Strona 1 z 4

wybór filtra kabinowego i różnie pasujące egzemplarze???

: ndz cze 05, 2011 20:22
autor: aawol
Przyszła pora na wymianę filtra kabinowego więc zajrzałem do kasety i wyjąłem stary wkład. Wkład był filtron o oznaczeniu 1111A, był lekko załamany ( pewnie w czasie montażu) ale dopadły mnie wątpliwości. Po przejrzeniu katalogu filtron znalazłem dwa pasujące ( 1111 i 1111A) aczkolwiek o innych wymiarach..... Od czego zależy który wybrać ???? i czy warto poszukać wkłady nasączonego węglem aktywowanym czy założyć wersję papierową? Jakaś konkretna firma godna polecenia czy ....

: ndz cze 05, 2011 21:21
autor: spacewalker
To moze byc filtr do warunków bardziej extremalnych, tak jak i filtr powierza który wystepuje w wersji do aut pracujących w cięzkich warunkach.

: ndz cze 05, 2011 21:43
autor: aawol
no to czego się trzymać? jaki ten filtr kupić? przecież jak wezmę mniejszy wkład to zostanie luka o szerokości 1,5 cm przez którą będzie powietrze niefiltrowane lecieć.... to tak jakby filtra w ogóle nie było. Podstawowym wg filtron jest filtr większy ( dłuższy o 1,5 cm i szerszy o 0,6cm) u mnie był model mniejszy (oznaczony jako 1111A) a pomimo tego odnoszę wrażenie że był trochę ściśnięty w kasecie.
No i pozostaje pytanie o sensowność zakładania filtra z węglem?

: pn cze 06, 2011 00:25
autor: Rauko
Kup sobie filtr firmy MANN. Model:
CUK2939 - z wkładem węglowym
CU2939 - sam wkład papierowy
Ja miałem węglowy, a teraz wsadziłem testowo papierowy - chwilowo nie czuję różnicy, ani w ilości wdmuchiwanego powietrza, ani zapachów :/

PS. Ten Filtron, który wyjąłeś jest z węglem aktywnym.

: śr cze 08, 2011 06:20
autor: Eljot
Mi po wymianie zamontowali:
Filtr powietrza kabinowy: K1111A - 53,92 zł.
Oczywiście jak w każdym serwisie przepłaciłem, ale macie zdanie o nim??
Różni się literką "K" na początku względem tego, który miał aawol.
:)

: śr cze 08, 2011 09:58
autor: Rauko
Ze względu na to, że jest to Filtron, to może zostać przez niektórych zaklasyfikowany tak samo jak ten bez literki K - nie specjalnie dobry ;)
Ja za 30pln kupiłem MANNa bez węgla, a za 45 był z węglem - także faktycznie trochę drogo jak na Filtrona :)

: śr wrz 21, 2011 18:56
autor: Ciapek
A ja mam pytanie o dostanie się do tego filtra.

SKorzystałem z tego manuala
http://www.filtron.pl/katalog/instrukcje/1111k.pdf
ale to nie jest Touran co widać na pierwszy rzut oka i kiedy zerknąłem w książkę "Touran Naprawiam Sam" też instrukcja postępowania jest nieco inna i niejasna.

Mam więc pytanie jak dokładnie się dostać do tego filtra?
Odkręciłem jedną śrubkę z bocznej osłony i dwie śrubki ze spodu schowka. I koniec. Nie wiem za co ciągnąć i jak.

Pomożecie?

pozdr

: śr wrz 21, 2011 21:24
autor: peterb
Trzymaj się instrukcji z filtrona. Mimo tego że na zdjęciu nie jest touran to robisz tak jak w instrukcji.

: śr wrz 21, 2011 23:50
autor: jeżu
Wymontowanie osłony urządzenia grzewczego
– Wykręcić śruby z tworzywa sztucznego -2- i zdjąć osłonę -1-.

Obrazek

Wymontowanie

– Wymontować osłonę -1- urządzenia grzewczego → patrz wyżej.
– Odblokować osłonę -1- zgodnie z kierunkiem strzałki.
– Wyjąć w dół filtr przeciwpyłkowy z urządzenia grzewczego.

Obrazek

Zamontowanie

Zamontowanie odbywa się w odwrotnej kolejności.
Wskazówka Zwrócić uwagę na położenie montażowe filtra przeciwpyłkowego.

Obrazek

2-minutki :mrgreen:

: czw wrz 22, 2011 19:27
autor: Ciapek
Słuchajcie przyjaciele :D
Są postępy, ale nie ma zwycięstwa :D

Zdjąłem tę osłonę piankową która ma własne wkręty. Przesunąłem nawet tą osłonę nad którą jest filtr, ale wyjąc tego nie mogę bo blokuje mi z lewej strony osłona tunelu która zachodzi na tą szynę filtra. Do tej osłony tunelu nie ma żadnych śrub, rusza się ale jak ją wymontować żeby wreszcie dostać się do tego filtra to nie wiem. Czy tego się nie demontuje i da jakoś wyjąć tą osłonę która się przesuwa?
pozdr

: czw wrz 22, 2011 20:18
autor: peterb
Z tego co pamiętam to ta osłona jest mocowana na spinki. Musisz chyba szarpnąć do siebie i powinna wyskoczyć.

: wt wrz 27, 2011 14:23
autor: Ciapek
jeżu a jak Ty sądzisz? :)

: wt wrz 27, 2011 17:31
autor: Muti
Ciapek pisze:jeżu a jak Ty sądzisz? :)
Tą boczną osłonke na tunelu złap od strony silnika i paciagnij z czuciem do siebie i ona wyskoczy i pozniej przesun w strone silnik,bo po lewej jej stronie są takie wąsy.

: wt wrz 27, 2011 23:09
autor: jeżu
Ciapek pisze:jeżu a jak Ty sądzisz? :)
– Odblokować osłonę -1- zgodnie z kierunkiem strzałki.
Muti dokładniej napisał...

: czw paź 27, 2011 01:57
autor: Ciapek
http://allegro.pl/oryg-filtr-kabinowy-v ... 50643.html

to dobra cena? normalna? i wogóle filtr będzie pasował na 100%?
Chce sobie zamówić.