Strona 1 z 2
zaparowany reflektor 5T
: pn gru 28, 2020 11:29
autor: Basta
Witam, jak w temacie zaparował jesienią i go tak trzyma do dziś. Parował już jak kupiłem Tourana rok temu ale nie tak mocno, może ma ktoś jakiś pomysł? w ASO zaśpiewali 3300 za taki.
Re: zaparowany reflektor 5T
: pn gru 28, 2020 16:45
autor: Bzyku
Reflektor ma tzw. odpowietrznik sprawdz czy nie jest zatkany. Następnie zejmij tą pokrywę od wymiany żarówek, i pojezdzij chwilę aby ciepło z silnika odparowalo wodę i zamknij dokladnie, sprawdzając czy w deklach od żarówek masz sprawne uszczelki. Jeżeli wszystkie powyżej będą ok, a reflektor dalej będzie parował to trzeba zacząć szukać nieszczelności.
Re: zaparowany reflektor 5T
: pn gru 28, 2020 18:18
autor: wesol
Ja bym wyciągnął reflektor, wysuszył go. Gdzieśysi być nieszczelność i jeśli się da to bym próbował metodą tzw hutniczą go naprawić. Czyli nagrzewasz piekarnik domowy do 190 stopni, wyłączasz grzałkę. Czekasz 2-3 minuty. Wkładasz do środka piekarnika lampę i zamykasz. Czekasz 4-5 minut aż lampa nabierze temperatury od piekarnika. Piekarnik nie może mieć włączonej grzałki. Po tym czasie wyciągasz lampę i docisjasz wkoło na łączeniach szkła z tylna obudowa. Można też go w ten sam sposób rozkleić.
Re: zaparowany reflektor 5T
: pn gru 28, 2020 21:10
autor: lucas4891
Myślę że metoda podana powyżej jest najlepsza na wysuszenie lampy. Tylko ja bym nie grzal więcej jak 100 stopni tego piekarnika. To są lampy ledowe zintegrowane z płytką i układem scalonym
Re: zaparowany reflektor 5T
: pn gru 28, 2020 23:49
autor: wesol
Metoda jest znana od lat i sam ja wymyśliłem. Tylko tak jak mówiłem trzeba nagrzać pusty piekarnik, wyłączyć grzanie, poczekać parę minut i dopiero włożyć lampę. Nic się jej nie stanie to gwarantuje.
Re: zaparowany reflektor 5T
: śr gru 30, 2020 11:05
autor: Basta
Tak chyba zrobię, pierwsze to wyciągnąć reflektor wysuszyć i potem sprawdzić co dalej.
Re: zaparowany reflektor 5T
: śr gru 30, 2020 13:41
autor: lucas4891
Coś się z nim dzieje, czy narazie tylko problem wody we wnętrzu?
Osobiście to po wysuszeniu doszczelnilbym klosz. Choćby od zewnątrz dookoła.
Zawsze po rozgrzaniu możesz spróbować go otworzyć. Tylko że wtedy do uszczelnienia lepiej użyć masy nizawierajacej kwas octowy.
Swoją drogą to ceny są nieziemskie. Jeszcze u siebie nie miałem problemu, ale znalazłem zamiennik Hella za 650 euro. Dość droga wymiana żarówki pewnego pięknego dnia będzie
Re: zaparowany reflektor 5T
: czw gru 31, 2020 12:31
autor: Basta
Na razie nic się nie dzieje tylko ta para, reflektor jest diodowy. Wyciągał już ktoś taką lampę? Pewnie łatwo nie będzie...

Re: zaparowany reflektor 5T
: czw gru 31, 2020 15:09
autor: wesol
Lapiej cis z tym zrób bo zaraz tam się zrobi zielono i dopiero będziesz płakał.
Zawsze możesz też wysłać taki reflektor do jakiejś firmy co regenerują odbłyśniki itp sprawy to zapewne mają sposoby na naprawienie tej lampy moim zdaniem na dość wysokim poziomie. Napewno nie na amatorskim a skasują napewno nie tysiąc czy dwa.
Re: zaparowany reflektor 5T
: ndz sty 10, 2021 22:02
autor: Seba567
Witam mam dokładnie ten sam problem, samochód kupiłem kilka miesięcy temu z komisu i zastanawiam się czy taka "wada" podlega pod rękojmię, chciałbym dowiedzieć się również jak Pan rozwiązał swój problem. Pozdrawiam i życzę powodzenia .
Re: zaparowany reflektor 5T
: ndz sty 10, 2021 22:12
autor: miki55
Seba567 pisze:Witam mam dokładnie ten sam problem, samochód kupiłem kilka miesięcy temu z komisu i zastanawiam się czy taka "wada" podlega pod rękojmię, chciałbym dowiedzieć się również jak Pan rozwiązał swój problem. Pozdrawiam i życzę powodzenia .
Może komis jeszcze powinien dać ze trzy lata gwarancji?
Chcesz pisać posty to przeczytaj regulamin forum i do powitalni zajrzyj.
Re: zaparowany reflektor 5T
: ndz sty 10, 2021 22:39
autor: VWariaT
Jak nie chcesz na początek bawić się z wyciąganiem lampy to proponuję zdjąć dekiel i użyć zwykłej suszarki do włosów i na najniższej temperaturze suszyć wnętrze lampy. Przy okazji zweryfikuj odpowietrznik , tak jak już wyżej wspomniano - misi być drożny i odpowiednio skierowany.
Wilgoć odparuje i poobserwuj czy temat będzke się powtarzał. Jak problem powróci to niestety lampa do uszczelnienia.
Re: zaparowany reflektor 5T
: ndz sty 10, 2021 23:36
autor: wesol
miki55 pisze:Może komis jeszcze powinien dać ze trzy lata gwarancji?
Powinien jeszcze przez te trzy lata tankować, wymieniać oleje i filtry a w ramach dobrej woli wymienić opony i hamulce. Nie wiedziałeś?
Re: zaparowany reflektor 5T
: pn sty 11, 2021 10:27
autor: Seba567
Woda w lampie nie jest rzeczą normalną, i w żaden sposób nie można tego porównywać do hamulców czy wymiany płynów, być może się mylę ale w moim odczuciu to wada ukryta, pozaytm zadałem pytanie a nie stwierdzenie że się należy.
Re: zaparowany reflektor 5T
: pn sty 11, 2021 11:51
autor: wesol
Wada ukryta jest jak ktoś ci w aucie sprzedawanym pęknięty wahacz podawał i takie auto ci sprzedał.