Strona 1 z 1
Jak rozpoznać wersję
: śr wrz 17, 2014 01:13
autor: bolanty
Zamierzam kupić rocznik 2007 może 2008 ,a nigdy nie miałem VW.W związku z tym potrzebuję pomocy aby dobrze się orientować w wersjach silników dlatego mam parę pytań
1.Od którego roku ,miesiąca wkładano silniki CR do 2,0 i 1,9
2.Może ktoś ma zdjęcia silnika po otworzeniu maski samochodu ,aby odróżnić CR od PD bez zdejmowania plastikowej osłony silnika.
3.Tabela symboli silników z uwzględnieniem zasilania CR lub PD ,też byłaby pomocna
z góry dziękuję za pomoc
Re: Jak rozpoznać wersję
: śr wrz 17, 2014 07:08
autor: balbina76
niestety kolego ale te roczniki to tylko w PD
CR tylko w modelu od 2011
Re: Jak rozpoznać wersję
: śr wrz 17, 2014 08:12
autor: Dodi
bolanty pisze:Zamierzam kupić rocznik 2007 może 2008 ,a nigdy nie miałem VW.W związku z tym potrzebuję pomocy aby dobrze się orientować w wersjach silników dlatego mam parę pytań
1.Od którego roku ,miesiąca wkładano silniki CR do 2,0 i 1,9
2.Może ktoś ma zdjęcia silnika po otworzeniu maski samochodu ,aby odróżnić CR od PD bez zdejmowania plastikowej osłony silnika.
3.Tabela symboli silników z uwzględnieniem zasilania CR lub PD ,też byłaby pomocna
z góry dziękuję za pomoc
ja chcesz kupić rocznik 2007, 2008 to nie masz sie czym przejmować CR nie uwidzisz w tym roczniku...
Re: Jak rozpoznać wersję
: śr wrz 17, 2014 08:34
autor: viscum
Bez otwierania maski symbol silnika masz na słupku między drzwiami po lewej stronie samochodu.
Symbol "prawdę" Ci powie

CR będą od litery "C" i czteroliterowe, a PD 3 literowe głównie od litery "B", lub "AZV/AVQ".
1,9 PD zostały zamienione silnikami 1,6 CR- czyli 1,9 CR raczej nie znajdziesz.
To tak bardzo ogólnie, a szczegółowo to:
http://www.touranklub.pl/forum/viewtopi ... oznaczenie