Strona 1 z 3

Re: Gdzie wykupić pakiet OC i AC?

: sob mar 14, 2015 12:26
autor: balbina76
ja brałem pakiet w compensie
a uciekłem z hestii
najlepiej sprawdzić w CUKU

Re: Gdzie wykupić pakiet OC i AC?

: ndz mar 15, 2015 13:52
autor: tomcio1600
Najlepiej pakiet w jednym TU - zawsze taniej. Jak podzielisz OC tu AC tam, to i tak wyjdzie drożej. Ja mam w PZU i wbrew pozorom nie jest drogo, acz kolwiek PZU mocno zaniża wartość pojazdu.

W tym roku miałem dylemat PZU vs. Compensa. - przy tej samej stawce rocznej różnica w wartości była spora, bo:
PZU: 17.500 zł.
Compensa: bodajże coś koło 22.000 zł.

Chore - ale tak jest. Każde towarzystwo kombinuje z wypłatami, ale po przeczytaniu opinii na temat Compensy wybrałem... PZU.

W PZU nie miałem żadnego problemu przy likwidacji szkody z AutoSzyby czy z AC.

Re: Gdzie wykupić pakiet OC i AC?

: ndz mar 15, 2015 16:40
autor: niko02
Biorąc coś dodatkowo weź sobie ubezpieczenie zniżek, nie bierz pakietu szyby, bo wymieniają na najtańsze zamienniki.

Re: Gdzie wykupić pakiet OC i AC?

: ndz mar 15, 2015 22:37
autor: rzutnik
Przy pakietach szyby często jest tak że w przypadku przedniej (najczęściej uszkadzanej) sam płacisz 20% - ubezpieczyciel pokrywa tylko 80%. W przypadku pozostałych szyb pokrywa 100%. Należy na to zwrócić uwagę przy ubezpieczeniu.

Re: Gdzie wykupić pakiet OC i AC?

: pn mar 16, 2015 00:39
autor: niko02
2 tygodnie temu (Compensa) - miałem wykupiony pakiet szyby...
Miałem auto na grubszej robocie i przy okazji chciałem skorzystać z pakietu szyby, który płaciłem...
Dowiedziałem się, że w takim wypadku muszę zaprowadzić do ich warsztatu (Noordglass, Jaan lub inny - już nie pamiętam.), tam zakładają zamiennik i po sprawie...
Olałem to, zgłosiłem na AC, mam oryginał z salonu i z tego samego rocznika, co był.
Teraz już nie zapłacę za pakiet szyby, a wezmę ochronę zniżek.

-- 15 mar 2015, o 23:40 --

różnica w cenie szyby i zamiennika - 4-5 krotna...

Re: Gdzie wykupić pakiet OC i AC?

: pn mar 16, 2015 16:15
autor: katan
A ja od 4 lata 2 samochody AC/OC w mbanku mam.

Nie narzekam. Co prawda z AC jeszcze nie zgłaszałem szkody (raz zgłaszano mi OC ale to nie moja już sprawa). ale
ale brat żony został przeze mnie namówiony na pakiet właśnie tam. I kilka dni po odnowieniu ubezpieczenia (czyli po ponad roku) ukradli mu jego Leona.
Wypłata zgodnie z wybranymi opcjami.

Ja zawsze znoszę wszelkie udziały w ac i kr - to kilka złotych a prawie pełna kwota od wartości na dany dzień wg infoexpert albo eurotax już nie pamiętam.

A za pakiet np Golf V 1,9 tdi 210tys km płacę - 320 za oc i 756 za AC/KR. - Mam zniżki max - 60%

Czyli 1100zł na rok :)

- aha jeszcze zniesienie amortyzacji części czyli przy wymianie nowe zamiast zamienników.

Re: Gdzie wykupić pakiet OC i AC?

: pn mar 16, 2015 20:00
autor: krychul_k
AXA za Tourana z 2005r. OC NNW i MINICASCO (od kradziezy)
zaplacilem teraz 780zł za rok ze znizkami 50%

wydaje mi sie ze cena dobra.

Pozdro

Re: Gdzie wykupić pakiet OC i AC?

: pn mar 16, 2015 20:45
autor: Rafalgd1
krychul_k pisze:AXA za Tourana z 2005r. OC NNW i MINICASCO (od kradziezy)
zaplacilem teraz 780zł za rok ze znizkami 50%

wydaje mi sie ze cena dobra.

Pozdro
Cena moze i dobra ale ja bym nie skorzystało z oferty tej firmy , dlaczego... przejrzyj ogolne warunki AC to wyjaśni się niska cene składki

Re: Gdzie wykupić pakiet OC i AC?

: pn mar 16, 2015 22:40
autor: krychul_k
dlatego ze jest tylko od kradziezy... wyceniony 2 tys wiecej niz w PZU... bo 18800 a w PZU 16500 i tu i tu z udzialem wlasnym 10%

Re: Gdzie wykupić pakiet OC i AC?

: śr mar 18, 2015 14:07
autor: Rafalgd1
krychul_k pisze:dlatego ze jest tylko od kradziezy... wyceniony 2 tys wiecej niz w PZU... bo 18800 a w PZU 16500 i tu i tu z udzialem wlasnym 10%
Przy szkodzie i tak ubezpieczyciel ustala wartość rynkowa na dzień szkody chyba ze masz wykupiona stałą sumę ubezpieczenia w co wątpię

Re: Gdzie wykupić pakiet OC i AC?

: czw mar 19, 2015 14:44
autor: Rafalgd1
Stała suma ubezpieczenia napewno jest droższa tylko nie wiem czy wszystkie towarzystwa oferują cos takiego

Re: Gdzie wykupić pakiet OC i AC?

: pt mar 27, 2015 15:19
autor: tomix
baltazar pisze::ok:

Powiem Ci, że z początkiem kwietnia zmieniają się przepisy jeżeli chodzi o OC. Dotyczyć one będą tego, że w przypadku stłuczki i likwidacji szkody jeżeli jesteśmy ofiarom, to zgłaszamy się od naszego towarzystwa ubezpieczeniowego. To ono wypłaca nam odszkodowanie i likwiduje szkodę. A samo egzekwuje pieniądze z polisy sprawcy. Podobno mają ceny też pójść w górę w zwiazku z tym przedsięwzięciem.
Ceny to maja pójść w górę w związku ze w końcu jak masz oryginał i likwidujesz szkodę z oc to dostajesz oryginał, bo na przykład taki turan to występuje w 90% w zamienniku i pózniej śmieszne sumy odszkodowania wychodziły.

-- 27 mar 2015, o 14:24 --

Kolega brał wczoraj w PZU, miał 60% zniżki z oc to od razu dostał 40 % na AC , plus znizke 10% jeszcze bo ma mieszkanie tam ubezpieczone oraz 10 % znizki od agenta, jaki dokładnie pakiet to nie pamietam , ale na pewno ze stała wartością pojazdu, ochrone zniżek na AC nie brał , na oc 10 zł. Końcowa suma do zapłaty nie wyszla zła . Pozdrawiam

Re: Gdzie wykupić pakiet OC i AC?

: pn mar 30, 2015 22:24
autor: macszl
Koledzy zbliża się mi kolejna polisa oc i ac. Bardzo proszę o informacje na temat ubezpieczenia rns-a 510. W tamtym roku agent ubezpieczeniowy powiedział mi ,aby doubezpieczyć navi ( fabrycznie zamontowana ) - firma AXA ,czy jest sens w tym roku to samo robić ? Dzis przeglądając sieć strasznie duzo naczytałem się o kradzierzach tego sprzętu , aż dziw że rok minął mi bez problemów . Strach mnie obleciał jaki to hodliwy towar :( .

Re: Gdzie wykupić pakiet OC i AC?

: pn mar 30, 2015 23:13
autor: tomix
macszl pisze:Koledzy zbliża się mi kolejna polisa oc i ac. Bardzo proszę o informacje na temat ubezpieczenia rns-a 510. W tamtym roku agent ubezpieczeniowy powiedział mi ,aby doubezpieczyć navi ( fabrycznie zamontowana ) - firma AXA ,czy jest sens w tym roku to samo robić ? Dzis przeglądając sieć strasznie duzo naczytałem się o kradzierzach tego sprzętu , aż dziw że rok minął mi bez problemów . Strach mnie obleciał jaki to hodliwy towar :( .
Radio po vinie to rns 510 jak rozumie . Jesli jest oryginalnie tam to nic nie musisz doubezpieczac dlatego nie rozumie czemu sie dałeś naciągnąć agentowi. W przypadku kradzieży likwidator rozkodowuje vin i jesli jest tam rns 510 a u ciebie jest to normalnie dostajesz odszkodowanie cena bazowa około 12 tys zł.

Re: Gdzie wykupić pakiet OC i AC?

: wt mar 31, 2015 21:43
autor: Letis
Nie przyczepia. Ja mam auto w leasingu i tez co roku dostaje od leasingu na emaila potwierdzenie które drukuje i woze w dowodzie. Ty pewnie jako osoba prywatna dostaniesz poczta za pare dni w formie papierowej.