Strona 1 z 2
Wymiana oleju silnikowego
: sob mar 28, 2015 17:10
autor: MadReaper
Siemka,
niby banał ale robię to w Turanie sam pierwszy raz i wolę wiedzieć i mieć wszystko co potrzeba przed.
Panowie bo krążą takie opinie że należy wymieniać korek spustowy oleju , czy to prawda czy może wystarczy sama wymiana podkładki/uszczelki ??
Jeżeli wystarczy sama podkładka miedziana to jaki rozmiar nabyć ??
A może nie trzeba nic kombinować z korkiem i uszczelką.
Dla tych co spytają dlaczego sam to robię to już odpowiadam. Olej i filtr kupiłem przez neta, a poza tym chciałbym to zrobić sam i się nauczyć

Spokojnie o stary olej, trafi do beczki w innymi olejami w warsztacie.
Re: Wymiana oleju silnikowego
: sob mar 28, 2015 18:54
autor: krankor
Nie wygłupiaj się z tym korkiem
Sama podkładka miedziana wystarczy. Dzisiaj wymieniałem olej. Na moim korku jest jakby aluminiowa uszczelka nie do zdjęcia. Nakładam na nią miedzianą o wew. średnicy 14mm
Re: Wymiana oleju silnikowego
: sob mar 28, 2015 19:31
autor: wesoł
GRZEGORZ jaki olej nalałes i jaki Masz przebieg

Re: Wymiana oleju silnikowego
: sob mar 28, 2015 19:36
autor: andrz3j
W ASO za każdym razem wymieniali mi śrubę spustową, ale tak jak pisza poprzednicy nie ma aż takiej potrzeby.
Re: Wymiana oleju silnikowego
: sob mar 28, 2015 20:19
autor: JacaTouran

w ASO to już nie wiedzą na czym zarabiać

Re: Wymiana oleju silnikowego
: sob mar 28, 2015 20:49
autor: krankor
wesoł pisze:GRZEGORZ jaki olej nalałes i jaki Masz przebieg

Miałem Motula 8100 x-clean ale jakoś był nie do zdobycia i nalałem po płukance Motula 8100 x-clean +. Prawdziwy przebieg 320 k. Silnika nie katuję i z bańki 5 litrów po nalaniu 4 przy wymianie muszę najczęściej dolać ok. 0,5 po ok.10 tysiącach.
Re: Wymiana oleju silnikowego
: ndz mar 29, 2015 09:34
autor: MadReaper
Dzięki Panowie za informację

Re: Wymiana oleju silnikowego
: ndz mar 29, 2015 14:58
autor: pantera35
krankor pisze:Nie wygłupiaj się z tym korkiem
Sama podkładka miedziana wystarczy. Dzisiaj wymieniałem olej. Na moim korku jest jakby aluminiowa uszczelka nie do zdjęcia. Nakładam na nią miedzianą o wew. średnicy 14mm
Ja tą podkładkę nie do zdjęcia przeciąłem szczypcami i zdjąłem. Założyłem nową też aluminiową bo akurat taką miałem.
Re: Wymiana oleju silnikowego
: ndz mar 29, 2015 15:58
autor: tomix
pantera35 pisze:krankor pisze:Nie wygłupiaj się z tym korkiem
Sama podkładka miedziana wystarczy. Dzisiaj wymieniałem olej. Na moim korku jest jakby aluminiowa uszczelka nie do zdjęcia. Nakładam na nią miedzianą o wew. średnicy 14mm
Ja tą podkładkę nie do zdjęcia przeciąłem szczypcami i zdjąłem. Założyłem nową też aluminiową bo akurat taką miałem.
A ja podkładki nigdy nie zmieniłem i nie zmieniam, nic nie leci, nic sie nie dzieje. A co nie którzy to niech miskę olejowa zmieniają przy wymianie oleju. Pozdrawiam
Re: Wymiana oleju silnikowego
: ndz mar 29, 2015 16:03
autor: Bartas
JacaTouran pisze:
w ASO to już nie wiedzą na czym zarabiać

Jak dobrze pamiętam koszt w okolicy 4 zł :p wiec zarobek straszny

Re: Wymiana oleju silnikowego
: ndz mar 29, 2015 16:06
autor: tomix
Bartas pisze:JacaTouran pisze:
w ASO to już nie wiedzą na czym zarabiać

Jak dobrze pamiętam koszt w okolicy 4 zł :p wiec zarobek straszny

Skala dziennie wymiany oleju, miesięcznie, podlicz rocznie.
Re: Wymiana oleju silnikowego
: ndz mar 29, 2015 20:42
autor: rzutnik
tomix pisze:
A ja podkładki nigdy nie zmieniłem i nie zmieniam, nic nie leci, nic sie nie dzieje. A co nie którzy to niech miskę olejowa zmieniają przy wymianie oleju. Pozdrawiam
Zawsze można klientowi wcisnąć że dnie miski zbiera się cały syf i on nie wypływa razem ze starym olejem tylko zostaje i potem się wymiesza z nowym czyli tak jak byśmy w ogóle oleju nie zmieniali i nie ma jak tego wyczyścić jak tylko z wymianą miski itd. itp. Część klientów na pewno by się na to złapała.

Re: Wymiana oleju silnikowego
: pn mar 30, 2015 13:03
autor: ninka_123
Witam,
Czy ktoś z Was słyszał o oleju silnikowy SORT?
Miał z takim olejem do Czynienia?
Re: Wymiana oleju silnikowego
: pn mar 30, 2015 14:26
autor: JacaTouran
Bartas pisze:JacaTouran pisze:
w ASO to już nie wiedzą na czym zarabiać

Jak dobrze pamiętam koszt w okolicy 4 zł :p wiec zarobek straszny

Jest to cześć , której nie ma potrzeby wymieniac.
Re: Wymiana oleju silnikowego
: wt kwie 14, 2015 16:26
autor: Bartas
Ja przy każdej wymianie leje, millersa albo to co podałeś jak ~20 zł