Strona 1 z 1

Nie można wrzucić 5 biegu

: wt wrz 23, 2014 18:48
autor: shadow
Mam pierwszą poważną awarię w moim Touranie :( . Od początku kiedy go kupiłem był problem z piątką, jakoś opornie wchodziła, czasem wyskoczyła. W serwisie sprawdzili, że w skrzyni jest mało oleju więc został wymieniony. Poprawy za bardzo nie było, ale ostatnio jakoś lepiej wchodziła i już nie wyskakiwała. Natomiast dzisiaj w czasie jazdy bez uprzedzenia czy jakichkolwiek zgrzytów po prostu się wzięła i zablokowała i nie mam możliwości jej wbicia. Pozostałe biegi wchodzą normalnie tak jak wchodziły więc mam nadzieję, że to nic poważnego.

Re: Nie można wrzucić 5 biegu

: wt wrz 23, 2014 19:06
autor: JEDARO
tematy związane z problemem 5 i 6 biegiem są już na forum więc użyj :szukaj: lub przejrzyj dział skrzynia biegów ;)

-- 23 wrz 2014, o 19:11 --

masz tu kilka przykładów dalej sam szukaj to wszystko jest związane z Twoim problemem
http://touranklub.pl/forum/viewtopic.ph ... ead#unread
http://touranklub.pl/forum/viewtopic.ph ... ead#unread
http://touranklub.pl/forum/viewtopic.ph ... ead#unread
http://touranklub.pl/forum/viewtopic.ph ... ead#unread
http://touranklub.pl/forum/viewtopic.ph ... ead#unread

Re: Nie można wrzucić 5 biegu

: wt wrz 23, 2014 19:55
autor: shadow
Od przeszukania i przejrzenia działu zacząłem i wydaje mi się, że jednak żaden temat nie pasuje. Po pierwsze właściwie wszystkie problemy dotyczą skrzyń 6-cio biegowych i w dieslach, a mój problem dotyczy skrzyni 5-cio biegowej w zwykłej 1.6 benzynie. Właściwie to nie założyłem tematu żeby znaleźć rozwiązanie problemu bo i tak sam nic nie mam zamiaru naprawiać, tylko chciałem się trochę pożalić ;) Wizyta w warsztacie i tak mnie czeka tylko muszę poczekać do wypłaty :) O rezultatach na pewno napiszę.

Re: Nie można wrzucić 5 biegu

: wt wrz 23, 2014 19:58
autor: JEDARO
aż tak bardzo dużej różnicy w konstrukcjach pomiędzy diesel a benzyna nie ma to samo 5 i 6 biegową więc myślę, że jest tu jakaś podobna przyczyna

Re: Nie można wrzucić 5 biegu

: wt wrz 23, 2014 20:36
autor: Muti
No tutaj nie do końca się zgodzę. To całkowicie inne skrzynie. Mq200 w 1.6,mq250 w 1.9 i mq350 w 2.0 :)

NzTT

Re: Nie można wrzucić 5 biegu

: śr wrz 24, 2014 09:29
autor: JEDARO
Muti nie zrozumiałeś mnie chodziło mi o to, że zamysł konstrukcji, elementy budowy są podobne nie ma tak wielkiej różnicy jak pomiędzy manualem a automatem bo to są całkowicie inne konstrukcje.
Muti pisze:To całkowicie inne skrzynie. Mq200 w 1.6,mq250 w 1.9 i mq350 w 2.0 :)


To że się różnią to wiadomo choćby tym, że inne przełożenia mają ;)

Re: Nie można wrzucić 5 biegu

: śr wrz 24, 2014 09:43
autor: Muti
Wytrzymałość skrzyń to najważniejsza kwestia :)

NzTT

Re: Nie można wrzucić 5 biegu

: śr wrz 24, 2014 09:57
autor: Miki76
shadow pisze:Mam pierwszą poważną awarię w moim Touranie :( . Od początku kiedy go kupiłem był problem z piątką, jakoś opornie wchodziła, czasem wyskoczyła. W serwisie sprawdzili, że w skrzyni jest mało oleju więc został wymieniony. Poprawy za bardzo nie było, ale ostatnio jakoś lepiej wchodziła i już nie wyskakiwała. Natomiast dzisiaj w czasie jazdy bez uprzedzenia czy jakichkolwiek zgrzytów po prostu się wzięła i zablokowała i nie mam możliwości jej wbicia. Pozostałe biegi wchodzą normalnie tak jak wchodziły więc mam nadzieję, że to nic poważnego.
akurat do 5 i 6 jest łatwy dostęp zdejmij koło i nadkole od strony kierowcy i zobaczysz pokrywę pod którą mogło coś się zablokować godzinka roboty na spokojnie oczywiście żeby sprawdzić

Re: Nie można wrzucić 5 biegu

: pn wrz 29, 2014 07:37
autor: shadow
Pojechałem w końcu do serwisu i jak to bywa z takimi rzeczami w serwisie 5-ty bieg zaczął wchodzić :) po sprawdzeniu okazało się że była to tylko kwestia regulacji więc skończyło się pozytywnie.

Re: Nie można wrzucić 5 biegu

: pt sty 09, 2015 20:32
autor: Artur1
U mnie pojawia sie sekundowy odglos gdy wrzuce 5 i puszczam sprzeglo jakby szlifierka o szlifierke. Co to moze byc ?

Re: Nie można wrzucić 5 biegu

: pt sty 09, 2015 22:17
autor: Miki76
Artur1 pisze:U mnie pojawia sie sekundowy odglos gdy wrzuce 5 i puszczam sprzeglo jakby szlifierka o szlifierke. Co to moze byc ?
wygląda to na kończący się pierścień synchronizatora