Strona 2 z 9

: śr lut 08, 2012 13:35
autor: cheles
anko1973 pisze:i co słychać? bo z mojego doświadczenia nie jest łatwo dostać z ASO podpisaną wycenę tak na ładne oczy; albo trzeba płacić za wycenę albo decydować się na likwidację (zawsze można z niej zrezygnować pewnie ale jak znam ASO zawsze coś wymyślą aby nie było to takie łatwe).
kumpel chory na zwolnieniu lek pogadam z nim jak wróci to tyry

: śr lut 08, 2012 14:33
autor: Tomas

: śr lut 15, 2012 15:58
autor: Rauko
Ostrzegam.
Wczoraj zobaczyłem reklamę firmy Proama i ich 70% zniżki, więc z ciekawości wyliczyłem sobie składkę dla swojej fury i faktycznie wyszła o 600zł niższa niż w Liberty Direct, ale... samochód wyceniło mi 25.900zł :hahaha: - wyceniałem jako wersję Highline, ponieważ wyposażenie najlepiej się z nią pokrywa. Dodatkowo mogłem podnieść wycenę o 10% czyli w okolicach 28.000. Dziś zadzwoniłem do nich z pytaniem gdzie ja mogę kupić taki samochód za te pieniądze, bo mój ojciec chętnie kupi za tyle. Na co usłyszałem, że w katalogu EuroTax :hahaha:
No popłakałem się ze śmiechu - od dziś wszyscy kupujemy fury z katalogu EuroTax - po co przepłacać :mrgreen:
Oczywiście wartości samochodu nie dało się podnieść, więc ostatecznie przedłużam polisę z Liberty, które wyceniło samochód dość realistycznie, bo na 35.800zł.

: śr lut 15, 2012 16:06
autor: mieszkoma
no dostałeś....70% zniżki w wycenie fury :hahaha:

: śr lut 15, 2012 16:15
autor: matti1535
Potwierdza się tylko to, że nie ma nic za darmo. A z warunków w Liberty jesteś zadowolony? Zastanawiałem się nad tą firmą, ale ostatecznie ubezpieczyłem w Allianz, gdzie zaskoczyła mnie pozytywnie składka OC.

: czw lut 16, 2012 00:09
autor: Rauko
Czy zadowolony z Liberty? Nie wiem, nie miałem okazji sprawdzać i mam nadzieję, że tak zostanie :mrgreen:
Składkę mają niższą niż w PZU, bo tylko z nimi porównywałem.

: czw lut 16, 2012 09:31
autor: mur1000
A pro po liberty wczoraj dzwoniła do mnie konsultantka i z ciekawości pozwoliłem sobie na wyliczenie składki wyszło 2600zł :shock:
Moja obecna składka to tylko ,albo aż 1100zł OC,AC,NW itp :lol:
Pani konsultantka sama była w szoku.
Już nie polecała nic więcej i się ładnie rozłączyła. :oops:

: czw lut 16, 2012 09:58
autor: matti1535
Czytając warunki ogólne z Aviva wyczytałem, że AC obejmuje kradzież tylko, gdy auto posiada urządzenie umożliwiające lokalizację. Czy to możliwe, żeby ubezpieczenie od kradzieży zależne było od GPS-a? Niestety konsultant się do mnie drugi raz nie odezwał, a ja się im nie narzucałem.

: czw lut 16, 2012 14:10
autor: rufusw
Też to czytałem i dowiedziałem się że zależy od wartości auta.
Mojego nie dotyczyło bo było za tanie.

: czw lut 16, 2012 20:50
autor: Rauko
mur1000, a gdzie masz teraz ubezpieczenie wykupione, że taka różnica?

: czw lut 16, 2012 20:53
autor: Ciapek
ja zadowolony z mBanku, a przez mBank padło na Benefię.

: ndz mar 04, 2012 20:43
autor: cheles
Ciapek pisze:ja zadowolony z mBanku, a przez mBank padło na Benefię.
Ja od początku w PZU, w ostatnim roku wyliczyli mi ok. 3.000 składkę za pakiet. Od roku jestem w Compensie bo maja specjalny program dla aut do 5 lat i zaoszczedziłem ponad 1.000 PLN.

: ndz mar 04, 2012 21:03
autor: rock4
cheles, co miałeś w pakiecie PZU że ci 3000zł wyszło?
Ja też jestem ubezpieczony w PZU (od 05.2010) i na razie mieściłem się w kwocie 1600zł (OC+AC+NNW + ubezp. mieszkania). Aż się wystraszyłem teraz ile mogą mi wyliczyć w maju, kiedy będzie trzeba przedłużyć ubezpieczenie.

: ndz mar 04, 2012 21:06
autor: cheles
rock4 pisze:cheles, co miałeś w pakiecie PZU że ci 3000zł wyszło?
Ja też jestem ubezpieczony w PZU (od 05.2010) i na razie mieściłem się w kwocie 1600zł (OC+AC+NNW + ubezp. mieszkania). Aż się wystraszyłem teraz ile mogą mi wyliczyć w maju, kiedy będzie trzeba przedłużyć ubezpieczenie.
Tak mi wyliczył mój agent (jest w porządku) - auto rocznik 2009, ale zawsze chce miec w opcjach naprawa w ASO i bez żadnych wkładów własnych.

: ndz mar 04, 2012 21:21
autor: rock4
aaa i się wyjaśniło, ty masz auto z 2009, ja z 2003, więc mamy do czynienia ze znacznie różnymi wartościami samochodu (też mam opcje naprawy w ASO i też bez wkładu własnego ;))