Strona 1 z 1

Sterownik EDC16 U1 Brak zasilania

: czw wrz 16, 2021 14:10
autor: Trancesound86
Witam serdecznie, jestem nowym użytkownikiem forum i z góry przepraszam jeżeli popełniam jakieś błędy.

Mam problem z samochodem Touran 2.0 TDI 2005r BKD
Wiem że były już tego typu tematy bądź podobne lecz w żadnym nie jestem w stanie znaleźć rozwiązania.

Problem jest taki że auto nie odpala, kontrolka świec się nie zapala, łącząc się przez Vag jest brak komunikacji ze sterownikiem silnika, z pozostałymi sterownikami można się połączyć (czesem z niczym nie łączy).
Wszystkie bezpieczniki są całe oraz przekaźniki też, jedyne co udało mi się wykryć to brak zasilania w sterowniku silnika EDC16 U1 na pinach 3,6,5.

Proszę kolegów o pomoc, może ktoś już miał taki przypadek, z góry dziękuję

Poniżej zdjęcie podglądowe złącza Sterownika

Re: Sterownik EDC16 U1 Brak zasilania

: czw wrz 16, 2021 14:49
autor: loko34
A to czasami nie szwankuje przekaźnik styku X on lubi robić takie numery

Wysłane z MI 10 pro przy użyciu Tapatalka

Re: Sterownik EDC16 U1 Brak zasilania

: czw wrz 16, 2021 15:32
autor: Trancesound86
Jeżeli mowa o przekaźniku 460 na bordnetzie to ten jest sprawny cewka działa i styk też ma przejście

Re: Sterownik EDC16 U1 Brak zasilania

: czw wrz 16, 2021 17:01
autor: spacewalker
O ile pamiętam to te 3 zasilania brane są z jednego kabla.
Kabel idzie do skrzynki pod maską
Tak ze szukaj tam

Re: Sterownik EDC16 U1 Brak zasilania

: czw wrz 16, 2021 17:25
autor: Trancesound86
Jeżeli idzie z tej skrzynki,to musi być podawany prąd po przekręceniu stacyjki jakimś przekaźnikiem a są tam tylko trzy przekaźniki i są sprawne z tym że nie bardzo wiem co to są małe piny D w tych przekaźnikach, pojawia się na nich po uruchomieniu 1,8V jakiś sygnał do powiadomienia nie wiem sam.

Czy te bezpieczniki są na swoich miejscach?

Re: Sterownik EDC16 U1 Brak zasilania

: czw wrz 16, 2021 17:32
autor: spacewalker
To są stale zasilania ECU, ale z komory silnika.
Więc tam jest osobne zasilanie, i ono np ginie pozniej niz w kabinie choc by po to by ew pompa wody pracowala jeszcze troche nawet kak wysiądziesz z auta....
Styk D to jest sygnał zwrotny dla ECU, ze np ecu zalacza przekaznik prądem no i nie wie tak naprawde czy przekaznik się załączył, a styk D zgłasza stan przekaznika Wysoki lub niski
I jak bedą opóznienia w sterowaniu czy cos, to ecu zglosi blad

Re: Sterownik EDC16 U1 Brak zasilania

: czw wrz 16, 2021 21:46
autor: Trancesound86
Ok skoro ginie to zasilanie to w jaki sposób? Przekręcam stacyjke a sterownik nie dostaje zasilania na te 3 piny, ogólnie rozrusznik kręci i dziwne jest jeszcze ze wspomaganie kierownicy działa jakby jakiś tryb serwisowy się uruchomił.

Generalnie zaczęło się to dziać jak przyjechałem do garażu i chciałem wymienić CAN Gateway, odłączyłem go i przez przypadek przekręciłem stacyjke następnie wyłączyłem i podłączyłem z powrotem ten sam moduł Gateway i auto przeztało palić.
Może to przypadek Nie sądzę aby wypięcie bramki coś zrobiło, cheba że się mylę...

-- Pn paź 11, 2021 18:44 --

Problem rozwiązany
Sterownik nie dostawał +12 na pin nr18 ,gdzie po podaniu załączył się przekaźnik 458 który dostarczył zasilanie sterownikowi na pin nr5 i auto zapaliło. Okazało się że w skrzynce z bezpiecznikami pod kierownicą jeden z bezpieczników miał zły styk.

Zdjęcie tego bezpiecznika