Strona 22 z 92
Re: Filtr cząstek stałych DPF - problemy, doświadczenia
: ndz lut 23, 2014 15:59
autor: rumun2000
Czyli co? Mogę sie zareklamować?
Wiem jak to jest każdy by chciał łatwo zarabiać ale łatwo niema
Profesjonalny sprzęt i wiedza to podstawa
Re: Filtr cząstek stałych DPF - problemy, doświadczenia
: ndz lut 23, 2014 17:13
autor: JacaTouran
rumun2000 pisze:Czyli co? Mogę sie zareklamować?
Wiem jak to jest każdy by chciał łatwo zarabiać ale łatwo niema
Profesjonalny sprzęt i wiedza to podstawa
Najlepszą reklama jest wykonana dobrze praca bo papier i internet wszystko przyjmie, więc pracuj a resztę życie zweryfikuje. Czy możesz się reklamować czy nie to chyba do admina pytanie nie do mnie. Co do %, które zmieniasz w sofcie to indywidualna sprawa każdego auta. Ja bez sprawdzenia kondycji auta na rolkach wykonania modyfikacji się nie podejmuje i myślę, że to właściwe podejście, aby widzieć co. Owej modyfikacji wychodzi.
Pozdr
Re: Filtr cząstek stałych DPF - problemy, doświadczenia
: ndz lut 23, 2014 18:33
autor: rumun2000
Gdyby mnie było w tej chwili stać na hamownie to bym ja kupił. Ale narazie musi wystarczyć przejażdżka z vcds żeby sprawdzić owa kondycje.
A co do zareklamowania sie na forum zwracam sie z prośba do administratora tego forum aby pozwolił mi umieścić link do mojej strony i tel.
Wiedza jest sprzęt odpowiedni tez myśle ze wielu jest na Podkarpaciu kturzy szukają profesjonalnych usług
Re: Filtr cząstek stałych DPF - problemy, doświadczenia
: ndz lut 23, 2014 19:45
autor: Tomek
tak jak pisze JacaTouran: najlepszą reklamą jest dobrze wykonana praca. Pamiętam jak Jacek zaczął się aktywnie udzielać na forum. Jego wiedza zaskoczyła starych forumowych wyjadaczy. Wiele problemów rozwiązał można powiedzieć przez neta. Przekonał do siebie forumowiczów, którzy zaczęli się zjawiać u niego w warsztacie. I tak rosła jego pozycja, która aktualnie ma na naszym forum.
Moim zdaniem nie wystarczy napisać, że ma się sprzęt i wiedzę... trzeba to jednak poprzeć jakimiś osiągnięciami.
Kolego rumun2000, nie kwestionuje tego, że możesz się okazać dobrym fachowcem, jednak na początku musimy się jakoś o tym przekonać

Re: Filtr cząstek stałych DPF - problemy, doświadczenia
: ndz lut 23, 2014 20:03
autor: rumun2000
się rozumie.
jeśli będzie tylko okazja postaram się was przekonać
a tak poza tym właścicieli touranow z problemem DPF z mojej okolicy zapraszam na pw gwarantuję pełne zadowolenie
-- 23 lut 2014, o 19:03 --
Pozdrawiam

Re: Filtr cząstek stałych DPF - problemy, doświadczenia
: ndz lut 23, 2014 21:39
autor: niko02
Tomek pisze: trzeba to jednak poprzeć jakimiś osiągnięciami.
I promocjami dla forowiczów

.
Osobiście jak mam korzystać z pomocy mechaników znajdujących się w pobliżu miejsca mojego zamieszkania, to wolę się kopnąć 100km do Łowicza do Jacka...
Re: Filtr cząstek stałych DPF - problemy, doświadczenia
: ndz lut 23, 2014 22:13
autor: Przemo210481
Witam,
Dzisiaj wywaliło mi Check engine awaria czujnika temperatury spalin nr 3 (jest to jak mniemam za DPF? silnik 1,9 TDI BLS). Błąd powraca po wykasowaniu - czujnik zwarcie do plusa. Czy wiecie jak dostać się do tego czujnika i gdzie jest gniazdo przyłączeniowe? Trzeba jechać na kanał?
Może macie jakiś rysunek którędy biegnie wiązka, może jakiś zwierz się przyplątał i zmłócił kable.
Pozdrawiam
Re: Filtr cząstek stałych DPF - problemy, doświadczenia
: ndz lut 23, 2014 23:45
autor: JacaTouran
Wtyczkę od czujnika masz przy podszybiu-osiagalna bez kanału. Wypnij ja i sprawdź multimetrem, będziesz wiedział co jest grane bez kanału. Jak czujnik spalony, a tak podejrzewam będzie to niestety podnośnik albo kanał i wymiana.
Re: Filtr cząstek stałych DPF - problemy, doświadczenia
: pn lut 24, 2014 12:10
autor: Przemo210481
Dzięki Jacku sprawdzę. Co powinien wskazać multimetr zwarcie czy jakieś wartości oporu?
W razie wymiany jakie ma oznaczenie ten czujnik czego szukać w sieci (silnik 1,9TDI BLS z 2008 roku)?
Jakie koszty imprezy?
Re: Filtr cząstek stałych DPF - problemy, doświadczenia
: pn lut 24, 2014 12:16
autor: JacaTouran
Przemo210481 pisze:Co powinien wskazać multimetr zwarcie czy jakieś wartości oporu?
A to już Twoja praca domowa

, sprawdź ze sprawnymi a będziesz wiedział
Przemo210481 pisze:W razie wymiany jakie ma oznaczenie ten czujnik czego szukać w sieci (silnik 1,9TDI BLS z 2008 roku)?Jakie koszty imprezy?
Jaki założysz taki będzie działał, nie patrz na żadne numery, dobierz na allegro wg auta ten czujnik i po kłopocie.
Re: Filtr cząstek stałych DPF - problemy, doświadczenia
: pn lut 24, 2014 17:30
autor: Przemo210481
No i wydało się, zwierz upierniczył cały kabel przy wtyczce jak ucinaczkami.
Dzięki za pomoc
Re: Filtr cząstek stałych DPF - problemy, doświadczenia
: pt kwie 18, 2014 12:16
autor: marnon
Ja ostatnio wyposazylem się w kabel i Vcds podjechał kumpel audi a4 b7 2.0tdi wartość popiołu 83g i mówię mu że ma go wywalic bo będzie za chwilę mial problem. .. auto lata głównie po mieście ponad 220 przelotu i najlepsze: pojechał do elektryka gość mu powiedział że zrobi mu wypalanie DPFu za 120zł i powinno mu to pomoc na 10tys km- będzie mial spokój... sick jestem laikiem ale nawet ją wiem że wypalanie nie pomoże bo popiołu się nie pozbedzie. .. są fachowcy
Wysłane z mojego LG-E430 przy użyciu Tapatalka
Re: Filtr cząstek stałych DPF - problemy, doświadczenia
: pt kwie 18, 2014 12:40
autor: aki
specjalistów jest pełne

i dlatego trudno wybrać tego właściwego który posiada taką wiedzę.
Re: Filtr cząstek stałych DPF - problemy, doświadczenia
: pt kwie 18, 2014 13:39
autor: JacaTouran
marnon pisze:Ja ostatnio wyposazylem się w kabel i Vcds podjechał kumpel audi a4 b7 2.0tdi wartość popiołu 83g i mówię mu że ma go wywalic bo będzie za chwilę mial problem. .. auto lata głównie po mieście ponad 220 przelotu i najlepsze: pojechał do elektryka gość mu powiedział że zrobi mu wypalanie DPFu za 120zł i powinno mu to pomoc na 10tys km- będzie mial spokój... sick jestem laikiem ale nawet ją wiem że wypalanie nie pomoże bo popiołu się nie pozbedzie. .. są fachowcy
Wysłane z mojego LG-E430 przy użyciu Tapatalka
HEHE optymista ten elektryk. To niech mu go dopali na te 10kkm, ale niech właściciel spisze z nim kwit, że jak nie przejedzie tych 10kkm to zwrot kasy i pokrycie powstałych przez dopalanie i eksploatacje na zapchanym dpfie kosztów

.... a mogą być spore

.
Re: Filtr cząstek stałych DPF - problemy, doświadczenia
: pt kwie 18, 2014 19:50
autor: darekm
ja juz mam przejechane 150 tys skodą fabia 2 1,6 tdi cr z DPF i nic się nie dzieje.!
dodam że dziennie około 100 km na trasie !