Strona 1 z 1

Pomoc dla brata Opel astra

: czw lip 23, 2015 16:18
autor: infern1ty
Witam,
zauważyłem, że jest tu na forum sporo osób, które mają nie małe pojęcie o mechanice, wiec chciałbym was poprosić o pomoc w diagnozie opla astry 2005 mojego brata.
Pacjent zawsze gdy przekracza 2000 obrotów szarpie i jedzie dalej. Dodatkowo co jakiś czas wywala błąd o podwyższonym stanie cieczy chłodzącej. Benzyna bodajże 1.4 bez gazu. Przebieg około 220 tys ale pewnie cofany bo auto od handlarzy. Wymienione zostały : termostat, wiatrak chłodnicy, sonda lambda i cewka zaplonowa. Piszcie jakie informacje są potrzebne to będę pytał brata. Na forach opla temat nie znalazł odpowiedzi.

Re: Pomoc dla brata Opel astra

: pt lip 24, 2015 00:28
autor: Dust
A tylko błąd wyrzuca czy poziom płynu faktycznie lata? Płyn czysty i pachnący czy brudny?

Re: Pomoc dla brata Opel astra

: pt lip 24, 2015 07:18
autor: infern1ty
Zaraz po zakupie po przejechaniu kilkudziesięciu km płyn wyplulo zaworem bezpieczeństwa wiec poziom szalał. Odessal trochę i juz nie wypluwa ale komunikat pozostał. Może padł czujnik poziomu płynu. Płyn jest czysty. Pewnie myślisz o uszczelce pod głowicą. Czy komunikat o podwyższonym stanie płynu może być połączony z szarpaniem silnika?

Re: Pomoc dla brata Opel astra

: pt lip 24, 2015 09:05
autor: Dust
Może i nie upg... Sprawdzić płyn testerem spalin warto. Skoro wypluł zaworem to nie wytrzymał ciśnienia. Może był gruby nadmiar (dlaczego?), może gdzieś się chowa i gdzieś go potem wypycha, może zepsuł się korek. Co do szarpania - nie znam się, więc się nie wypowiem ;-) Wróżenie z fusów trochę.

Re: Pomoc dla brata Opel astra

: pt lip 24, 2015 09:46
autor: Mario122
infern1ty pisze:Witam,
zauważyłem, że jest tu na forum sporo osób, które mają nie małe pojęcie o mechanice, wiec chciałbym was poprosić o pomoc w diagnozie opla astry 2005 mojego brata.
Pacjent zawsze gdy przekracza 2000 obrotów szarpie i jedzie dalej.
Jeżeli ma sterownik silnika zamontowany na silniku - to zapewne znana przypadłość - luty do poprawienia.
Proponuję zmienić warsztat, powinien ktoś porządnie to auto zdiagnozować, a nie wymieniać części "na pałę".

Re: Pomoc dla brata Opel astra

: pt lip 24, 2015 11:30
autor: infern1ty
Jak sprawdzić gdzie jest ten sterownik silnika?