Strona 1 z 1

Auto z Danii - czy warto ?

: sob paź 19, 2013 16:46
autor: tomcio1600
Hmmm.. mam opcję kupna pewnego Tourana, którego pochodzenie to Dania. Auto zostało sprowadzone do PL bezpośrednio z DK, było homologowane na ciężarowe.

ORI przebieg 280 tyś km. Zostało przerobione w ASO VW na osobowe - komplet foteli w skórze, podgrzewanie działa itd. wykonane solidnie. Właściciel kupił dla siebie, ale ponieważ jeździ często do Holandii w trasie 101 KM jest za mało, i szuka mocniejszego samochodu.

Jeśli chodzi o bezwypadkowość, to zostało lekko uderzone w lewy przód (mam na potwierdzenie foto ze zdarzenia, można powiedzieć, że taka silniejsza ocierka - wymieniony lewy błotnik, przemalowana klapa, ponieważ był uszkodzony sam jej narożnik. Światła z przodu nie ruszone, poduchy całe)

Do tego potwierdzona wymiana rozrządu i amortyzatorów. Wersja Trendline, ale dzięki wymianie kompletu foteli do Highline'a brakuje mu tylko chromowanych relingów (są czarne).

Cena bardzo rozsądna. Pytanie czy warto interesować się takim egzemplarzem? Posiada ktoś duńczyka ? nie będzie problemów z rejestracją? Co o tym sądzicie :?:

: sob paź 19, 2013 18:02
autor: tomix
a rocznik wiadomo jaki ?

: sob paź 19, 2013 18:17
autor: tomcio1600
a rocznik wiadomo jaki ?
2004

: sob paź 19, 2013 20:10
autor: stann
Ja mam duńczyka ale polifta. Z rejestracją nie było problemu. Jedyny problem to nie działające tylne szyby, są one zablokowane jak w każdej ciężarówce z Danii. Sprawdź czy u Ciebie działają. Ja nie potrafiłem tego sam zrobić i w dalszym ciągu czekam na pomoc kogoś z forum. Druga sprawa to to że w Danii jest trochę wilgotno i może być czasami trochę bardziej skorodowany.

: sob paź 19, 2013 23:17
autor: Eljot
A i ja śmigam z Danii.
Bez absolutnie żadnych problemów.
Mam wersję "Skandynawską" z dodatkowym docieplaniem silnika (tyle, że rurki od początku nie posiadam... :( ), sprawdź zatem dokładnie z prawej strony silnika czy aby wszystko jest na miejscu.
:)

: ndz paź 20, 2013 13:51
autor: stann
Eljot a czy działają u Ciebie szyby z tyłu? Miałeś kupionego jako ciężarówka??

: ndz paź 20, 2013 14:04
autor: Eljot
Wszystko śmiga.
A jako osobowy był, nawet zegareczek postojowy na szybie z przodu jeszcze mam.
:)