Strona 1 z 1
Nawiew na tylną część auta
: pt lut 07, 2014 01:04
autor: FUHradex1980
Panowie proszę o poradę,a może ktoś ma ciekawe rozwiązanie lub pomysł,
otóż zauważyłem że bardzo słabo dmucha nawiew z tunelu na tylną kanapę, czy macie tak samo, ogólnie zauważam że wylot powietrza jest tylko tam po to, aby był, często jeździ ze mną żona i syn siedząc z tyłu(a że kobiety są ciepłolubne) to mi narzeka żebym coś z tym zrobił. Zastanawiam się czy to nie wada konstrukcyjna bo szukałem odp. w googlu i wiele osób twierdzi że słabo wieje na tył.
Zapraszam do rozmowy - może ktoś rozwiązał ten problem, może warto się tym zająć...
Re: Nawiew na tylną część auta
: pt lut 07, 2014 01:26
autor: grzegomir
prostym sposobem będzie pozamykanie klapek z przodu, ale nie za dużo to pomoże i pewnie na to już sam wpadłeś... ustaw nawiew na siebie (pozamykaj klapy) i nogi zobacz czy będą jakieś zmiany
Re: Nawiew na tylną część auta
: pt lut 07, 2014 09:11
autor: aawol
żeby ogrzać tył trzeba ustawić na nogi.... u mnie łapie temp i szybko się nagrzewa. Może coś się popsuło lub zablokowało kanał, może kanał się rozpiął i powietrze ucieka bokami w tunel. Nie obserwuję problemów i ogrzaniem tylne rzędu. Mam climatic i podstawowy dogrzewacz.
Re: Nawiew na tylną część auta
: pt lut 07, 2014 10:20
autor: Ciapek
Nic się nie rozpielo. Po prostu tak jest.
Najlepiej jak pisał kolega na początku pozamykać klapki przednich nawiewów i zwiększyć moc wiatraka.
Faktycznie ustawienie nawiewów na nogi też szybciej ogrzeje tył.
Re: Nawiew na tylną część auta
: pt lut 07, 2014 19:42
autor: FUHradex1980
Ale tak szczerze to trzeba przyznać że jest to kiepskie rozwiązanie, to tak jak bym w domu aby ogrzać górne piętro musiałbym zakręcić(przykręcić) kaloryfery na dole

, nie byłoby to dupnym rozwiązaniem problemu

a na to wychodzi że aby coś dostać(grzanie na tył) trzeba coś oddać(grzanie na przód)

Stąd mój post i pytanie w tym temacie
Re: Nawiew na tylną część auta
: sob lut 08, 2014 00:46
autor: qwerty4u
W starym poczciwym maluchu też słabo dmuchało (kto miał to wie), więc w kanał zamontowałem wiatrak od zasilacza komputerowego (pasował idealnie). Dodatkowo z kawałka folii samoprzylepnej zaślepiłem wlot oryginalnego wiatraka nadmuchu ( w bagażniku), tak aby nie zasysał zimnego powietrza. Rozwiązanie bardzo proste i bardzo dobrze się sprawdziło. Może czas na Touranowego moda?
Re: Nawiew na tylną część auta
: sob lut 08, 2014 09:25
autor: scenic
qwerty4u pisze:W starym poczciwym maluchu też słabo dmuchało (kto miał to wie), więc w kanał zamontowałem wiatrak od zasilacza komputerowego (pasował idealnie). Dodatkowo z kawałka folii samoprzylepnej zaślepiłem wlot oryginalnego wiatraka nadmuchu ( w bagażniku), tak aby nie zasysał zimnego powietrza. Rozwiązanie bardzo proste i bardzo dobrze się sprawdziło. Może czas na Touranowego moda?
Mi również nasuwało się takie rozwiązanie, koszt nieduży i jak kolega wspomniał w maluchu działało .. też miałem taki patent

Re: Nawiew na tylną część auta
: sob lut 08, 2014 11:03
autor: Muti
Żeby działał nadmuch w tunelu musi być ustawiony nadmuch na twarz.
Wysłane przez Tapatalk z mojego S4.
Re: Nawiew na tylną część auta
: sob lut 08, 2014 11:15
autor: turek
Muti pisze:Żeby działał nadmuch w tunelu musi być ustawiony nadmuch na twarz.
Dokladnie. Ale bardziej wydajnym ustawieniem grzania auta z przodu i tylu to ustawienie nadmuchu na nogi bynajmniej u mnie tak jest (przez tunel nigdy nie miałem tak ciepłego powietrza jak z pod foteli na tył)