Strona 1 z 1
Miejsce montażu wideorejestratora (foto)
: pn sty 11, 2016 20:31
autor: tomcio1600
Panowie... zakupiłem rejestrator jazdy (MIO 528) chcę w słupku i przez podsufitkę puścić przewód zasilający i wypuścić jego kawałek z podsufitki w okolicy lusterka wstecznego.
Problem w tym, że nie bardzo potrafię znaleźć właściwe miejsce na rejestrator.
Tak aby było wygodnie, poręcznie a jednocześnie aby nie przeszkadzał w codziennym użytkowaniu auta.
Gdzie macie zamontowane rejestratory

Mile widziane foto poglądowe...
Centralnie za lusterkiem nie wygodnie bo brak podglądu i niewygodne w użyciu, z lewej strony lusterka przeszkadza w widoczności, zaś z prawej też jakoś nie pasuje...

Re: Miejsce montażu wideorejestratora (foto)
: pn sty 11, 2016 21:29
autor: rzutnik
U mnie jest poniżej lusterka ale tylko obniżone na tyle aby był podgląd.
Kabelek puszczony podsufitką, potem słupkiem i z boku za zaślepką obok włącznika świateł jest przetwornica 12/5V podłączona pod skrzynkę bezpieczników (zasilanie po stacyjce). W ten sposób nie wisi żaden kabel i gniazdo zapalniczki jest wolne.
Re: Miejsce montażu wideorejestratora (foto)
: wt sty 12, 2016 03:04
autor: bahtek86
u mnie trochę poniżej lusterka bo wyżej nie chciała się trzymać. A kabel puszczony na około szyby, po słupku, do zapalniczki. (kiedyś szwagier mi na stałe podłączy). fotki brak. Może jutro
Re: Miejsce montażu wideorejestratora (foto)
: wt sty 12, 2016 10:29
autor: niko02
Jak dla mnie podgląd na to co jest na rejestratorze... nie jest potrzebny.
Ustawiłem go raz i ma działać, jak mam sytuację awaryjnę, to wyjmuję kartę, zgrywam i po sprawie.
Spoglądanie na rejestrator w czasie jazdy to niepotrzebna utrata koncentracji.
Świadomość tego wzrasta, gdy np. wybiegnie Ci sarna na prostej drodze, a Ty akurat patrzyłeś jak nagrywa rejestrator w nocy w nieoświetlonym terenie, a może gdybyś patrzył na drogę, to byś zareagował...
Mój jest z siedziska kierowcy niewidoczny, zasilanie przez dodatkowe gniazdo zamontowane nad skrzynką bezpieczników obok centralki telestart, kabel pociągnięty podsufitką. Odpala się i gasi po stacyjce.
U mnie tak:

Re: Miejsce montażu wideorejestratora (foto)
: wt sty 12, 2016 14:40
autor: Jacekp54
Re: Miejsce montażu wideorejestratora (foto)
: wt sty 12, 2016 19:16
autor: blue1980
Witam. Ja ma zamontowany po lewej stronie na dole. I jak jest ochota można popatrzeć ale ja z tego nie korzystam.