TomTDI pisze:Przy DPF sterownik sprawdza różnicę ciśnień. Wystarczy dobrać doświadczalnie średnicę wiertła np. przy BSS to jest 15-20mm i śmiga jak nówka )
Do czasu dopuki się nie rozleci. Wiercac w dpfie uszkadzasz ceramikę i jej naruszenie powoduje znaczne osłabienie materiału. Dodaj do tego temperaturę spalin i wynik będzie prosty. 15kkm i dpf się przez wydech wysypie i oby suszarka piachu nie zassala... Miałem kilka tak wywierconych dpfow na stole ;-) , naprawa auta nie była tania ;-).
Poza roznicowka masz jeszcze czujniki temp. spalin i włączona procedurę regeneracji, która nie jest zależna tylko od czujnika różnicy ciśnień.
.
Jacek V-TEC Łowicz Regeneracja układów wtryskowych diesel, regenerujemy wtryski commonrail piezo i elektromagnetyczne Regeneracja Turbosprężarek już od 500zł, montaż i demontaż na miejscu!
Sprzedaż Turbosprężarek nowych i używanych (po regeneracji).
O nas i to co zrobiliśmy: https://www.facebook.com/v.tec.tuning.lowicz/
Wiadomo że to jest leczenie syfa pudrem o czym zawsze klient jest informowany że to jest rozwiązanie doraźne (ale skuteczne chociaż nie wiadomo na jak długo) jak nie chce kupić nowego DPF'a czy go wyłączyć w jakiejś firmie tuningowej.
TomTDI pisze:Wiadomo że to jest leczenie syfa pudrem o czym zawsze klient jest informowany że to jest rozwiązanie doraźne (ale skuteczne chociaż nie wiadomo na jak długo) jak nie chce kupić nowego DPF'a czy go wyłączyć w jakiejś firmie tuningowej.
Prawidłowo usunięty DPF w vagu należy zrobić tak:
Wywalić DPF z wydechu, poprawnie usunąć go z oprogramowania, w miejsce usuniętego dpfu założyć katalizator. AMEN
Tak robię to klientom , którzy chcą mieć zrobione auto jak należy i nie żałują dodatkowych 600zł na katalizator.
Uwazam , ze wiercenie dziur w ceramice DPFu to wielka pomyłka, ale cóż są warsztaty i warsztaty. Jednym zależy na kliencie inni robią byle jak kasują i następny proszę ...
Pozdr
Jacek V-TEC Łowicz Regeneracja układów wtryskowych diesel, regenerujemy wtryski commonrail piezo i elektromagnetyczne Regeneracja Turbosprężarek już od 500zł, montaż i demontaż na miejscu!
Sprzedaż Turbosprężarek nowych i używanych (po regeneracji).
O nas i to co zrobiliśmy: https://www.facebook.com/v.tec.tuning.lowicz/
magnat4 pisze:Witam
sprawdzałem dpf programem vag can pro w silniku 2.0 tdi BMM i takie mam wyniki:
sterownik: 03G906021MJ R4 2,0 L EDC G000SG
TEMPERATURA PRZED FILTREM DPF: 96,00 C
CIŚNIENIE RÓŻNICOWE DPF: 15,30
OFFSET CISN. RÓŻNICOWEGO DPF: -2,55
ZAPEŁNIENIE FILTRA DPF BANK1: 11,44%
MASA POPIOŁU(ZMIERZONA): 95,00
MASA POPIOŁU(WYUCZONA): 0,00%
I pytanie czy masa popiołu zmierzona oznacza że kończy mi się dpf bo jak narazie touranowi nic nie dolega i chodzi jak należy.
A nie śmierdzi z niego takim kwaśnym toksycznym czymś ?
Ciśnienie różnicowe 15,3 ... temperatura przed 96st ??
Chyba ledwo co go odpaliłeś....
A jaka temp za filtrem??
Coś dziwne te Twoje parametry....
Przy różnicówce 15,3 to on już odpalać powinien z bólem.
Jacek V-TEC Łowicz Regeneracja układów wtryskowych diesel, regenerujemy wtryski commonrail piezo i elektromagnetyczne Regeneracja Turbosprężarek już od 500zł, montaż i demontaż na miejscu!
Sprzedaż Turbosprężarek nowych i używanych (po regeneracji).
O nas i to co zrobiliśmy: https://www.facebook.com/v.tec.tuning.lowicz/
dzięki za odp. Faktycznie auto nie było rozgrzane. Dziś zrobiłem wypalanie vag can pro i takie wyniki po wypalaniu:
TEMPERATURA PRZED FILTREM DPF: 132,00 C
CIŚNIENIE RÓŻNICOWE DPF: 5,10
OFFSET CISN. RÓŻNICOWEGO DPF: -2,55
ZAPEŁNIENIE FILTRA DPF BANK1: 1,18%
MASA POPIOŁU(ZMIERZONA): 95,00
MASA POPIOŁU(WYUCZONA): 0,00%
Auto jak na te chwile nawet w mrozach odpala bez najmniejszego problemu
Jacek V-TEC Łowicz Regeneracja układów wtryskowych diesel, regenerujemy wtryski commonrail piezo i elektromagnetyczne Regeneracja Turbosprężarek już od 500zł, montaż i demontaż na miejscu!
Sprzedaż Turbosprężarek nowych i używanych (po regeneracji).
O nas i to co zrobiliśmy: https://www.facebook.com/v.tec.tuning.lowicz/
Jacku, czy w dolocie i przy turbinie są jakieś czujniki temperatury? Chodzi o to, że jeśli temperatura turbiny czy w kolektorze ssącym jest zbyt wysoka, to limitery termiczne w ECU tną dawki i auto ma mniejszą moc. Jest tak, czy coś mieszam?
To zależy od silnika, ale zasada jest taka jak piszesz.
Jacek V-TEC Łowicz Regeneracja układów wtryskowych diesel, regenerujemy wtryski commonrail piezo i elektromagnetyczne Regeneracja Turbosprężarek już od 500zł, montaż i demontaż na miejscu!
Sprzedaż Turbosprężarek nowych i używanych (po regeneracji).
O nas i to co zrobiliśmy: https://www.facebook.com/v.tec.tuning.lowicz/
Jacek V-TEC Łowicz Regeneracja układów wtryskowych diesel, regenerujemy wtryski commonrail piezo i elektromagnetyczne Regeneracja Turbosprężarek już od 500zł, montaż i demontaż na miejscu!
Sprzedaż Turbosprężarek nowych i używanych (po regeneracji).
O nas i to co zrobiliśmy: https://www.facebook.com/v.tec.tuning.lowicz/
067 Filtr cząstek stałych, wartości spalin 1
Warunek ramowy: v = const 50 - 60 km/h, 3. bieg, n <= 3000 /min
1) Temperatura przed turbosprężarką
> 690°C (po 10 s w przypadku regeneracji)
2) Temperatura filtra cząstek stałych
> 400°C (symulowana temperatura spalin w filtrze cząstek stałych)
3) Różnica ciśnienia w filtrze cząstek stałych
brak danych
4) Offset różnicy ciśnienia w trybie pracy po wyłączeniu silnika
brak danych
068 Filtr cząstek stałych, wartości spalin 2
Warunek ramowy: v = const 50 - 60 km/h, 3. bieg, n <= 3000 /min
1) Współczynnik zapełnienia
< 40% (przy 40% uruchamia się regeneracja)
2) Masa popiołu
maks.60 g *)
3) Wartość wyuczona zanieczyszczeń
brak danych
4) Wolne
*) po wymianie filtra należy ustawić masę popiołu na 0 za pomocą testera.
069 Filtr cząstek stałych, status regeneracji 1
Warunek ramowy: v = const 50 - 60 km/h, 3. bieg, n <= 3000 /min
1) Status regeneracji 1
1XXX XXXX Przerwa regeneracji z powodu hamowania silnikiem,
polecenie wysokiego momentu obrotowego lub szybka zmiana
prędkości
2) Status regeneracji 2
brak danych
3) Status regeneracji 3
brak danych
4) Status regeneracji 4
XXXX XXX1 odpowiada reg. 1. stopnia
XXXX XX1X odpowiada reg. 2. stopnia
070 Filtr cząstek stałych, status regeneracji 2
Warunek ramowy: v = const 50 - 60 km/h, 3. bieg, n <= 3000 /min
1) Status regeneracji 4
XXXX XXX1 odpowiada reg. 1. stopnia
XXXX XX1X odpowiada reg. 2. stopnia
2) Czas zablokowania, który upłynął
brak danych
3) Licznik regeneracji
maks. 4 (liczba pomyślnych regeneracji)
4) Status pomyślnej regeneracji
0...4
071 Wtrysk dodatkowy podczas regeneracji
Warunek ramowy: v = const 50 - 60 km/h, 3. bieg, n <= 3000 /min
1) Liczba obrotów
[ /min]
2) Dawka wtrysku uzupełniającego
> 10 mg/skok (w zależności od liczby obrotów)
3) Początek wtrysku
~30,4° za GZP (w zależności od liczby obrotów)
4) Czas wtrysku
brak danych
073 Wartości regeneracji
1) Zużycie od ostatniej regeneracji
maks. 327 l
2) Przebieg od ostatniej regeneracji
maks. 643 km
3) Czas od ostatniej regeneracji
<40 godzin (czy przy włączonym zacisku 15)
4) Wolne
074 Filtr cząstek stałych, wartości spalin 3
Warunek ramowy: v = const 50 - 60 km/h, 3. bieg, n <= 3000 /min
A Wartości obowiązują tylko podczas regeneracji
1) Liczba obrotów silnika
[ /min]
2) Temperatura przed turbosprężarką
> 690°C
3) Wartość lambda
1,0-2,0
4) Offset wtrysku lambda
brak danych
075 Filtr cząstek stałych, wartości spalin 4
Silnik na biegu jałowym, 20 sekund po uruchomieniu zimnego silnika
w temperaturze pokojowej
1) Temperatura przed turbosprężarką
> 100°C
2) Temperatura przed filtrem cząstek stałych
100°C > T > 60°C
3) Współczynnik zapełnienia
< 40% (od 40% rozpoczyna się regeneracja podczas jazdy)
4) Temperatura za filtrem cząstek stałych
60°C > T > 20°C
Tomek co miałeś w zamyśle wstawiając ten post? Chodziło Ci o objaśnienie kolegom co w którym kanale siedzi?
Jacek V-TEC Łowicz Regeneracja układów wtryskowych diesel, regenerujemy wtryski commonrail piezo i elektromagnetyczne Regeneracja Turbosprężarek już od 500zł, montaż i demontaż na miejscu!
Sprzedaż Turbosprężarek nowych i używanych (po regeneracji).
O nas i to co zrobiliśmy: https://www.facebook.com/v.tec.tuning.lowicz/