolne
4) Wolne

Blok wartości mierzonych 109
1) Filtr cząstek stałych, status przerwania regeneracji, bajt High
2) Filtr cząstek stałych, status przerwania regeneracji, bajt Low
3) Wolne
4) Wolne
Jak pomogłem kliknij na podziękowanie.
rumun2000
Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: wt lis 13, 2012 21:17
Auto:: Touran
Imię::
Lokalizacja: RZE

Re: Filtr cząstek stałych DPF - problemy, doświadczenia

Post autor: rumun2000 »

Witam kolegów.
nie wiem czy to jest właściwe miejsce i czy mogę się tu trochę zareklamować?

Otóż w ostatnim czasie zakupiłem do mojego warsztatu oryginalny i wysokiej jakości sprzęt CMD, który służy do odczytu i zapisu programu w sterowniku ecu, sam sprzęt to nie wszystko potrzebna jest jeszcze odpowiednia wiedza, którą posiadam.

Jeśli by ktoś chciał z Podkarpacia i okolic usunąć DPF profesjonalnie ze swojego turanka, bądź wykonać jakiegoś wirusa to zapraszam.
Oczywiście dla klubowiczów TKP zawsze będzie rabat

(......)

Myślę że klubowiczom TKP potrzebny jest ktoś na Podkarpaciu


wyedytowałem. admin
Awatar użytkownika
JacaTouran
Władca postów
Posty: 2932
Rejestracja: ndz mar 04, 2012 00:44
Auto:: Touran 1.9tdi Bxe
Imię:: Jacek
Lokalizacja: Łowicz
Podziękował: 213 razy
Otrzymał podziękowań: 233 razy
Kontakt:

Re: Filtr cząstek stałych DPF - problemy, doświadczenia

Post autor: JacaTouran »

rumun2000 pisze:Witam kolegów.
nie wiem czy to jest właściwe miejsce i czy mogę się tu trochę zareklamować?

Otóż w ostatnim czasie zakupiłem do mojego warsztatu oryginalny i wysokiej jakości sprzęt CMD, który służy do odczytu i zapisu programu w sterowniku ecu, sam sprzęt to nie wszystko potrzebna jest jeszcze odpowiednia wiedza, którą posiadam.

Jeśli by ktoś chciał z Podkarpacia i okolic usunąć DPF profesjonalnie ze swojego turanka, bądź wykonać jakiegoś wirusa to zapraszam.
Oczywiście dla klubowiczów TKP zawsze będzie rabat

Myślę że klubowiczom TKP potrzebny jest ktoś na Podkarpaciu

Bajka sprawa ;) , obyś robił dorą robotę bp forumowicze nie szukają złych wrażeń ;) !

Widzę , że gazem się zajmujesz , napisz zatem coś więcej na temat owej wiedzy , którą posiadasz. Masz Hamownię? Ile aut zmodyfikowałeś, czy DPFy wyłączasz sam czy korzystasz z automatu co tnie wszystkie błędy?? Reklama to podstawa ;) , jednak poprzyj czymś swoją wiedze o której piszesz.


CMD w tej chwili jest nie za mocne w pewnych kwestiach, polecam KESS. Pracuję na CMD i KESSie i coraz bliżej jestem podjęcia decyzji sprzedaży CMD.


Pozdr
Jacek V-TEC Łowicz
Regeneracja układów wtryskowych diesel, regenerujemy wtryski commonrail piezo i elektromagnetyczne
Regeneracja Turbosprężarek już od 500zł, montaż i demontaż na miejscu!
Sprzedaż Turbosprężarek nowych i używanych (po regeneracji).


O nas i to co zrobiliśmy: https://www.facebook.com/v.tec.tuning.lowicz/

https://www.facebook.com/Regeneracja-turbospr%C4%99%C5%BCarek-%C5%81owicz-V-tec-482649295200944/



tel.509963064

Zduńska 41 , 99-400 Łowicz
rumun2000
Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: wt lis 13, 2012 21:17
Auto:: Touran
Imię::
Lokalizacja: RZE

Re: Filtr cząstek stałych DPF - problemy, doświadczeniaq

Post autor: rumun2000 »

Zarzuc jakiś plik z dpf z grupy vag i go wylacze ręcznie, zmiana dotyczy jednego bajt w edytorze hex 01 na 00 w winols ustawiam 16bit,255,HiLo odpowiednia sekwencja wyszukiwania i 256 zmiana na 000 dpf mamy wylaczony nie pracuje na gownianych programach potrzeba jest wiedza. Jeslichidzi o hiptuning niemam hamowni ale kiedyś będzie nie wszystko naraz. Nie robię extem tuning robię to z głowa nigdy więcej nie zwiększam doładowania więcej niż 7procent, nie przekraczam stosunek paliwa do powietrz 1/17 staram sie robić bezpieczne modyfikacje nic na pale

-- 23 lut 2014, o 13:29 --

CMD czy kess niewiem co jest lepsze ale bardziej obstawiam ze cmd według mnie,nie będę sie spierał masz większe doświadczenie.
Jak pisałem wcześniej jeśli nie jest to dobre miejsce na zareklamowanie sie usunąć, i pozwolić kolegom z pod bloku robić dpf chińskim galletto z pomocnik volty lub ecusafe a gości kturzy wydają gruba kasę na profesjonalny sprzęt wyśmiać i kazać sie im pukać w glowe. Zamiast wydawać 33tys za cmd można kupic galletto za 800 zl :drinks:
Awatar użytkownika
JacaTouran
Władca postów
Posty: 2932
Rejestracja: ndz mar 04, 2012 00:44
Auto:: Touran 1.9tdi Bxe
Imię:: Jacek
Lokalizacja: Łowicz
Podziękował: 213 razy
Otrzymał podziękowań: 233 razy
Kontakt:

Re: Filtr cząstek stałych DPF - problemy, doświadczenia

Post autor: JacaTouran »

Looz nikt nie będzie nikogo egzaminowal, napisałem jak wyżej bo codziennie poprawiam jakiś shit po Bóg wie kim... I auta szwankuja. Pracuj zarabiaj i uzdrawiaj autka. Pozdr
Jacek V-TEC Łowicz
Regeneracja układów wtryskowych diesel, regenerujemy wtryski commonrail piezo i elektromagnetyczne
Regeneracja Turbosprężarek już od 500zł, montaż i demontaż na miejscu!
Sprzedaż Turbosprężarek nowych i używanych (po regeneracji).


O nas i to co zrobiliśmy: https://www.facebook.com/v.tec.tuning.lowicz/

https://www.facebook.com/Regeneracja-turbospr%C4%99%C5%BCarek-%C5%81owicz-V-tec-482649295200944/



tel.509963064

Zduńska 41 , 99-400 Łowicz
ODPOWIEDZ