Co dziś zrobiłeś dla swojego auta? [2018]

Ciężkie problemy ze stolcem tak to tutaj
Awatar użytkownika
bartez55
____________________
____________________
Posty: 538
Rejestracja: ndz sty 25, 2015 21:58
Auto:: Touran 2.0 TDI [CFHC]
Imię:: Bartek
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 102 razy

Re: Co dziś zrobiłeś dla swojego auta? [2018]

Post autor: bartez55 »

Może nie dla samochodu ale dzisiaj zdałem egzamin na prawo jazdy kategorii D :)

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
marcyb3
Expert
Posty: 1236
Rejestracja: sob kwie 04, 2015 22:36
Auto:: Touran 1,9 105 KM,2007r
Imię:: Marcin
Lokalizacja: Jastrowie
Podziękował: 141 razy
Otrzymał podziękowań: 182 razy

Re: Co dziś zrobiłeś dla swojego auta? [2018]

Post autor: marcyb3 »

bartez55 pisze:Może nie dla samochodu ale dzisiaj zdałem egzamin na prawo jazdy kategorii D :)

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Gratulacje, mi tylko brakuje do zestawu kategorii "A" autobusy już mam 11 lat , a ciężarowe i przyczepy od 14 lat :P

wystukane w garażu z kluczem w ręku
Jestem Marcin z Jastrowia
był
VW Touran 2,0 TDI AZV 100 KW z 2003 r czarny
VW Touran 1,9 TDI BKC 77 KW z 2005 r bordowy
VW Touran 1,9 TDI BLS 77 KW z 2007 r siwy
Jest
VW Touran 1,6 TDI CAYC 77KW z 29,12,2010 r Mocca
Awatar użytkownika
bartez55
____________________
____________________
Posty: 538
Rejestracja: ndz sty 25, 2015 21:58
Auto:: Touran 2.0 TDI [CFHC]
Imię:: Bartek
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 102 razy

Re: Co dziś zrobiłeś dla swojego auta? [2018]

Post autor: bartez55 »

Kategorie A zrobiłem w maju :) i jak dobrze pójdzie to w sobotę pojadę po hondę hornet :)

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
maliniak93
Użytkownik
Posty: 224
Rejestracja: ndz gru 17, 2017 01:23
Auto:: Touran 1.6 MPI 2004r
Imię:: Sławek
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 14 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: Co dziś zrobiłeś dla swojego auta? [2018]

Post autor: maliniak93 »

I przyszła pora na nowy aku. Stary juz niedomagał a przed wakacjami lepiej wymienić.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
misiek775
Zaawansowany
Posty: 413
Rejestracja: czw kwie 13, 2017 19:14
Auto:: Touran 1,6
Imię:: Micz
Podziękował: 13 razy
Otrzymał podziękowań: 50 razy

Re: Co dziś zrobiłeś dla swojego auta? [2018]

Post autor: misiek775 »

Nowa tylna lewa piasta skf i wymiana łączników stabilizatora rouville.
Awatar użytkownika
pecik91
____________________
____________________
Posty: 54
Rejestracja: wt mar 06, 2018 21:36
Auto:: Caddy 2.0 TDI 2009
Imię:: Piotr
Lokalizacja: Biłgoraj
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Co dziś zrobiłeś dla swojego auta? [2018]

Post autor: pecik91 »

Umyty, zatankowany pod korek :)
VWariaT
Zaawansowany
Posty: 354
Rejestracja: czw wrz 22, 2016 15:13
Auto:: 1T2 2.0TDI
Imię:: VWariaT
Podziękował: 13 razy
Otrzymał podziękowań: 55 razy

Re: Co dziś zrobiłeś dla swojego auta? [2018]

Post autor: VWariaT »

Zmiana tarcz i klocków na tylnej ośce.
Był: 1T2 -> Z czerni wyłonił się początek....
Jest: Citroen DS5 Sport Chic 'Denon
Awatar użytkownika
alcest
Użytkownik
Posty: 156
Rejestracja: wt cze 30, 2015 07:49
Auto:: 1.9 TDI BXE 06'
Imię:: Radek
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: Co dziś zrobiłeś dla swojego auta? [2018]

Post autor: alcest »

W sobotę przy beznadziejnej pogodzie postanowiłem ogarnąć klapę. Wyszło jak wyszło :roll:
Załączniki
obecnie
obecnie
było szczegóły
było szczegóły
było
było
Awatar użytkownika
cykraz
Zaawansowany
Posty: 326
Rejestracja: śr kwie 26, 2017 01:16
Auto:: Touran 2.0 TDI, 2008
Imię:: Olek
Lokalizacja: Lubuskie
Podziękował: 95 razy
Otrzymał podziękowań: 66 razy

Re: Co dziś zrobiłeś dla swojego auta? [2018]

Post autor: cykraz »

alcest pisze:W sobotę przy beznadziejnej pogodzie postanowiłem ogarnąć klapę. Wyszło jak wyszło :roll:
mnie też to czeka, jakieś wskazówki?
cykraz
VW Touran 2008r. Highline BMN 2.0 TDI 170KM
Awatar użytkownika
alcest
Użytkownik
Posty: 156
Rejestracja: wt cze 30, 2015 07:49
Auto:: 1.9 TDI BXE 06'
Imię:: Radek
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: Co dziś zrobiłeś dla swojego auta? [2018]

Post autor: alcest »

cykraz pisze:
alcest pisze:W sobotę przy beznadziejnej pogodzie postanowiłem ogarnąć klapę. Wyszło jak wyszło :roll:
mnie też to czeka, jakieś wskazówki?
Jako laik ale z praktyką :P mogę podpowiedzieć: zedrzeć do gołej blachy, w sklepie z lakierami kup 100 ml bazy w akrylu+kapka utwardz., podkład wypełniający i co ważne, do rudej stosowałem specyfik APP R STOP chyba jeden ze skuteczniejszych preparatów. Jedna wolna sobota wystarczy. A sama zabawa to już umiejętności manualne, pędzelek itp., zachowanie odrobiny higieny pracy (zmywacz do silikonu, sprężone powietrze, rękawiczki). I odwaga, bo co jak co ale nie wyjdzie jak u lakiernika. Nie mam polerki, nie dałem klaru na to bo pędzelkiem to nie wypada :hahaha:
Ważne, że ciut przyhamuje co fabryka pokpiła. Nad przednią szybą też robiłem ale wyszło gorzej i do poprawki.
Awatar użytkownika
Zyndram
Użytkownik
Posty: 163
Rejestracja: śr lis 07, 2012 08:57
Auto:: CFJA, 2.0, 2011
Imię:: Zyndram
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 17 razy

Re: Co dziś zrobiłeś dla swojego auta? [2018]

Post autor: Zyndram »

spacewalker pisze:Golfik dostał nowy ekran do navi, teraz to jest brzytwa ;)
Obrazek
spacewalker pisze:
tberent pisze:Uruchomiłeś AIDa na 100 ?

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka
Tak, wsio bangla
Obrazek
Czy mi się wydaje? czy to są dwa inne auta.

Radio się różni i listwy ozdobne w jednym są czarne a w drugim szare

edit...
dobra, szare były chyba kiedyś. w poprzednich zdjęciach widać inne dekory. Ale radio?
VWariaT
Zaawansowany
Posty: 354
Rejestracja: czw wrz 22, 2016 15:13
Auto:: 1T2 2.0TDI
Imię:: VWariaT
Podziękował: 13 razy
Otrzymał podziękowań: 55 razy

Re: Co dziś zrobiłeś dla swojego auta? [2018]

Post autor: VWariaT »

Wymiana podstawy akumulatora i popękanych plastików łapacz powietrza.
Dodatkowo naprawa czerwonego kolanka od ssania turbo. Wytarły się "żółwie" i końcówka latała i grzechotała co mnie wnerwiało. Pewnie przez to też zasysało lekko lewe powietrze bo nie dociskało uszczelki. Napawałem spawarką bobki i po lekkim szlifowaniu wszystko sztywno siedzi w turbo.
Był: 1T2 -> Z czerni wyłonił się początek....
Jest: Citroen DS5 Sport Chic 'Denon
zaq
Posty: 0
Rejestracja: śr cze 27, 2018 10:10
Auto:: Touran, 1T1, 1.9 tdi
Imię:: Marcin
Lokalizacja: Polska

Re: Co dziś zrobiłeś dla swojego auta? [2018]

Post autor: zaq »

Wymieniłem sprężarkę klimatyzacji i wreszcie powiało chłodem. Fajna sprawa. Pozdrawiam. :19: :tdi:
szczyku
____________________
____________________
Posty: 812
Rejestracja: wt gru 12, 2017 22:44
Auto:: Sharan 7N, CFFB, 2010
Imię:: Marcin
Lokalizacja: FZ
Podziękował: 56 razy
Otrzymał podziękowań: 39 razy

Re: Co dziś zrobiłeś dla swojego auta? [2018]

Post autor: szczyku »

Zyndram pisze:
spacewalker pisze:Golfik dostał nowy ekran do navi, teraz to jest brzytwa ;)
Obrazek
spacewalker pisze:
tberent pisze:Uruchomiłeś AIDa na 100 ?

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka
Tak, wsio bangla
Obrazek
Czy mi się wydaje? czy to są dwa inne auta.

Radio się różni i listwy ozdobne w jednym są czarne a w drugim szare

edit...
dobra, szare były chyba kiedyś. w poprzednich zdjęciach widać inne dekory. Ale radio?
W golfach te radia kupuje się jakby bez "panelów" przednich. Więc chyba można zmieniać w zależności od wersji.
Awatar użytkownika
zgarniacz
Użytkownik
Posty: 205
Rejestracja: sob mar 07, 2015 18:14
Auto:: 5TA
Imię:: dominik
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: Co dziś zrobiłeś dla swojego auta? [2018]

Post autor: zgarniacz »

Dziś zdemontowałem skrzynie DSG i oto co zobczylem:D:D


Dla jasności, nie doprowadziłem auta do takiego stanu. Wczoraj kupiłem kolejnego Tourana już w takim stanie. Teraz czas zamówić części.. :D
Załączniki
IMG_0127.JPG
IMG_0121.JPG
IMG_0116.JPG
Zablokowany