Wysyłane z mojego iPad przy użyciu Tapatalk HD
Filtr cząstek stałych DPF - problemy, doświadczenia
- KriSSo
- Specjalista
- Posty: 706
- Rejestracja: pt paź 14, 2011 23:42
- Auto:: Golf MK7.5 variant
- Imię:: Kris
- Lokalizacja: Szczecin
- Podziękował: 26 razy
- Otrzymał podziękowań: 82 razy
- Kontakt:
Re: Filtr cząstek stałych DPF - problemy, doświadczenia
Dla mnie to jest niemożliwe.
. Przecież musiałby jeździć non stop. Są przecież niedziele wolne od pracy, na przegląd do serwisu tez musi kiedyś pojechać. Czyli musi robić w tygodniu więcej niż 1300 km na dobę. Mało to realne 
Wysyłane z mojego iPad przy użyciu Tapatalk HD
Wysyłane z mojego iPad przy użyciu Tapatalk HD
- Muti
- Władca postów
- Posty: 5031
- Rejestracja: pt cze 10, 2011 10:21
- Auto:: MK7.5 R 2.O TSI DJHA
- Imię:: Mateusz
- Lokalizacja: Lubuskie
- Podziękował: 75 razy
- Otrzymał podziękowań: 365 razy
Re: Filtr cząstek stałych DPF - problemy, doświadczenia
A jednak
Uwierz
Przy tym przebiegu przyjechał na wymianę łożyska w ramach gwarancji 
Był Touran... Jest kolejne czerwone auto z grupy 
- marnon
- Zaawansowany
- Posty: 374
- Rejestracja: wt lis 20, 2012 16:53
- Auto:: Golf V variant
- Imię:: Marcin
- Lokalizacja: śląsk
- Podziękował: 5 razy
- Otrzymał podziękowań: 17 razy
Re: Filtr cząstek stałych DPF - problemy, doświadczenia
chyba że auto miało kilku kierowców - auto nie gasło jeden przyjechał inny pojechałKriSSo pisze:Dla mnie to jest niemożliwe.. Przecież musiałby jeździć non stop. Są przecież niedziele wolne od pracy, na przegląd do serwisu tez musi kiedyś pojechać. Czyli musi robić w tygodniu więcej niż 1300 km na dobę. Mało to realne
Wysyłane z mojego iPad przy użyciu Tapatalk HD
- KriSSo
- Specjalista
- Posty: 706
- Rejestracja: pt paź 14, 2011 23:42
- Auto:: Golf MK7.5 variant
- Imię:: Kris
- Lokalizacja: Szczecin
- Podziękował: 26 razy
- Otrzymał podziękowań: 82 razy
- Kontakt:
Re: Filtr cząstek stałych DPF - problemy, doświadczenia
Czyli taki 1.6 TDI jest w stanie zrobić 0,5 mln km na jednym turbo, dwumasie, wtryskach itd bez kapitalnego remontu? To ja mam 59 kkm i się martwię, czy motor jeszcze trochę pożyje 
Co to w ogóle był za model? Caddy? Touran?
Wysyłane z mojego iPad przy użyciu Tapatalk HD
Co to w ogóle był za model? Caddy? Touran?
Wysyłane z mojego iPad przy użyciu Tapatalk HD
- Łukaszz
- Zaawansowany
- Posty: 482
- Rejestracja: sob sie 25, 2012 19:45
- Auto:: BLS 1.9 tdi
- Imię:: Łukasz
- Lokalizacja: Dolnośląskie/Canada
- Podziękował: 3 razy
- Otrzymał podziękowań: 7 razy
Re: Filtr cząstek stałych DPF - problemy, doświadczenia
Przydałby sie temat o najwiekszych znanych przebiegach.
BLS 147ps 375nm
AAZ 1.9 TD 615tyś i rośnie:)
MT-09 było
MT-07 jest
AAZ 1.9 TD 615tyś i rośnie:)
MT-09 było
MT-07 jest
-
Michall
- Przeglądacz
- Posty: 57
- Rejestracja: wt lut 21, 2012 19:11
- Auto:: VW POLO CROSS 1.4 TDI +
- Imię:: Michal
- Lokalizacja: Kielce
- Otrzymał podziękowań: 1 raz
Re: Filtr cząstek stałych DPF - problemy, doświadczenia
Koledzy co do przebiegów i silnika 1.6 CR to mój szwagier jeżdzi służbowym Golfem 2011r i jak ostatnio z nim jechałem to na blacie miał 265 tyś km i z tego co mówi to jest bardzo zadowolony i przy 180 tyś robili mu tylko coś przy DSG, ale 80% tego przebiegu to długie przeloty.
-
sirtomash
- Przeglądacz
- Posty: 86
- Rejestracja: wt lut 21, 2012 11:33
- Auto:: Touran
- Imię::
- Lokalizacja: Warszawa
- Otrzymał podziękowań: 4 razy
Re: Filtr cząstek stałych DPF - problemy, doświadczenia
Trochę off-topic, bo nie dotyczy DPF-a, ale dla przypomnienia, bo chyba juz było na forum:Łukaszz pisze:Przydałby sie temat o najwiekszych znanych przebiegach.
Peter Kirchhof
http://www.magazynauto.pl/rozrywka/na-luzie/news-skoda-fabia-z-przebiegiem-1-mln-km,nId,990698#utm_medium=frame&utm_campaign=wyrzucenie_z_ramki&utm_source=www.wykop.plSkoda Fabia z przebiegiem... 1 mln km![/url]
Profil samochodu Spalanie średnie: 3,65
Ciekawe ile w tym prawdy...Jedyna awaria, która unieruchomiła go na drodze - uszkodzenie wiązki elektrycznej - nastąpiła przy 305 tys. km. W lipcu 2007 roku Fabia świętowała przejechanie 0,5 mln km. Dzisiaj, po pokonaniu 1 mln km, nadal pracuje w niej fabryczne sprzęgło, silnik, wydech i skrzynia biegów
Czytaj więcej na http://www.magazynauto.pl/rozrywka/na-l ... gn=firefox
-
lelo
- Przeglądacz
- Posty: 105
- Rejestracja: śr sty 30, 2013 12:21
- Auto:: 1T2 BLS MY08
- Imię:: Marcin
- Lokalizacja: Krakow
- Otrzymał podziękowań: 2 razy
Re: Filtr cząstek stałych DPF - problemy, doświadczenia
Panowie taka sytuacja
Ostatnio wyjezdzilem prawie caly bak tak ze FIS pokazywal 10km jeszcze do zrobienia na baku. Zalalem do pelna, wyjezdzam ze stacji a tu bum, kontrolka silnika.
Podpialem VCDS a tu blad, o ktorym wczesniej bylo w tym watku:
001139 - Exhaust Pressure Sensor 1 (G450): Signal too High
P0473 - 000 - - - Intermittent
Skasowalem, nastepnego dnia to samo i tak juz 2 razy.
Zastanawiam sie czy moze on wynikac ze zlej jakosci paliwa czy zupelnie przypadkiem w tym samym momencie czujnik padl czy DPF kleka co za czort?
Poza kontrolka wszystko ok.
Bloki pomiarowe 68.1 - 13.9, 68.2 - 39, 68.3 - 0.0 przebieg 143kkm BLS.
Pzdr.
M
Ostatnio wyjezdzilem prawie caly bak tak ze FIS pokazywal 10km jeszcze do zrobienia na baku. Zalalem do pelna, wyjezdzam ze stacji a tu bum, kontrolka silnika.
Podpialem VCDS a tu blad, o ktorym wczesniej bylo w tym watku:
001139 - Exhaust Pressure Sensor 1 (G450): Signal too High
P0473 - 000 - - - Intermittent
Skasowalem, nastepnego dnia to samo i tak juz 2 razy.
Zastanawiam sie czy moze on wynikac ze zlej jakosci paliwa czy zupelnie przypadkiem w tym samym momencie czujnik padl czy DPF kleka co za czort?
Poza kontrolka wszystko ok.
Bloki pomiarowe 68.1 - 13.9, 68.2 - 39, 68.3 - 0.0 przebieg 143kkm BLS.
Pzdr.
M
Marcin
- marnon
- Zaawansowany
- Posty: 374
- Rejestracja: wt lis 20, 2012 16:53
- Auto:: Golf V variant
- Imię:: Marcin
- Lokalizacja: śląsk
- Podziękował: 5 razy
- Otrzymał podziękowań: 17 razy
Re: Filtr cząstek stałych DPF - problemy, doświadczenia
JacaTouran pisze:
Jeżeli dopala się co 360 km to jest bardzo często. Zabijesz w ten sposób turbine.
Średnio sprawny dpf dopala się raz na pełen zbiornik.
na forum golfa V uzyskałem taką informację: W blsach tak jest
nie potwierdzam, nie zaprzeczam, poprostu się nie znam
- JacaTouran
- Władca postów
- Posty: 2932
- Rejestracja: ndz mar 04, 2012 00:44
- Auto:: Touran 1.9tdi Bxe
- Imię:: Jacek
- Lokalizacja: Łowicz
- Podziękował: 213 razy
- Otrzymał podziękowań: 233 razy
- Kontakt:
Re: Filtr cząstek stałych DPF - problemy, doświadczenia
Bzdura, dpf dopala się wtedy kiedy info z czujników wydechu mu to nakazuje. Procentowe zapełnienie+zapopielenie=dopalanie.
Nie ma czegoś takiego jak profilaktyczne dopalenie po 360km.
Jak się nie znasz to wyzeruj licznik włącz vcds i sprawdź co będzie po 360km. Fora fajna sprawa, ale i bzdur pełno.
Nie ma czegoś takiego jak profilaktyczne dopalenie po 360km.
Jak się nie znasz to wyzeruj licznik włącz vcds i sprawdź co będzie po 360km. Fora fajna sprawa, ale i bzdur pełno.
Jacek V-TEC Łowicz
Regeneracja układów wtryskowych diesel, regenerujemy wtryski commonrail piezo i elektromagnetyczne
Regeneracja Turbosprężarek już od 500zł, montaż i demontaż na miejscu!
Sprzedaż Turbosprężarek nowych i używanych (po regeneracji).
O nas i to co zrobiliśmy: https://www.facebook.com/v.tec.tuning.lowicz/
https://www.facebook.com/Regeneracja-turbospr%C4%99%C5%BCarek-%C5%81owicz-V-tec-482649295200944/
tel.509963064
Zduńska 41 , 99-400 Łowicz
Regeneracja układów wtryskowych diesel, regenerujemy wtryski commonrail piezo i elektromagnetyczne
Regeneracja Turbosprężarek już od 500zł, montaż i demontaż na miejscu!
Sprzedaż Turbosprężarek nowych i używanych (po regeneracji).
O nas i to co zrobiliśmy: https://www.facebook.com/v.tec.tuning.lowicz/
https://www.facebook.com/Regeneracja-turbospr%C4%99%C5%BCarek-%C5%81owicz-V-tec-482649295200944/
tel.509963064
Zduńska 41 , 99-400 Łowicz
- marnon
- Zaawansowany
- Posty: 374
- Rejestracja: wt lis 20, 2012 16:53
- Auto:: Golf V variant
- Imię:: Marcin
- Lokalizacja: śląsk
- Podziękował: 5 razy
- Otrzymał podziękowań: 17 razy
Re: Filtr cząstek stałych DPF - problemy, doświadczenia
mój znajomy mechanik mi kiedyś powiedział: " kup sobie książkę o ciepłych krajach , a nie czytaj forum" coś też w tym jestJacaTouran pisze: Fora fajna sprawa, ale i bzdur pełno.
- JacaTouran
- Władca postów
- Posty: 2932
- Rejestracja: ndz mar 04, 2012 00:44
- Auto:: Touran 1.9tdi Bxe
- Imię:: Jacek
- Lokalizacja: Łowicz
- Podziękował: 213 razy
- Otrzymał podziękowań: 233 razy
- Kontakt:
Re: Filtr cząstek stałych DPF - problemy, doświadczenia
Bez flaszki się nie obejdzie 
Jacek V-TEC Łowicz
Regeneracja układów wtryskowych diesel, regenerujemy wtryski commonrail piezo i elektromagnetyczne
Regeneracja Turbosprężarek już od 500zł, montaż i demontaż na miejscu!
Sprzedaż Turbosprężarek nowych i używanych (po regeneracji).
O nas i to co zrobiliśmy: https://www.facebook.com/v.tec.tuning.lowicz/
https://www.facebook.com/Regeneracja-turbospr%C4%99%C5%BCarek-%C5%81owicz-V-tec-482649295200944/
tel.509963064
Zduńska 41 , 99-400 Łowicz
Regeneracja układów wtryskowych diesel, regenerujemy wtryski commonrail piezo i elektromagnetyczne
Regeneracja Turbosprężarek już od 500zł, montaż i demontaż na miejscu!
Sprzedaż Turbosprężarek nowych i używanych (po regeneracji).
O nas i to co zrobiliśmy: https://www.facebook.com/v.tec.tuning.lowicz/
https://www.facebook.com/Regeneracja-turbospr%C4%99%C5%BCarek-%C5%81owicz-V-tec-482649295200944/
tel.509963064
Zduńska 41 , 99-400 Łowicz
- Andrew
- Kandydat
- Posty: 6
- Rejestracja: pn kwie 14, 2014 20:32
- Auto:: touran, 1.6 TDI 2011
- Imię:: Andrzej
- Lokalizacja: POZNAŃ
- Podziękował: 2 razy
Re: Filtr cząstek stałych DPF - problemy, doświadczenia
Witam kolegów, kupiłem niedawno touranka i tak przeglądam forum. Muszę stwierdzić, że jest to kopalnia wiedzy.
Przeczytałem cały post i ja już nie wiem czy mam z dpfem czy nie.
Zrobiłem zdjęcie wklejki i co WY na to. Mam czy nie mam
Przeczytałem cały post i ja już nie wiem czy mam z dpfem czy nie.
Zrobiłem zdjęcie wklejki i co WY na to. Mam czy nie mam
- marnon
- Zaawansowany
- Posty: 374
- Rejestracja: wt lis 20, 2012 16:53
- Auto:: Golf V variant
- Imię:: Marcin
- Lokalizacja: śląsk
- Podziękował: 5 razy
- Otrzymał podziękowań: 17 razy
Re: Filtr cząstek stałych DPF - problemy, doświadczenia
masz silnik 1.6 TDI common rail (oznaczenie CAYC) z Bluemotion wg mnie masz DPFa