Strona 6 z 40

: czw lis 17, 2011 09:49
autor: Dodi
upraszczając do maksimum: lepiej przywalić przodem gdzie w ciul gratów jest które "zamortyzują" uderzenie niż bokiem gdzie tylko drzwi...
czy to ma byc ironia?

tu nie chodzi o to, z której strony jest lepiej przywalić tylko o to żeby wogóle nie doszło do wypadku...

ponownie powiem ile ludzi tyle bedzie racji... mamy wolność i kazdy sobie wybierze, zgodnie z własnym rozumem...

: czw lis 17, 2011 10:04
autor: Pankrowka
to nie ironia ale maksymalne uproszczenie
Oczywiście chodzi o to żeby nie doszło do wypadku i tak trzeba jeździć.

: sob lis 19, 2011 17:02
autor: LYJO
Jestem świeżo po zakupie i oto co się znalazło na felgach mego wozu :)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

: sob lis 19, 2011 21:24
autor: Ciapek
Gratki :)
A zapodaj foto całego auta z tymi kołpakami. Jestem ciekaw.
Kołpaczki ładne, byleby nie buchnęli.
Oponki tez ladnie sie prezentuja :)

: ndz lis 20, 2011 18:59
autor: GASIOR997
Ja uważam , że na zimę nie ma jak to opony NOKIAN wcześniej miałem NOKIAN W+ żaden śnieg nie stał mi na przeszkodzie ani zaspa nie trzeba było łańcuchów ani kolców . Ale jak było błoto pośniegowe to trochę się dławiły . Na lodzie też były super. W tamtym roku kupiłem NOKIAN 205/55 R16 91H WR-G2 opony mają asymetryczny kształt bieżnika czyli podwójny bieżnik pół na pół . Są specjalistami w klimacie środkowo europejskim tam gdzie jest błoto pośniegowe oraz woda i lód . Działają wiec następująco wewnętrzny bieżnik zbiera śnieg i brnie przez niego a strona zewnętrzną ma taki bieżnik ze nie zakleja opon tym tylko wywala je na zewnątrz. Tak samo z błotem pośniegowym .

http://www.nokian.pl/index2.php?option= ... alog&id=35#

: wt lis 29, 2011 01:06
autor: Ciapek
"opony zimowe, piękne i nowe..." la la la la la
... a tu przed świętami +13C. Fajnie.

: śr lis 30, 2011 06:11
autor: Iza_30
No własnie a jak w lutym przyjdzie zima to bedzie trzymała do maja :(

: śr lis 30, 2011 13:02
autor: Ciapek
w lutym ma przyjść wg. angielskich synoptyków którzy to podobno zazwyczaj się sprawdzają.

Żal zimówek na +13C :(

: śr lis 30, 2011 13:15
autor: Dodi
Ciapek pisze:Żal zimówek na +13C :(
zimowki tak szybk sie nie scieraja jak myslisz... musiałbys przez całe lato przejezdzic w upałach i nie wiem czy by sie duzowiecej zdarly... takze nawet jakby było kilka dni z wyzsza temp. niz w zime jest to nie ma sie co obawiac... jedyny objaw uboczny to gorsze hamowanie ... ale to tak jak mowiłem musiałoby byc bardzo ciepło...

: śr gru 21, 2011 21:33
autor: muddy
Ja kupiłem Tourana, to miał już zimówki. Nazwy nie powiem, bo mi trochę wstyd. Ale o ile na śniegu faktycznie się sprawują to na mokrej nawierzchni nie trzymają.
Tu mam trochę inne zdanie, bo uważam że obecnie to trzeba kupować oponę na błoto i na mokrą nawierzchnię niż na śnieg. Ja na śnieg wolałbym mieć łańcuchy, a opony na taką mokrą drogę.
Pozdrawiam

: śr gru 21, 2011 21:47
autor: QQRYDZA
Ja mam z przodu miszeliny a z tyłu danlopy ;)))))

: śr gru 21, 2011 21:56
autor: Bzyku
na w tym roku (1,5 miecha temu) kupiłem i założyłem Continentale są super ciche, dobrze trzymają w zakrętach i jak na razie nie zrywają przy starcie (dzisiaj było rano poniżej zera i 1 cm śniegu).

: czw gru 22, 2011 00:04
autor: Ciapek
Bzyku pisze: dobrze trzymają w zakrętach i jak na razie nie zrywają przy starcie (dzisiaj było rano poniżej zera i 1 cm śniegu).
wątpię aby to był energiczny start :)
Na suchej czasem jak depniesz to esp potrafi się włączyć.

: czw gru 22, 2011 00:07
autor: Cesarz
I tu sie musze z Ciapkiem zgodzić :hahaha:

: czw gru 22, 2011 11:50
autor: n00
U mnie są Nokiany 205/55 16 na zimę , i przy wczorajszych warunkach pogodowych ESP mrugało cały czas :P ... zachciało się tych 410nm :hahaha:

Przydało by sie 4motion :P

Pozdro