Strona 1 z 3
Różnice między 1T2 a 1T3
: pt cze 13, 2014 20:59
autor: Mol
Dzień dobry,
Chciałbym kupić Turana. Podoba mi się nowa buda ale trudno znaleźć auto w cenie ok 50 tys.
Znalazlem auto z 2009 które spełnia prawie wszystkie wymagania. Jakie sa roznice między tymi modelami? Jak na razie wiem ze roznica jest w silnikach w starym jest pd a nowym cr. Jakie jeszcze sa różnice?
Autem bede jeździć 3-4 lata.
Re: Różnice między 1T2 a 1T3
: pt cze 13, 2014 21:10
autor: GioW
Re: Różnice między 1T2 a 1T3
: pt cze 13, 2014 21:26
autor: Mol
Dziękuję, ale nie mogę znaleźć porównania tych 2 modeli :-\
Moze jakieś praktycznie porady? Stary mniej awaryjny od nowego?
Jak z blachami?
Re: Różnice między 1T2 a 1T3
: sob cze 14, 2014 12:06
autor: balbina76
Witam
miałem 2007 przy przebiegu 170tk
dwumasa rorząd olej co 10-12 tk
mod u JARREGO webasto
przejechane od 220tk bez awaryjnie
zero problemu z elektryką
dzięki webastu palenie zimą to przyjemność
być w górach i przy -32 pali
a gość w bmw padł a taka ładna była
szybko sprzedany co mnie ździwiło w dzisiejszych czasach
był zamiar kupić
sharana ale żonka
kupiony 2010 model 11
jakoś mam inne odczucia
myślę ze jest lepiej
na razie odpukać nic
i będzie nic bo to kochane auta
jak dbasz tak masz
choć ktoś mnie spytał jak można dbać o auto
jak masz możliwości kup 2011
Pozdr,
Re: Różnice między 1T2 a 1T3
: sob cze 14, 2014 13:15
autor: Muti
Nowy jest praktycznie tą samą konstrukcją, ale w bardzo wielu aspektach poprawiony i praktycznie teraz tak dopracowany, że rzadko się zdarza, że coś poważnego pada. Dodatkowym atutem są silniki CR, które są ciche i niezawodne w porównaniu do starych PD. Tylko nowego bym brał teraz.
NzTT
Re: Różnice między 1T2 a 1T3
: sob cze 14, 2014 14:15
autor: tomix
Mol pisze:Dzień dobry,
Chciałbym kupić Turana. Podoba mi się nowa buda ale trudno znaleźć auto w cenie ok 50 tys.
Znalazlem auto z 2009 które spełnia prawie wszystkie wymagania. Jakie sa roznice między tymi modelami? Jak na razie wiem ze roznica jest w silnikach w starym jest pd a nowym cr. Jakie jeszcze sa różnice?
Autem bede jeździć 3-4 lata.
Mam ci wymienić po koleji różnice typu inna maska, inny blotnik przedni i tylni i tak dalej...... ..??
Re: Różnice między 1T2 a 1T3
: sob cze 14, 2014 14:26
autor: Muti
Tomek,co Ty ostatnio taki cięty jesteś na wypowiedzi kolegów? Zejdź proszę trochę z tonu.
Wystarczy się domyślić,że nie chodzi tu o różnice optyczne,bo je widać na zdjęciu,ale o mechaniczno/elektryczne.
Re: Różnice między 1T2 a 1T3
: sob cze 14, 2014 22:44
autor: Mol
Dokładnie chodzi mi o inne roznice niz wygląd.
Czy silniki cr sa lepsze od pd?
Zastanawiam się nad silnikiem 1.6 + virus
Re: Różnice między 1T2 a 1T3
: sob cze 14, 2014 23:01
autor: Muti
Co do silnika,to chyba jednak 2.0 140km jest lepszą opcją. 1.6 też jest ok,ale moim zdaniem trochę za słaby do tourana. Po programie myślę,że będzie ok

Re: Różnice między 1T2 a 1T3
: sob cze 14, 2014 23:17
autor: tomix
Muti pisze:Tomek,co Ty ostatnio taki cięty jesteś na wypowiedzi kolegów? Zejdź proszę trochę z tonu.
Wystarczy się domyślić,że nie chodzi tu o różnice optyczne,bo je widać na zdjęciu,ale o mechaniczno/elektryczne.
Normalnie pytam, wiadomo ze na plus to silniki bardzo duża różnica w kulturze pracy cr a pd. Środek minimalnie zmieniony mogę wymienić jak chcesz co zmienili, ale niewiele, zawieszenie te same.
Re: Różnice między 1T2 a 1T3
: ndz cze 15, 2014 22:15
autor: admin
Michał odezwij się po niedzieli, być może będę miał 1T3 (niestety w manualu), ale sobie obejrzysz, porównasz i porozmawiamy

Re: Różnice między 1T2 a 1T3
: pn cze 16, 2014 10:03
autor: Mol
ok ;]
Re: Różnice między 1T2 a 1T3
: wt lip 22, 2014 09:19
autor: abdj
Ponowie temat. Bo juz miałem Tourana z 2003r i kilka bolaczek miał i tu moje pytanie bo szukam 1T3.
Jak wyglada sprawa dogrzewacza/webasta czy dalej sa probemy z tym urzadzeniem. I oczywiscie ogrzewanie czy jest zmienione czy takie same klapy są padajace i ciezko je wymienic

Kolega wyzej napisał ze jak sa mozliwosci to zeby kupić z 2011 r niz 2010r. Sa jakieś roznice ? I jeszcze zapytam bo mam Tourana jednego na uwadze i auto ma zwykłe przednie lampy i na zderzaku sa klapki od spryskiwaczy. Czy takie nie powinny być tylko w wersji z ksenonem ?
Re: Różnice między 1T2 a 1T3
: wt lip 22, 2014 09:26
autor: Vincent83
Nie wie jak w tych nowych, ale w poprzednim nawet zwykle reflektory mogly mies spryskiwacze. To byl pakiet zimowy, ktory obejmowal poza spryskiwaczami reflektorow jeszcze podgrzewane spryski szyb.
Re: Odp: Różnice między 1T2 a 1T3
: wt lip 22, 2014 10:45
autor: cheles
Oraz grzane przednie siedzenia.
NzTT