Strona 1 z 1

Trzecie światło STOPu nie świeci

: pt lis 21, 2014 23:39
autor: becyk
Witam
W moim nowym samochodzie nie świeci 3cie światło stopu zamontowane fabrycznie w tylnej klapie. Pojechałem do elektryka od razu stwierdził, że to na pewno kable przełamane między klapą a podsufitką. Zaczął dobierać się do tych wiązek przez zdjęcie gumowych osłon w rowku odprowadzającym wodę po czym stwierdził, że to nie przełamane kable tylko samo światło uległo zalaniu/zawilgoceniu. Zalecił kupić tylko nowe bo starych ponoć nie idzie właściwie zamontować. Wydaje mi się, że elektryk poszedł na wygodę, poza tym wątpię w jego fachowość, bo po pierwszym deszczu przez źle założone gumowe osłony kabli woda zaczęła się dostawać przez podsufitkę do środka. Więc pytanie brzmi: Czy faktycznie trzeba kupować oryginalne (koszt chyba 250zł)? Czy wystarczy sprawna używana a jeżeli tak to czy trzeba ją jakoś szczególnie uszczelnić? Proszę o konkretne wskazówki

Re: Trzecie światło STOPu nie świeci

: sob lis 22, 2014 00:25
autor: jeżu
Trzecie światło stop posiada własną uszczelkę, która przylega do nadwozia jak dokręcasz jej śruby podczas montażu... Mozesz lekko posmarować ją np wazeliną...a mechanika pociągnij za włosy bo pourywał pewnie zaczepy harmonijek.... :omatko:

Re: Trzecie światło STOPu nie świeci

: sob lis 22, 2014 00:26
autor: raflip
Poszukaj tematu o 3 świetle stop, bo jest temat jak je wymienić i nawet jest pokazane jak zrobić wymianę diod led.

Re: Trzecie światło STOPu nie świeci

: sob lis 22, 2014 00:28
autor: jeżu
Szkoda się babrać w wyminę led prościej pewnie kupić używkę... ale jak kto woli..

Re: Trzecie światło STOPu nie świeci

: sob lis 22, 2014 09:01
autor: Lucky_Luck
Sugeruję sprawdzić przebieg (a właściwie zanik) napięcia na ścieżkach płytki z led-ami.
U mnie jedna ze ścieżek miała mikropęknięcie = najpierw led-y przygasały aż całkiem zgasły.
Koszt naprawy = odrobina cyny i kawałek przewodu :ok:

Re: Trzecie światło STOPu nie świeci

: ndz lis 23, 2014 16:30
autor: PIOTR.PMS
Umnie zimny lut byl na plytce.

Re: Trzecie światło STOPu nie świeci

: sob gru 06, 2014 23:12
autor: becyk
Moje kolejne pytanie do tego wątku. Noszę się z zamiarem zakupu używanego światła na portalach aukcjach zamieszczane lecz przy każdej zamieszczane są kody tych świateł np.1T0945097A taki. Co one oznaczają i jak mam sprawdzić czy będzie pasowało do mojego modelu?

Re: Trzecie światło STOPu nie świeci

: sob gru 06, 2014 23:14
autor: jeżu
becyk pisze: Co one oznaczają i jak mam sprawdzić czy będzie pasowało do mojego modelu?
To nr fabryczny takiego światła stop... Oczywiście pasuje do Twojego auta

Re: Trzecie światło STOPu nie świeci

: wt lis 05, 2024 11:07
autor: henryk58
Moje pytanie czy jeśli nie świeci się trzecie światło stopu czy na wskażnikach świeci kontrolka spalonej żarówki

Re: Trzecie światło STOPu nie świeci

: sob kwie 25, 2026 11:21
autor: ROMEK3
henryk58 pisze: wt lis 05, 2024 11:07 Moje pytanie czy jeśli nie świeci się trzecie światło stopu czy na wskażnikach świeci kontrolka spalonej żarówki
Mam nie świecący 3 stop, żadnej kontrolki-informacji na desce w T2.

Listwa led sprawna.
U mnie masa dochodzi, brak plusa.
Raczej wątpię, że pękł tylko przewód plusa.
Jakiś schemat, rozwiązanie ?

Re: Trzecie światło STOPu nie świeci

: sob kwie 25, 2026 16:01
autor: Dziadek13
ROMEK3 pisze: sob kwie 25, 2026 11:21
Listwa led sprawna.
U mnie masa dochodzi, brak plusa.
Raczej wątpię, że pękł tylko przewód plusa.

Na pewno ?, trza czujnikiem do przerwanych przewodów przelecieć i będzie jasne. Lub zdejmij z podsufitówki ten końcowy plastik tam po lewej stronie masz łączenie kabli wypnij z gniazda wtyczkę i zrób pomiary i wszytko będzie jasne, od czegoś trzeba zacząć.

Re: Trzecie światło STOPu nie świeci

: ndz kwie 26, 2026 14:48
autor: ROMEK3
Dzięki Dziadek13 za pomoc w lokalizacji gniazda, teraz mogłem przedzwonić odcinki przewodów. Usterka usunięta.

Re: Trzecie światło STOPu nie świeci

: wt kwie 28, 2026 07:14
autor: Dorian02
I to był konkret, którego szukałem.
Interesuje mnie również to - https://oznakowane.com/
Jak widzicie skuteczność?