Strona 1 z 1

Żony golfika też bym tak odświeżył super sprawa.

: pt lut 27, 2015 18:44
autor: piotrh4

Re: Żony golfika też bym tak odświeżył super sprawa.

: pt lut 27, 2015 21:17
autor: P-A-N-VW
Trzeba by pomyśleć !!!
Są folie ochronne. Nie koniecznie trzeba zmieniać kolor...
Jest sprzęt, są Ludzie, mamy doświadczenie,
Problem tylko jeden, lakier musi być idealny aby oklejenie służyło kilka lat - do 4-6 lat :uklon: na więcej nie liczcie...
Faktura umożliwia doubezpieczenie karoserii w przypadku kolizji !!! - nie każdy UB'l
Każda folia oddycha i przepuszcza. Najmniejsze ognisko rdzy będzie się paliło w cztery strony świata...
Folie przyklejane metodą ( domową ) szkodzą i szkoda czasu :mrgreen:
Totalna zmiana koloru to spory wydatek ! Przygotowanie wozu jedno - profesjonalne folie to drugie - poświęcenie też jest ważne !!!
pozdrawiam :dzwon:

Re: Żony golfika też bym tak odświeżył super sprawa.

: pt lut 27, 2015 21:41
autor: aawol
wspaniały pomysł ... ktoś z naszych bawi się w to? po filmiku wymyśliłem że może by sobie klamki odświeżyć .... czarny lakier zszarzał i nie wygląda dobrze - jakby z jakiejś foli oklejkę zrobić????

Re: Żony golfika też bym tak odświeżył super sprawa.

: pt lut 27, 2015 21:52
autor: P-A-N-VW
Lakier czy Folia. bez znaku zapytania
Każdy materiał ma swoją rozszerzalność liniową.
W przypadku lakieru mamy możliwość uzyskania powłoki jednolitej.
W przypadku folii zawsze musi być łączenie. Jak zrobimy na styk dokładnie jak nie wiem co. Folia i tak ma prawo się skurczyć i pracować na łączeniach.
Dodatkowo prze łączenie na styk - to drzwi dla wilgoci.
Różnice temperatur na karoserii zima lato to - ( -30 d0 + 75 stC ) goły człowiek nie wytrzymie ;) a co dopiero folia...
Sam myślę oklejać czy lakierować ???

-- Pt lut 27, 2015 21:42 --

Ktoś zapytał :
odpowiadam dla wszystkich:
Żadna opalarka !!!
Masz Żonę to masz suszarkę do włosów... większa temperatura zabija i folię i podkład - czyli plastikowe elementy.
Pytaj o folie termokurczliwe !!! jest wiele pseudo folii.
metoda kładzenia na sucho !!!
Klamki nie są metalowe , więc można pokusić się o metodę na mokro, ale blacha koniecznie na sucho... bez doświadczenia i totalnej precyzji - mogę powiedzieć powodzenia. - nie ujmując... :oops:
To naprawdę nie wygląda tak jak na ulicy, oklejone autko czy tramwaj w logo i reklamę...
Wszystkie tego typu oklejenia to max na 6-12m-cy.
Jak jakieś pytania walcie śmiało, pomogę, odpowiem, !!! :omatko: abym tylko ogarną temat :cze:

Znalazłem coś takiego:
https://www.youtube.com/watch?v=SFkZDVer-yM
żadna instrukcja, niczego nie reklamuje, nie mam nic wspólnego z tą firmą.
Filmik pokazuje w jakich warunkach należy oklejać i jaki musi być lakier - lepszy niż nówka !

Re: Żony golfika też bym tak odświeżył super sprawa.

: sob lut 28, 2015 16:47
autor: PTAK
Powiem wam żę Audi B8 2,0TFSI 2011R oklejałem sobie wszystkie plastiki ,ramki i listwy ozdobne(były chromowane a chciałem szczotkowane alu) efekt super ,folia specjalna nie jakas z marketu,ale czas żeby to wszystko zrobic dokładnie .... Masakryczny ..

Re: Żony golfika też bym tak odświeżył super sprawa.

: wt mar 03, 2015 22:42
autor: P-A-N-VW
PTAK pisze: szczotkowane alu, efekt super ,folia specjalna nie jakaś z marketu,ale czas żeby to wszystko zrobić dokładnie
PTAK a napisał byś jakie folie zastosowałeś ? ( producent i koloru oznakowania )
Czy specjalna to rozumiesz przez termo-formowalna ?
Za odpowiedź dziękujemy :ok:

Re: Żony golfika też bym tak odświeżył super sprawa.

: śr mar 04, 2015 00:44
autor: Eljot
Pewnie jak bym się kiedykolwiek pokusił to zderzaki oba ale pewnie w jakiś czarny zbliżony do ori.
Głównie dla ochrony.
:P

Re: Żony golfika też bym tak odświeżył super sprawa.

: śr mar 04, 2015 19:13
autor: P-A-N-VW
Jeżeli powłoka lakiernicza jest zadowalająca to proponuje zrobić obklejenie folią ochronną przezierną
Kolor zostaje ori.
Jak pokusisz się na okej w kolorze to cofająca pierdoła pod marketem może pozbawić Cię z kieszeni tych wydanych pieniędzy.
folia to tylko cieniusieńka folia :super:
Dzięki Eliot :piwo:
Eljot pisze:Pewnie jak bym się kiedykolwiek pokusił to zderzaki oba ale pewnie w jakiś czarny zbliżony do ori.
Głównie dla ochrony.
:P

Re: Żony golfika też bym tak odświeżył super sprawa.

: śr mar 18, 2015 14:31
autor: Alfik
A propos oklejania folią - folia ze specjalnego sklepu z foliami. A roboty miałem prawie cały dzień.
Mówiąc o oklejaniu mam na myśli oczywiście biały pasy :-)

Re: Żony golfika też bym tak odświeżył super sprawa.

: pt mar 20, 2015 22:38
autor: P-A-N-VW
Alfik :bry: ,
Pochwal się, kleiłeś na sucho czy na mokro ?
Co to za specjalna folia ( firma ) ?

Re: Żony golfika też bym tak odświeżył super sprawa.

: pt mar 20, 2015 23:24
autor: piotrh4
Sam jestem ciekaw .

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka

Re: Żony golfika też bym tak odświeżył super sprawa.

: pn mar 23, 2015 15:46
autor: Alfik
Alfę oklejałem na sucho w sierpniu 2002r. Było więc gorąco. Folia jest "ciągliwa", naciąga się tam gdzie potrzeba. Folię kupiłem na Dowborczyków 17 w Łodzi, w sklepie Artbit z foliami do oklejania :-)

PS. Oklejałem też folią czarną matową ramkę/słupek w drzwiach pomiędzy szybą przednią a tylną, i grill folią srebrną lustrzaną :-)

Re: Żony golfika też bym tak odświeżył super sprawa.

: pn mar 23, 2015 18:57
autor: P-A-N-VW
Ładniusio wyszło :ok: