A po co?wesol pisze:A pokrywę gdzie masz?
Akumulatory w Waszych autkach. Jaka pojemność, moc itd?
-
guciokobuch
- Początkujący
- Posty: 29
- Rejestracja: śr cze 14, 2017 13:17
- Auto:: Touran 1,9 BLS 2007
- Imię:: Rafał
- Lokalizacja: Ruda Śląska
- Podziękował: 7 razy
- Otrzymał podziękowań: 1 raz
Re: Akumulatory w Waszych autkach. Jaka pojemność, moc itd?
- wesol
- Władca postów
- Posty: 4963
- Rejestracja: wt maja 10, 2016 08:19
- Auto:: touran BLS i 2x CAYC
- Imię:: Pawel
- Lokalizacja: Goleniów
- Podziękował: 21 razy
- Otrzymał podziękowań: 420 razy
Re: Akumulatory w Waszych autkach. Jaka pojemność, moc itd?
A to ja moakem tez przez tydzien aku 180Ah w bagazniku jako wspomagacz kiedys. Ale nie oto chodzi. W garazu zawsze mialem jakies aku z tira. 220Ah troche za ciezkie ale jyz 180 to idzie dzwignac. W oplach np astry zazwyczaj miesci sie aku ten do 17.5 cm wysoki a mozna przerobic podstawe i wchodzi juz taradycyjny 19.5 cm.
A tak nawiasem aku grzane od silnika niestety szybciej zdychaja.
A tak nawiasem aku grzane od silnika niestety szybciej zdychaja.
1T2 BLS oraz 2x 1T3 CAYC
-
misiek775
- Zaawansowany
- Posty: 413
- Rejestracja: czw kwie 13, 2017 19:14
- Auto:: Touran 1,6
- Imię:: Micz
- Podziękował: 13 razy
- Otrzymał podziękowań: 50 razy
Re: Akumulatory w Waszych autkach. Jaka pojemność, moc itd?
Dopadło i mnie.
Wcześniej miałem Panther baterrien 65Ah 570A, teraz siedzi centra 62Ah 540A
Wcześniej miałem Panther baterrien 65Ah 570A, teraz siedzi centra 62Ah 540A
-
rolmik
- Przeglądacz
- Posty: 92
- Rejestracja: pn gru 25, 2017 18:21
- Auto:: 5t1 2,0 tdi
- Imię:: adam
- Lokalizacja: oława
- Otrzymał podziękowań: 1 raz
Re: Akumulatory w Waszych autkach. Jaka pojemność, moc itd?
ja dziśiaj w kumulacji kupiłem banner 55Ah 450A wcześniej voltaro 45Ah 400A
proste są dla szybkich samochodów zakręty dla szybkich kierowców...
Can You Be Faster ?
Colin McRae
Can You Be Faster ?
Colin McRae
-
emdzej
- Początkujący
- Posty: 13
- Rejestracja: pn lis 07, 2016 00:10
- Auto:: Caddy 2.0TDI 2013
- Imię:: Mariusz
- Lokalizacja: 3city
- Podziękował: 6 razy
- Otrzymał podziękowań: 2 razy
Re: Akumulatory w Waszych autkach. Jaka pojemność, moc itd?
Koledzy co doradzicie do mojego Caddy III Maxi 2013, silnik CFHC. Mam w tej chwili 61Ah 330A DIN. Dodam że założyłem webasto a np. z Varty zalecają 74Ah a nawet 77Ah...
-
VWariaT
- Zaawansowany
- Posty: 354
- Rejestracja: czw wrz 22, 2016 15:13
- Auto:: 1T2 2.0TDI
- Imię:: VWariaT
- Podziękował: 13 razy
- Otrzymał podziękowań: 55 razy
Re: Akumulatory w Waszych autkach. Jaka pojemność, moc itd?
weź 74Ah i wystarczy.emdzej pisze:Koledzy co doradzicie do mojego Caddy III Maxi 2013, silnik CFHC. Mam w tej chwili 61Ah 330A DIN. Dodam że założyłem webasto a np. z Varty zalecają 74Ah a nawet 77Ah...
Był: 1T2 -> Z czerni wyłonił się początek....
Jest: Citroen DS5 Sport Chic 'Denon
Jest: Citroen DS5 Sport Chic 'Denon
-
konradkry
- Użytkownik
- Posty: 190
- Rejestracja: pn kwie 18, 2016 17:45
- Auto:: Toledo 1,9 BXE-
- Imię:: Konrad
- Lokalizacja: Łódź
- Otrzymał podziękowań: 6 razy
Re: Akumulatory w Waszych autkach. Jaka pojemność, moc itd?
A na pierwszy montaż jaki idzie ??
tez warta i ta jest 61 Ah.
To dlaczego potem producent pisze 74, ??
całkowity bezsens.
Co lepsze te mniejsze z pierwszego montażu wymieniam po 8 latach użytkowania.
tez warta i ta jest 61 Ah.
To dlaczego potem producent pisze 74, ??
całkowity bezsens.
Co lepsze te mniejsze z pierwszego montażu wymieniam po 8 latach użytkowania.
- wesol
- Władca postów
- Posty: 4963
- Rejestracja: wt maja 10, 2016 08:19
- Auto:: touran BLS i 2x CAYC
- Imię:: Pawel
- Lokalizacja: Goleniów
- Podziękował: 21 razy
- Otrzymał podziękowań: 420 razy
Re: Akumulatory w Waszych autkach. Jaka pojemność, moc itd?
Pamiętajmy że nowe auto odpala bajecznie nie tylko za sprawą super Aku. Nowe wtryski klucz do sprawy no i rozrusznik i też cały słupek.
1T2 BLS oraz 2x 1T3 CAYC
-
konradkry
- Użytkownik
- Posty: 190
- Rejestracja: pn kwie 18, 2016 17:45
- Auto:: Toledo 1,9 BXE-
- Imię:: Konrad
- Lokalizacja: Łódź
- Otrzymał podziękowań: 6 razy
Re: Akumulatory w Waszych autkach. Jaka pojemność, moc itd?
Masz racje w 100%.
Choć kilka lat temu poszukując wozidełka rozglądałem się za Szaranem i im pokrewnymi.
Co mnie dziwiło ze nawet na bardzo słabych aku, odpalały od strzała.
Niby na blacie 200 tyś w 10 letnim aucie, w rzeczywistości sadze ze z pół miliona, ale dawał radę.
Z drugiej strony co często pisałeś utlenianie się połączeń, prawo oma znamy przecież doskonale, tu om tam om i na rozruszniku niby powinno być 12 a jest mniej a przy tym prądzie to te kilka om ma duuuże znaczenie.
Choć kilka lat temu poszukując wozidełka rozglądałem się za Szaranem i im pokrewnymi.
Co mnie dziwiło ze nawet na bardzo słabych aku, odpalały od strzała.
Niby na blacie 200 tyś w 10 letnim aucie, w rzeczywistości sadze ze z pół miliona, ale dawał radę.
Z drugiej strony co często pisałeś utlenianie się połączeń, prawo oma znamy przecież doskonale, tu om tam om i na rozruszniku niby powinno być 12 a jest mniej a przy tym prądzie to te kilka om ma duuuże znaczenie.
- Golas
- Przeglądacz
- Posty: 117
- Rejestracja: sob mar 14, 2015 17:44
- Auto:: Touran 1T1 2.0 TDi
- Imię:: Adam
- Lokalizacja: Inowrocław/Warszawa
- Podziękował: 10 razy
- Otrzymał podziękowań: 51 razy
- Kontakt:
Re: Akumulatory w Waszych autkach. Jaka pojemność, moc itd?
U Mnie 2004r 2.0 Tdi BKD 140KM
Zakupiłem Jenoxa 77Ah i 770A rozruchu ,z wyposażenia highline wraz z xenonem i webasto no i jakieś tam CA mam na stanie :]
Zakupiłem Jenoxa 77Ah i 770A rozruchu ,z wyposażenia highline wraz z xenonem i webasto no i jakieś tam CA mam na stanie :]
-
dansob87
- Posty: 4
- Rejestracja: śr cze 27, 2018 15:59
- Auto:: 1T2 BMN '08
- Imię:: Daniel
- Lokalizacja: Opole
- Podziękował: 1 raz
Re: Akumulatory w Waszych autkach. Jaka pojemność, moc itd?
Witam. Czy akumulator 72Ah 720A jest wystarczający do 2.0 TDI z wesbasto i xenonami? Mam półroczną Centre Future i nie wiem czy jest sens wkładać.
- wesol
- Władca postów
- Posty: 4963
- Rejestracja: wt maja 10, 2016 08:19
- Auto:: touran BLS i 2x CAYC
- Imię:: Pawel
- Lokalizacja: Goleniów
- Podziękował: 21 razy
- Otrzymał podziękowań: 420 razy
Re: Akumulatory w Waszych autkach. Jaka pojemność, moc itd?
Futura to jest do radiowozów karetek straży. Do cywilnego auta słabo.
1T2 BLS oraz 2x 1T3 CAYC
- wesol
- Władca postów
- Posty: 4963
- Rejestracja: wt maja 10, 2016 08:19
- Auto:: touran BLS i 2x CAYC
- Imię:: Pawel
- Lokalizacja: Goleniów
- Podziękował: 21 razy
- Otrzymał podziękowań: 420 razy
Re: Akumulatory w Waszych autkach. Jaka pojemność, moc itd?
50% przypadków że podziałała 3 lata i zdechła a drugie tyle że podziałała że 5-6 lat. To generalnie Aku do pracy agresywnej. Czyli często odpalasz i gasisz auto, czasem zostawisz auto na godzinę z kogutami włączonymi. Ludzie nie pojmują że samolot wojskowy do latania z prędkością kilku machów nie na daje się do lotów cywilnych i tak samo odwrotnie pasażerski nie będzie nigdy myśliwcem.
1T2 BLS oraz 2x 1T3 CAYC
-
szpyrek
- Przeglądacz
- Posty: 140
- Rejestracja: pt mar 09, 2018 02:21
- Auto:: vb x16xel/16mpi 1t0
- Imię:: Łukasz
- Lokalizacja: ST/SBL
- Podziękował: 10 razy
- Otrzymał podziękowań: 3 razy
Re: Akumulatory w Waszych autkach. Jaka pojemność, moc itd?
Ja używam w moim BSE exiede 53ah i 540A. Póki co jest ok