"Zdjęcie z wakacji"

Ciężkie problemy ze stolcem tak to tutaj
Awatar użytkownika
hagio
Expert
Posty: 1220
Rejestracja: sob lut 04, 2012 14:35
Auto:: TRENDLINE 2.0 16V BKD2005
Imię:: BARTOSZ
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 276 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy
Kontakt:

"Zdjęcie z wakacji"

Post autor: hagio »

Panowie/Panie czy mam szansę się wybronić z mandatu zrobionego z tego fotoradaru? https://www.google.pl/maps/@52.3744611, ... 312!8i6656
jest to fotoradar FOTORAPID CM nr 196 na DK92 http://canard.gitd.gov.pl/cms/web/porta ... a-urzadzen ewidentnie na zdjęciu widać mnóstwo żelastwa-"bariery energochłonne" z instrukcji http://canard.gitd.gov.pl/cms/web/porta ... a-urzadzen
jasno można wyczytać na stronie 37
cyt."W wiązce antenowej (ok. ± 8° od osi anteny) nie mogą się
znajdować żadne przeszkody, które mogłyby spowodować
zakłócanie sygnału radarowego takie jak np. tablice informacyjne,
reklamy, znaki drogowe, metalowe płoty. "
Awatar użytkownika
niko02
Władca postów
Posty: 4501
Rejestracja: sob lip 16, 2011 15:00
Auto:: BKD 2004r. 207KM 470Nm
Imię:: Michał
Lokalizacja: Szadek/Łódź/Warszawa
Podziękował: 384 razy
Otrzymał podziękowań: 325 razy

Re: "Zdjęcie z wakacji"

Post autor: niko02 »

Złap namiar na Emila, może podpowie.
Touran by niko02Obrazek
ZWzPD :mrgreen:
Obrazek
Awatar użytkownika
Golas
Przeglądacz
Posty: 117
Rejestracja: sob mar 14, 2015 17:44
Auto:: Touran 1T1 2.0 TDi
Imię:: Adam
Lokalizacja: Inowrocław/Warszawa
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 51 razy
Kontakt:

Re: "Zdjęcie z wakacji"

Post autor: Golas »

W ogóle on nie powinien być żółty ?
shaman82
Przeglądacz
Posty: 107
Rejestracja: czw maja 05, 2011 00:06
Auto:: 1T1 BXF '06
Imię:: Pablo
Lokalizacja: TSA
Podziękował: 1 raz

Re: "Zdjęcie z wakacji"

Post autor: shaman82 »

Tutaj byłeś?: http://anuluj-mandat.pl/
Awatar użytkownika
hagio
Expert
Posty: 1220
Rejestracja: sob lut 04, 2012 14:35
Auto:: TRENDLINE 2.0 16V BKD2005
Imię:: BARTOSZ
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 276 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy
Kontakt:

Re: "Zdjęcie z wakacji"

Post autor: hagio »

shaman82 pisze:Tutaj byłeś?: http://anuluj-mandat.pl/
byłem za pismo wołają około 30-40 pln. nie mam nigdzie napisane w jakim terminie powinno się pismo dostarczyć do GITD,a pocztówkę odebrałem 04.08.2015
Golas_306team pisze:W ogóle on nie powinien być żółty ?
jest już żółty zdjęcie na google jest nie aktualne.
Jutro chyba podjadę i pomierzę pod jakim kątem jest radar,mnie przeraża fakt ile tam "metalu" a instrukcja wyraźnie mówi że pomiar może być fałszywy.Na zdjęciu,które oglądałem,a dodam że musiałem osobiście jechać do GITD od dołu zdjęcia bariera energochłonna pierwszy pas wolny na drugim moje auto następnie dwie bariery energochłonne oddzielające pasy w przeciwnych kierunkach i w oddali znowu bariera. 20-30 % zdjęcia to bariery.Jakim cudem tam stoi w ogóle radar?Nie wspomnę że często tam pomykam i się pilnuję w miejscach gdzie jest radar.
marianmir16
Kandydat
Posty: 5
Rejestracja: śr wrz 24, 2014 20:06
Auto:: TDI 101KM
Imię:: mariusz
Lokalizacja: Nisko/ Stavanger
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: "Zdjęcie z wakacji"

Post autor: marianmir16 »

cos słyszalem ze podac jakiegos zmyslonego kolesia z Rosji ze prowadzil np (Władimir Morosza z Moskwy ) i przechodzi bo ludzie z Rosji sa nie uchwytni dla ITD
Awatar użytkownika
hagio
Expert
Posty: 1220
Rejestracja: sob lut 04, 2012 14:35
Auto:: TRENDLINE 2.0 16V BKD2005
Imię:: BARTOSZ
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 276 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy
Kontakt:

Re: "Zdjęcie z wakacji"

Post autor: hagio »

marianmir16 pisze:cos słyszalem ze podac jakiegos zmyslonego kolesia z Rosji ze prowadzil np (Władimir Morosza z Moskwy ) i przechodzi bo ludzie z Rosji sa nie uchwytni dla ITD
nie przejdzie taki numer bo widać mnie na foto;/
jedno mnie cieszy że mam aż 180 dni na odesłanie papierów,przeciągnę ich maksymalnie ;-) a w tym czasie pomyślę co dalej. cytat
Wykroczenia, kary, grzywny
7 dni: czas na opłacenie mandatu wystawionego np. przez policję. Maksymalny termin na odesłanie przez kierowcę oświadczenia przesłanego przez ITD, w przypadku zarejestrowania pojazdu przez fotoradar.
180 dni: maksymalny czas dla inspektorów ITD i strażników miejskich na ukaranie mandatem kierowcy na podstawie zdjęcia z fotoradaru. Jeśli mundurowi nie zdążą, sprawą zajmuje się sąd.
Zapomniałem dodać że oczywiście nie przyjmuję mandatu,więc sprawa trafi do sądu.Co z tego wyniknie czas pokaże.

Czytaj więcej na http://magazynauto.interia.pl/porady/pr ... gn=firefox
Awatar użytkownika
cheles
Władca postów
Posty: 5009
Rejestracja: pn cze 06, 2011 17:52
Auto:: Conceptline, 1.6 z 2009
Imię:: Leszek
Lokalizacja: WAWA - MAZ
Podziękował: 33 razy
Otrzymał podziękowań: 129 razy

Re: "Zdjęcie z wakacji"

Post autor: cheles »

Poczytaj instrukcje obsługi tego fotoradaru może znajdziesz punkt zaczepienia ostatnio slyszalem ze niektóre fotorady pracują na częstotliwości natowskiej
"baci" znaczy pozdrawiam.
Obrazek
VW Touran by chelesline
Awatar użytkownika
hagio
Expert
Posty: 1220
Rejestracja: sob lut 04, 2012 14:35
Auto:: TRENDLINE 2.0 16V BKD2005
Imię:: BARTOSZ
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 276 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy
Kontakt:

Re: "Zdjęcie z wakacji"

Post autor: hagio »

cheles pisze:Poczytaj instrukcje obsługi tego fotoradaru może znajdziesz punkt zaczepienia ostatnio slyszalem ze niektóre fotorady pracują na częstotliwości natowskiej
Jedyny punkt zaczepienia to zlom w polu dzialania radaru.Musialbym jeszcze sprawdzic jaki jest kat wzgledem jezdni.
Awatar użytkownika
Marco_Polo
Specjalista
Posty: 622
Rejestracja: pt lis 11, 2011 10:02
Auto:: VW Sharan 2.0 TSI 220KM
Imię:: Marek
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 18 razy

Re: "Zdjęcie z wakacji"

Post autor: Marco_Polo »

Też dostałem widokówkę :(
Pozdrawiam
Był VW Passat Variant B6 2005r. Comfortline 2.0 TDI 140KM - manual
Był VW Golf Plus 2005r. Sportline 2.0 TDI 140KM - DSG
Był VW Touran 2008r. Highline BMN 2.0 TDI 170KM -> 186,1KM - DSG
Był VW Sharan 2012r. Comfortline 2.0 TDI 140KM Blumotion - DSG
VW Sharan 2017r. Highline 2.0 TSI 220KM - DSG
ODPOWIEDZ