Strona 1 z 1

Miejsce montażu wideorejestratora (foto)

: pn sty 11, 2016 20:31
autor: tomcio1600
Panowie... zakupiłem rejestrator jazdy (MIO 528) chcę w słupku i przez podsufitkę puścić przewód zasilający i wypuścić jego kawałek z podsufitki w okolicy lusterka wstecznego.
Problem w tym, że nie bardzo potrafię znaleźć właściwe miejsce na rejestrator.
Tak aby było wygodnie, poręcznie a jednocześnie aby nie przeszkadzał w codziennym użytkowaniu auta.

Gdzie macie zamontowane rejestratory :?: Mile widziane foto poglądowe... :>

Centralnie za lusterkiem nie wygodnie bo brak podglądu i niewygodne w użyciu, z lewej strony lusterka przeszkadza w widoczności, zaś z prawej też jakoś nie pasuje... :?

Re: Miejsce montażu wideorejestratora (foto)

: pn sty 11, 2016 21:29
autor: rzutnik
U mnie jest poniżej lusterka ale tylko obniżone na tyle aby był podgląd.
Kabelek puszczony podsufitką, potem słupkiem i z boku za zaślepką obok włącznika świateł jest przetwornica 12/5V podłączona pod skrzynkę bezpieczników (zasilanie po stacyjce). W ten sposób nie wisi żaden kabel i gniazdo zapalniczki jest wolne.

Re: Miejsce montażu wideorejestratora (foto)

: wt sty 12, 2016 03:04
autor: bahtek86
u mnie trochę poniżej lusterka bo wyżej nie chciała się trzymać. A kabel puszczony na około szyby, po słupku, do zapalniczki. (kiedyś szwagier mi na stałe podłączy). fotki brak. Może jutro

Re: Miejsce montażu wideorejestratora (foto)

: wt sty 12, 2016 10:29
autor: niko02
Jak dla mnie podgląd na to co jest na rejestratorze... nie jest potrzebny.
Ustawiłem go raz i ma działać, jak mam sytuację awaryjnę, to wyjmuję kartę, zgrywam i po sprawie.
Spoglądanie na rejestrator w czasie jazdy to niepotrzebna utrata koncentracji.
Świadomość tego wzrasta, gdy np. wybiegnie Ci sarna na prostej drodze, a Ty akurat patrzyłeś jak nagrywa rejestrator w nocy w nieoświetlonym terenie, a może gdybyś patrzył na drogę, to byś zareagował...
Mój jest z siedziska kierowcy niewidoczny, zasilanie przez dodatkowe gniazdo zamontowane nad skrzynką bezpieczników obok centralki telestart, kabel pociągnięty podsufitką. Odpala się i gasi po stacyjce.
U mnie tak:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Re: Miejsce montażu wideorejestratora (foto)

: wt sty 12, 2016 14:40
autor: Jacekp54
Ja jestem tego samego zdania co kolega niko02 :drinks: , mi również podgląd nie jest potrzebny, zresztą w czasie jazdy i tak mam wyłączony ekran, więc nic mi nie daje to że kamerka jest na widoku, a żeby mieć pewność że działa tak jak powinna to od czasu do czasu zerknę na światłach, czy mryga dioda od nagrywania, poza tym jeżeli coś się dzieje to rejestrator sygnalizuje to dźwiękiem.

Image

Image

Image

Re: Miejsce montażu wideorejestratora (foto)

: wt sty 12, 2016 19:16
autor: blue1980
Witam. Ja ma zamontowany po lewej stronie na dole. I jak jest ochota można popatrzeć ale ja z tego nie korzystam.