Strona 1 z 2

Doświetlenie bagażnika

: pn kwie 17, 2017 22:05
autor: Gerardos
Witam , Patrząc dziś na pogodę za oknem , padał deszcz , postanowiłem wyjść z domu i zamontować dodatkowe oświetlenie bagażnika , bo te co vw zrobiło jest mało wystarczające :D

Potrzebne nam będzie :
- aluminiowy profil do ledów
- końcówki na profil
- pół metra taśmy led
- trochę przewodu 0,5mm
- taśma malarska
- kawałek drewnianej listewki
- troszkę rurki termokurczliwej
- trochę taśmy izolacyjnej
- troksy , srubokręty
- tapeciak , lutownica , cyna , kalafonia
- chęci i piwo z 3 butelki :P

Czas wykonania około 3 godzin .

Wymiary profila

Obrazek

Zdejmujemy osłonę plastikową tylnego słupka

Obrazek

Tniemy profil na chciany wymiar , mi pasowało 17 cm i zakładamy plastikowe końcówki

Obrazek

Przyklejamy do tyłu profilu taśmę papierową i obcinamy po krawędzi na długość i szerokość

Obrazek

Przeklejamy taśmę z profilu aluminiowego w miejsce w którym chcemy lampkę i tniemy po krawędzi taśmy ( dla mnie łatwiejszy sposób niż rysowanie otworu)

Obrazek

Prawie wycięty otwór

Obrazek

Odwiercamy dwa otwory i robimy drewniane zaczepy by nam na dziurach lampki nie wypadły

Obrazek

Tak wygląda z drewnianymi zaczepami

Obrazek

a tak wygląda z boku


Obrazek

Teraz wkładamy w wycięty otwór przewód a następnie zrobioną lampkę i przykręcamy ją tak by drewniane " zaczepy " obróciły się o 90 stopni i dokręcamy.

Obrazek

Sprawdzenie czy świeci .... i świeci

Obrazek

Ładnie wpasowana :)

Obrazek

Prawie niewidoczna :)

Obrazek

W górnym narożniku boczku wyciągamy zaślepkę i odkręcamy wkręt krzyżakowy i delikatnie odciągamy podkładając np. śrubokręt, następnie zdejmujemy plastikową osłonę tylnej części bagażnika .

Obrazek

Odkręcamy troksa na dole boczku a następnie podkładamy śrubokręt między boczek a nadwozie by zrobić szparę do wciśnięcia przewodu

Obrazek

Teraz przepychamy przewód by wszedł za boczek bagażnika,naciągamy go delikatnie by się ułożył , następnie układamy go wzdłuż tylnej części auta po będącej już tam wiązce do otworu po oryginalnej lampce i wycinanie drugiej.

Obrazek

Teraz lutowanie i izolowanie kabelków z dwóch dołożonych lampek z przewodem oryginalnej lampki i składanie wszystkiego w odwrotnej kolejności

Obrazek

Tak wygląda efekt końcowy w dzień, może nie lepiej a inaczej . :)

Obrazek

A tak w nocy z boczną oryginalną lampką i bez niej

Obrazek
Obrazek

Re: Doswietlenie bagaznika

: pn kwie 17, 2017 22:10
autor: bartez55
Dobra robota, teraz jasno jak na stole operacyjnym:)

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Re: Doświetlenie bagażnika

: wt kwie 18, 2017 08:09
autor: SeeSoon
Ładnie ładnie coś muszę pomyśleć nad doswietleniem bagażnika

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Re: Doświetlenie bagażnika

: wt kwie 18, 2017 08:22
autor: gordon
Brawo za inwencję. Mamy trzeci sposób na doświetlenie bagażnika. Myślę, że wypadało by to podpiąć do listy forumowych manuali.

Re: Doświetlenie bagażnika

: wt kwie 18, 2017 23:45
autor: Gerardos
Dostałem trochę mejli z pytaniem o profil , o jego wymiary więc podaję je na załączonym obrazku
W mojej mieścinie koszt takiego profila z " kloszem " to około 25 zł za 2 mb
Dodam iż kupiłem 2 m ponieważ w majowy łikend mam zamiar wycinać otwory pod ten profil w dołach boczków drzwi by zrobić sobie doświetlanie otoczenia .

-- Wt kwi 18, 2017 23:17 --

Dodaje dwa zdjęcia , ponieważ ktoś napisał ,że tamto było zrobione za jasnego i miał rację , teraz jest zrobione w nocy jedno z oryginalna lampką , drugie z zaklejoną kartonem oryginalną lampką . :P

Re: Doświetlenie bagażnika

: śr kwie 19, 2017 08:58
autor: gartur
Bardzo fajny pomysł :piwo:

Re: Doświetlenie bagażnika

: śr kwie 19, 2017 11:12
autor: trucha0
Fajny pomysł ale jednak pomyśl że jak wrzucisz coś do bagażnika do poziomu rolety to dalej masz ciemno dlatego ja założyłem jedną centralną w górnej listwie plastikowej i mogę ładować pod sam dach a lampka i tak coś doświetli tym bardziej że siedzi tam ledzik od prolumo to jest moc,nie mniej brawa za pomysł :)

Re: Doświetlenie bagażnika

: śr kwie 19, 2017 12:08
autor: Krzych-sob
Pomysł jak najbardziej :ok:
Przyznam, że sam zastanawiałem się nad tym doświetlanie podłoża z boczków drzwi, o którym wspominałeś.
Jak zmajstrujesz podziel się pomysłem.

Re: Doświetlenie bagażnika

: śr kwie 19, 2017 16:49
autor: Gerardos
trucha0 pisze:Fajny pomysł ale jednak pomyśl że jak wrzucisz coś do bagażnika do poziomu rolety to dalej masz ciemno
Kolego , powiem ( raczej napiszę ) tak :
pomyślałem nad tym i jedyny raz kiedy bagażnik może być zapełniony do poziomu rolety to wyjazd na wakacje raz lub dwa razy do roku , po drugie znając możliwości mojej małżonki jeśli chodzi o pakowanie to nawet jak będzie południe gdzie słońce świeci najmocniej to i tak tam nic nie znajdę , po drugie nie chciałem dawać nad roletą bym nie musiał za każdym razem jej odsuwać a zawsze mogę założyć następną jedną centralną
trucha0 pisze: tym bardziej że siedzi tam ledzik od prolumo to jest moc
nie musi być to ledzik od prolumo by była moc , wystarczy troszkę wiedzy na ten temat ;)
i za o wiele mniejsze pieniądze można sobie to samemu zrobić to tak na marginesie
trucha0 pisze:brawa za pomysł
Dziękuję :piwo:

-- Śr kwi 19, 2017 15:50 --
Krzych-sob pisze:Jak zmajstrujesz podziel się pomysłem.
oki :P

Re: Doświetlenie bagażnika

: czw kwie 20, 2017 07:55
autor: JustMar
:brawa: super rozwiązanie i daje światło pod zasuniętą roletą :super: :piwo:

Re: Doświetlenie bagażnika

: czw kwie 20, 2017 08:11
autor: Lewik
:ok: dobra robota . Czas pomyślec nad doświetleniem bagażnika :brawa:

Re: Doświetlenie bagażnika

: czw kwie 20, 2017 08:25
autor: Tomi
Wygląda rewelacyjnie :super: :piwo:

Re: Doświetlenie bagażnika

: ndz maja 07, 2017 12:39
autor: gartur
Wczoraj zamontowałem taśmy led w boczkach podobnie jak autor tego wątku, wszystko działa, instalację podpiąłem również do zasilania istniejącej już lampki w bagażniku ale zauważyłem mały "problem", a mianowicie w czasie włączenia zapłonu ledy mrugają około 4-5 razy. Gerardos, czy u Ciebie również występuje owo zjawisko?
Jak temu zaradzić?

Re: Doświetlenie bagażnika

: ndz maja 07, 2017 19:34
autor: Gerardos
gartur pisze:Wczoraj zamontowałem taśmy led w boczkach podobnie jak autor tego wątku, wszystko działa, instalację podpiąłem również do zasilania istniejącej już lampki w bagażniku ale zauważyłem mały "problem", a mianowicie w czasie włączenia zapłonu ledy mrugają około 4-5 razy. Gerardos, czy u Ciebie również występuje owo zjawisko?
Jak temu zaradzić?
:idea: :?: :shock: :?: Kolego właśnie poszedłem sprawdzić czy mam takie objawy i u mnie ledy nie mrugają , jedynie zapalają się po otwarciu klapy .Włączałem i wyłączałem zapłon na wszystkie sposoby nie mrugnęły nawet jeden raz . Co może być przyczyną nie mam pojęcia , może tani pasek ledowy , a czy lampkę oryginalną tez zostawiłeś i tez mruga ?

Re: Doświetlenie bagażnika

: ndz maja 07, 2017 21:25
autor: wesol
Dobry mod. Tez musze cos dolozyc. Mam jakies lampki z opla i z cytryny to cos postaram sie dolozyc. Najlepiej w sufit