Zakup Tourana do 20k (Co omijać, co warte uwagi, jakie ceny
: sob kwie 05, 2014 11:50
Witam.
Jestem nowy na forum więc witam wszystkich serdecznie.
Zastanawiałem się czy mogę założyć oddzielny temat gdyż mam kilkanaście pytań. Tak zrobiłem. Do sedna:
Rozglądam się za VW Touranem moje pojęcie o motoryzacji ogranicza się do podstawowego korzystania z auta i temu też mam kilkanaście pytań co do wyboru auta osób które posiadają/ły takie auto i mają sporo doświadczenia i rad.
Aktualnie jeżdżę VW Caravelle po LF z 98roku 2.5TDI(10rok w moim domu mija) i bardzo zachwalam go jeśli chodzi o eksploatację bo tak naprawdę jednostka napędowa trzyma się cudnie lecz potrzebuję drugie auto jako służbowe a, że jakieś przywiązanie do większych aut jest to padło na Tourana. Pozwolę sobie wyszczególnić kilka zagadnień, pytań do was.
KWOTA OK. 20-22Tyś brutto
1. Spalanie/Koszty eksploatacji/Jaki rodzaj paliwa?
Ogólnie chciałbym auto w 1.9TDI lecz nie zamykam się na benzynę jeśli stosunek spalania bd zbliżony. Fakt, faktem trochę się obawiam tych nowych jednostek napędowych ze względu, że wiele czytałem na forach o ich awaryjności a TDI wydaje mi się być ekonomicznym autem
-Jakie wasze auta mają spalania w trasie jakie w mieście(maks) jak średnie spalanie w jakich jednostkach napędowych?
-Auto w tej kwocie bd miało ponad 200tyś przebiegu czego się mogę spodziewać do wymiany z takim przebiegiem i jakie są to koszta?
-Diesel czy Benzyna? Co lepsze? Auto bd i do miasta i na trasy w mniej więcej takich samych proporcjach.
-Automat chyba odpada ze względu, że auto bd jeździć na polskim biegunie zimna i zasypane drogi i "kopanie się" to norma przy zimie automat to ciężki żywot zimą dla mnie.
2.Realna cena/rocznik/wyposażenie
cena na portalach aukcyjnych są przeróżne tak samo jak w komisach. Są czasem naprawdę niskie a czasem wręcz wydaje się, że zawyżone ceny. Marzyło by mi się auto z 2005roku lecz boje się, że to auto za taką kwotę będzie po "dzwonie" albo mocno zdezelowane z przekręconym licznikiem.
-Jakie są realne ceny rocznik i srednia cena?
-Czy w kwocie do 22tys moge pozwolic sobie na szukanie auta z 2005roku 7os?
-Wyposazenie w tej kwocie chcialbym miec podgrzewane fotele przednie, klimatyzacje, 7siedzen i jesli by sie udalo to navi by nie nosić z auta do auta. Jaki pakiet mi to zaoferuje? i czy w tej kwocie znajdę cos takiego?
-Co omijać z daleka jeśli chodzi o Tourany w tej cenie ?
3.Wymiary
Ogolnie jesli ktos by mogl sie podzielic wymiarami auta z uchylonymi drzwiami i otwartymi na oścież bym był wdzieczny
4. A może inne auta?
Ogólnie napaliłem się na Tourana ale może warto zwrócić uwagę na inne propozycję. Główne kryterium to pojemny i 7os z możliwością szybkiego powiększenia bagażnika no i auto wmiare trwałe gdyż bd na 5-6 lat
5.Jako przyszły posiadacz na co należy zwrócić uwagę przy eksploatacji tego auta ? Jak trzyma się tapicerka i lakier auta?
6. Gdzie kupić?
Może ogólnie warto zlecić ściągnięcie takiego auta z zagranicy dla jakiejś firmy tak by otrzymać FV ? ew. Możecie kogoś polecić ?
W trakcie dyskusji na pewno nasuną mi się inne pytania. Za wyrozumiałość i odpowiedzi dziękuję
Jestem nowy na forum więc witam wszystkich serdecznie.
Zastanawiałem się czy mogę założyć oddzielny temat gdyż mam kilkanaście pytań. Tak zrobiłem. Do sedna:
Rozglądam się za VW Touranem moje pojęcie o motoryzacji ogranicza się do podstawowego korzystania z auta i temu też mam kilkanaście pytań co do wyboru auta osób które posiadają/ły takie auto i mają sporo doświadczenia i rad.
Aktualnie jeżdżę VW Caravelle po LF z 98roku 2.5TDI(10rok w moim domu mija) i bardzo zachwalam go jeśli chodzi o eksploatację bo tak naprawdę jednostka napędowa trzyma się cudnie lecz potrzebuję drugie auto jako służbowe a, że jakieś przywiązanie do większych aut jest to padło na Tourana. Pozwolę sobie wyszczególnić kilka zagadnień, pytań do was.
KWOTA OK. 20-22Tyś brutto
1. Spalanie/Koszty eksploatacji/Jaki rodzaj paliwa?
Ogólnie chciałbym auto w 1.9TDI lecz nie zamykam się na benzynę jeśli stosunek spalania bd zbliżony. Fakt, faktem trochę się obawiam tych nowych jednostek napędowych ze względu, że wiele czytałem na forach o ich awaryjności a TDI wydaje mi się być ekonomicznym autem
-Jakie wasze auta mają spalania w trasie jakie w mieście(maks) jak średnie spalanie w jakich jednostkach napędowych?
-Auto w tej kwocie bd miało ponad 200tyś przebiegu czego się mogę spodziewać do wymiany z takim przebiegiem i jakie są to koszta?
-Diesel czy Benzyna? Co lepsze? Auto bd i do miasta i na trasy w mniej więcej takich samych proporcjach.
-Automat chyba odpada ze względu, że auto bd jeździć na polskim biegunie zimna i zasypane drogi i "kopanie się" to norma przy zimie automat to ciężki żywot zimą dla mnie.
2.Realna cena/rocznik/wyposażenie
cena na portalach aukcyjnych są przeróżne tak samo jak w komisach. Są czasem naprawdę niskie a czasem wręcz wydaje się, że zawyżone ceny. Marzyło by mi się auto z 2005roku lecz boje się, że to auto za taką kwotę będzie po "dzwonie" albo mocno zdezelowane z przekręconym licznikiem.
-Jakie są realne ceny rocznik i srednia cena?
-Czy w kwocie do 22tys moge pozwolic sobie na szukanie auta z 2005roku 7os?
-Wyposazenie w tej kwocie chcialbym miec podgrzewane fotele przednie, klimatyzacje, 7siedzen i jesli by sie udalo to navi by nie nosić z auta do auta. Jaki pakiet mi to zaoferuje? i czy w tej kwocie znajdę cos takiego?
-Co omijać z daleka jeśli chodzi o Tourany w tej cenie ?
3.Wymiary
Ogolnie jesli ktos by mogl sie podzielic wymiarami auta z uchylonymi drzwiami i otwartymi na oścież bym był wdzieczny
4. A może inne auta?
Ogólnie napaliłem się na Tourana ale może warto zwrócić uwagę na inne propozycję. Główne kryterium to pojemny i 7os z możliwością szybkiego powiększenia bagażnika no i auto wmiare trwałe gdyż bd na 5-6 lat
5.Jako przyszły posiadacz na co należy zwrócić uwagę przy eksploatacji tego auta ? Jak trzyma się tapicerka i lakier auta?
6. Gdzie kupić?
Może ogólnie warto zlecić ściągnięcie takiego auta z zagranicy dla jakiejś firmy tak by otrzymać FV ? ew. Możecie kogoś polecić ?
W trakcie dyskusji na pewno nasuną mi się inne pytania. Za wyrozumiałość i odpowiedzi dziękuję