"Zdjęcie z wakacji"
- hagio
- Expert
- Posty: 1220
- Rejestracja: sob lut 04, 2012 14:35
- Auto:: TRENDLINE 2.0 16V BKD2005
- Imię:: BARTOSZ
- Lokalizacja: Poznań
- Podziękował: 276 razy
- Otrzymał podziękowań: 153 razy
- Kontakt:
"Zdjęcie z wakacji"
Panowie/Panie czy mam szansę się wybronić z mandatu zrobionego z tego fotoradaru? https://www.google.pl/maps/@52.3744611, ... 312!8i6656
jest to fotoradar FOTORAPID CM nr 196 na DK92 http://canard.gitd.gov.pl/cms/web/porta ... a-urzadzen ewidentnie na zdjęciu widać mnóstwo żelastwa-"bariery energochłonne" z instrukcji http://canard.gitd.gov.pl/cms/web/porta ... a-urzadzen
jasno można wyczytać na stronie 37
cyt."W wiązce antenowej (ok. ± 8° od osi anteny) nie mogą się
znajdować żadne przeszkody, które mogłyby spowodować
zakłócanie sygnału radarowego takie jak np. tablice informacyjne,
reklamy, znaki drogowe, metalowe płoty. "
jest to fotoradar FOTORAPID CM nr 196 na DK92 http://canard.gitd.gov.pl/cms/web/porta ... a-urzadzen ewidentnie na zdjęciu widać mnóstwo żelastwa-"bariery energochłonne" z instrukcji http://canard.gitd.gov.pl/cms/web/porta ... a-urzadzen
jasno można wyczytać na stronie 37
cyt."W wiązce antenowej (ok. ± 8° od osi anteny) nie mogą się
znajdować żadne przeszkody, które mogłyby spowodować
zakłócanie sygnału radarowego takie jak np. tablice informacyjne,
reklamy, znaki drogowe, metalowe płoty. "
- hagio
- Expert
- Posty: 1220
- Rejestracja: sob lut 04, 2012 14:35
- Auto:: TRENDLINE 2.0 16V BKD2005
- Imię:: BARTOSZ
- Lokalizacja: Poznań
- Podziękował: 276 razy
- Otrzymał podziękowań: 153 razy
- Kontakt:
Re: "Zdjęcie z wakacji"
byłem za pismo wołają około 30-40 pln. nie mam nigdzie napisane w jakim terminie powinno się pismo dostarczyć do GITD,a pocztówkę odebrałem 04.08.2015shaman82 pisze:Tutaj byłeś?: http://anuluj-mandat.pl/
jest już żółty zdjęcie na google jest nie aktualne.Golas_306team pisze:W ogóle on nie powinien być żółty ?
Jutro chyba podjadę i pomierzę pod jakim kątem jest radar,mnie przeraża fakt ile tam "metalu" a instrukcja wyraźnie mówi że pomiar może być fałszywy.Na zdjęciu,które oglądałem,a dodam że musiałem osobiście jechać do GITD od dołu zdjęcia bariera energochłonna pierwszy pas wolny na drugim moje auto następnie dwie bariery energochłonne oddzielające pasy w przeciwnych kierunkach i w oddali znowu bariera. 20-30 % zdjęcia to bariery.Jakim cudem tam stoi w ogóle radar?Nie wspomnę że często tam pomykam i się pilnuję w miejscach gdzie jest radar.
-
marianmir16
- Kandydat
- Posty: 5
- Rejestracja: śr wrz 24, 2014 20:06
- Auto:: TDI 101KM
- Imię:: mariusz
- Lokalizacja: Nisko/ Stavanger
- Podziękował: 6 razy
- Otrzymał podziękowań: 5 razy
Re: "Zdjęcie z wakacji"
cos słyszalem ze podac jakiegos zmyslonego kolesia z Rosji ze prowadzil np (Władimir Morosza z Moskwy ) i przechodzi bo ludzie z Rosji sa nie uchwytni dla ITD
- hagio
- Expert
- Posty: 1220
- Rejestracja: sob lut 04, 2012 14:35
- Auto:: TRENDLINE 2.0 16V BKD2005
- Imię:: BARTOSZ
- Lokalizacja: Poznań
- Podziękował: 276 razy
- Otrzymał podziękowań: 153 razy
- Kontakt:
Re: "Zdjęcie z wakacji"
nie przejdzie taki numer bo widać mnie na foto;/marianmir16 pisze:cos słyszalem ze podac jakiegos zmyslonego kolesia z Rosji ze prowadzil np (Władimir Morosza z Moskwy ) i przechodzi bo ludzie z Rosji sa nie uchwytni dla ITD
jedno mnie cieszy że mam aż 180 dni na odesłanie papierów,przeciągnę ich maksymalnie ;-) a w tym czasie pomyślę co dalej. cytat
Wykroczenia, kary, grzywny
7 dni: czas na opłacenie mandatu wystawionego np. przez policję. Maksymalny termin na odesłanie przez kierowcę oświadczenia przesłanego przez ITD, w przypadku zarejestrowania pojazdu przez fotoradar.
180 dni: maksymalny czas dla inspektorów ITD i strażników miejskich na ukaranie mandatem kierowcy na podstawie zdjęcia z fotoradaru. Jeśli mundurowi nie zdążą, sprawą zajmuje się sąd.
Zapomniałem dodać że oczywiście nie przyjmuję mandatu,więc sprawa trafi do sądu.Co z tego wyniknie czas pokaże.
Czytaj więcej na http://magazynauto.interia.pl/porady/pr ... gn=firefox
- cheles
- Władca postów
- Posty: 5009
- Rejestracja: pn cze 06, 2011 17:52
- Auto:: Conceptline, 1.6 z 2009
- Imię:: Leszek
- Lokalizacja: WAWA - MAZ
- Podziękował: 33 razy
- Otrzymał podziękowań: 129 razy
Re: "Zdjęcie z wakacji"
Poczytaj instrukcje obsługi tego fotoradaru może znajdziesz punkt zaczepienia ostatnio slyszalem ze niektóre fotorady pracują na częstotliwości natowskiej
- hagio
- Expert
- Posty: 1220
- Rejestracja: sob lut 04, 2012 14:35
- Auto:: TRENDLINE 2.0 16V BKD2005
- Imię:: BARTOSZ
- Lokalizacja: Poznań
- Podziękował: 276 razy
- Otrzymał podziękowań: 153 razy
- Kontakt:
Re: "Zdjęcie z wakacji"
Jedyny punkt zaczepienia to zlom w polu dzialania radaru.Musialbym jeszcze sprawdzic jaki jest kat wzgledem jezdni.cheles pisze:Poczytaj instrukcje obsługi tego fotoradaru może znajdziesz punkt zaczepienia ostatnio slyszalem ze niektóre fotorady pracują na częstotliwości natowskiej
- Marco_Polo
- Specjalista
- Posty: 622
- Rejestracja: pt lis 11, 2011 10:02
- Auto:: VW Sharan 2.0 TSI 220KM
- Imię:: Marek
- Lokalizacja: Gdańsk
- Podziękował: 9 razy
- Otrzymał podziękowań: 18 razy
Re: "Zdjęcie z wakacji"
Też dostałem widokówkę 
Pozdrawiam
Pozdrawiam
Był VW Passat Variant B6 2005r. Comfortline 2.0 TDI 140KM - manual
Był VW Golf Plus 2005r. Sportline 2.0 TDI 140KM - DSG
Był VW Touran 2008r. Highline BMN 2.0 TDI 170KM -> 186,1KM - DSG
Był VW Sharan 2012r. Comfortline 2.0 TDI 140KM Blumotion - DSG
VW Sharan 2017r. Highline 2.0 TSI 220KM - DSG
Był VW Golf Plus 2005r. Sportline 2.0 TDI 140KM - DSG
Był VW Touran 2008r. Highline BMN 2.0 TDI 170KM -> 186,1KM - DSG
Był VW Sharan 2012r. Comfortline 2.0 TDI 140KM Blumotion - DSG
VW Sharan 2017r. Highline 2.0 TSI 220KM - DSG

