Strona 1 z 2

zgubiony klucz

: pn maja 16, 2016 19:21
autor: Zaboll
Witam
podpowiedzcie proszę cóż teraz począć, zgubiłem jeden zestaw kluczy od turana i pojawił się problem czy wymieniać wkładki + stacyjkę czy może wystarczy dokupić nowy kluczyk i zakodować "inaczej" aby się autem nie dało odjechać, czy może można ten zagubiony kluczyć jakoś deaktywować? jak się domyślacie w temacie jestem zielony ....

Re: zgubiony klucz

: pn maja 16, 2016 19:56
autor: hagio
Zaboll pisze:Witam
podpowiedzcie proszę cóż teraz począć, zgubiłem jeden zestaw kluczy od turana i pojawił się problem czy wymieniać wkładki + stacyjkę czy może wystarczy dokupić nowy kluczyk i zakodować "inaczej" aby się autem nie dało odjechać, czy może można ten zagubiony kluczyć jakoś deaktywować? jak się domyślacie w temacie jestem zielony ....
Pilota ze zgubionego klucza można usunąć z komfortu i dodać nowego. Pozostaje temat immo i grot zgubionego kluczyka. Jest chyba opcja w kodowaniu że kluczykiem -grotem nie przekręcisz wkładki zamka-otwieranie tylko z pilota w kluczyku, bez VCDS nic nie zrobisz.co do immo znajdź fachowca od liczników .

Re: zgubiony klucz

: pn maja 16, 2016 20:37
autor: turek
hagio pisze: Jest chyba opcja w kodowaniu że kluczykiem -grotem nie przekręcisz wkładki zamka-otwieranie tylko z pilota w kluczyku, bez VCDS nic nie zrobisz.co do immo znajdź fachowca od liczników .
Eeee..... chyba coś pomylneło ci się :mrgreen:

Re: zgubiony klucz

: pn maja 16, 2016 20:40
autor: Zaboll
to znaczy że się nie da zablokować tego zagubionego?

Re: zgubiony klucz

: pn maja 16, 2016 20:46
autor: yogicc
Jezeli chodzi o immo i sterowanie centralnym to mozna je wymazac z pamieci i zakodowac tylko np ten jeden ktory zostal. Niech mnie ktos poprawi jezeli sie myle. Jezeli chodzi o wkladke to pozostaje tylko wymiana, ale wtedy w kpl ze stacyjka.

Re: zgubiony klucz

: pn maja 16, 2016 20:59
autor: spacewalker
yogicc pisze:Jezeli chodzi o immo i sterowanie centralnym to mozna je wymazac z pamieci i zakodowac tylko np ten jeden ktory zostal. Niech mnie ktos poprawi jezeli sie myle. Jezeli chodzi o wkladke to pozostaje tylko wymiana, ale wtedy w kpl ze stacyjka.
tak własnie jest,

Re: zgubiony klucz

: pn maja 16, 2016 21:30
autor: Zaboll
a czy dobrze rozumiem, że można nazwijmy to (zaślepić czy zablokować) zamki w drzwiach aby nie można było otworzyć ich z kluczyka a wyłącznie z pilota?

Re: zgubiony klucz

: pn maja 16, 2016 21:39
autor: turek
Teoretycznie VCDSem nie ,ale możesz wyjąc wkładkę z obudową i zamontować obudowę bez otworu na wkładkę ale jak padnie bateria albo pilot w kluczyku to trzaskasz najtańszą szybę i tak się dostajesz do wnętrza

Re: zgubiony klucz

: wt maja 17, 2016 06:31
autor: wesol
wstawic inna wkladke nawet uzywana ze szrotu jako awaryjne otwarcie drziw jak padnie akumualotr albo bateria w kluczyku. Pilot radiowy oraz pastylke immo wymazac czyli tak naprawde zaprogramowac odnowa klucze ktore nam pozostaly i tyle w temacie.

Re: zgubiony klucz

: wt maja 17, 2016 14:02
autor: yogicc
Zaboll pisze:a czy dobrze rozumiem, że można nazwijmy to (zaślepić czy zablokować) zamki w drzwiach aby nie można było otworzyć ich z kluczyka a wyłącznie z pilota?
mozesz wyciagnac wkladke z drzwi i zdemontowac potem taka "pletwe" i zamontowac wkladke spowrotem. Tylko ze w tym przypadku pozostaje tylko otwieranie z pilota i modlitwa zeby pilot sie nie skonczy.

Re: zgubiony klucz

: wt maja 17, 2016 17:45
autor: Zaboll
problem się rozwiązał sam - biuro rzeczy znalezionych :brawa:

dziękuję za podpowiedzi - by się nikomu nie musiały przydać :>

Re: zgubiony klucz

: wt maja 17, 2016 18:06
autor: gordon
A z drugiej strony skąd wiesz, że ktoś nie zrobił kopii kluczyka i nie filował kto odbierze ten właściwy? Oczywiście nie życzę, ale ...

Re: zgubiony klucz

: wt maja 17, 2016 18:27
autor: wesol
Skopiować mógł tylko sam grot. Prościej ukraść dzisiaj auto bez kluczyka. Jak ktoś siedzi w temacie kradzieży aut to wie o czym mówię.
Generalnie wkładka w zamku drzwi to żadne zabezpieczenie.

Re: zgubiony klucz

: śr maja 18, 2016 13:26
autor: swimmer
kolego, przerabiałem temat osobiście miesiać temu.

zeby było bezpiecznie ( to dla Ciebie) i dobrze dla firmy ubezpieczeniowej, masz dwa wyjścia:
1. drogie: wymiana zamków i kluczyków, prograamowanie IMMO w ASO
w tej metodzie zamki sa oficjalnie zamawiane w centrali VW i masz na to papiery
koszt 2500-3000zł

2. taniej:
A. bezpieczenie: zmiana ścieżki w obecnej stacyjce i zamkach, dorobienie grotu do istnijącego kluczyka na wzór nowej ścieżki + dorobienie drugiego kompletnego kluczyka kluczyka
koszt ok 700zł

W tej opcji wykorzystujesz to co masz w aucie i wykorzystujesz kluczyk.
W opcji jeszcze inne programowanie IMMO
B. jeszcze taniej: kopia klucza który posiadasz.
koszt ok 400zł

ceny wrocławskie.

Re: zgubiony klucz

: śr maja 18, 2016 20:44
autor: wesol
Żadnej kopi kluczyka nie wykonasz. Nie ma czegoś takiego. Auto uczysz sprzętem elektronicznym by dany klucz uznawali za swój. Czyli masz dwa klucze czy nawet trzy nawet mogą być nowe lub np tej jeden co masz ostatni i robisz programowanie poprzez ponowne programowanie kluczy. Wywala wszystkie zapisane dotychczas klucze i klejno programujesz pastylki immo w stacyjce a potem tak samo piloty radiowe. Stary kluczyk juz jest nieaktywny. Czyli ani pilot nie zadziała ani nie odpali auta. Jedynie co to grotem otworzy drzwi jeśli będzie wiedział które to auto było.