Strona 1 z 2
Nastepne głupie pytanie - DPF
: pn mar 24, 2014 11:24
autor: Iza_30
Po czym poznać czy auto ma DPF? I czy jesli tak to czy mozna oszacować w jakim jest on stanie?
auto mam z sierpnia 2005 roku, 2.0 tdi
Re: Nastepne głupie pytanie - DPF
: pn mar 24, 2014 11:32
autor: JEDARO
nie ma głupich pytań są tylko głupie odp a vademecum o DPF
tu
-- 24 mar 2014, o 10:34 --
możesz spr VCDS stan napełnienia a czy go masz bez podłączania kompa to wystarczy wlepkę w bagażniku obejrzeć
Re: Nastepne głupie pytanie - DPF
: pn mar 24, 2014 11:36
autor: Iza_30
ok, dziękuję. A dokładnie gdzie może być ta wlepka i co na niem może byc jesli DPF będzie?
Re: Nastepne głupie pytanie - DPF
: pn mar 24, 2014 11:40
autor: bartek0-01
Możesz tez sprawdzić na naklejce znamionowej znajdującej się na słupku od strony kierowcy kod silnika a potem zerknąć w tabelki
I będziesz wiedzieć czy posiadasz DPF
Stan zapełnienia tak jak napisał JEDARO w łapki VCDS

Re: Nastepne głupie pytanie - DPF
: pn mar 24, 2014 11:43
autor: Iza_30
OOOOO Dzięki....!!!!
Mam silnik BKD czyli nie mam filtra cząstek stałych...:-)
Dziękuję chłopcy :-)
Re: Nastepne głupie pytanie - DPF
: pn mar 24, 2014 11:43
autor: Dodi
wątpie żeby auto z 2005 mialo DPF-a... jaki masz symbol silnika? mozesz go odczytać na wklejce jak otworzysz drzwi kierowcy na dole, oznaczenie 3 literowe...
Re: Nastepne głupie pytanie - DPF
: pn mar 24, 2014 11:46
autor: bartek0-01
Iza_30 pisze:OOOOO Dzięki....!!!!
Mam silnik BKD czyli nie mam filtra cząstek stałych...:-)
Dziękuję chłopcy :-)
No to nie masz Filtra

Re: Nastepne głupie pytanie - DPF
: pn mar 24, 2014 11:54
autor: Iza_30
Ech, to mnie gostek w warsztacie zdenerwował...Byłam wymienić żarówke w stopie. Nie wiedzieli jak sie do niej dostać. Teraz nawet ja już wiem....
Re: Nastepne głupie pytanie - DPF
: pn mar 24, 2014 12:28
autor: morfeusz33
Zarówna w stopie? to masz na myśli tą w lampie? czy tą w klapie? jeżeli tą w klapie to nie wymienisz żarówki ,bo tam masz diody..
Re: Nastepne głupie pytanie - DPF
: pn mar 24, 2014 12:40
autor: Tomas
Jak nie potrafi mechanik wymienić zwykłej żarówki stopu w lampie to natychmiast zmień mechanika

Re: Nastepne głupie pytanie - DPF
: pn mar 24, 2014 12:43
autor: Dodi
wystarczy pooglądać na TVN Turbo program "Będzie Pan zadowolony" co Ci "mechanicy" wyprawiają...
Re: Nastepne głupie pytanie - DPF
: pn mar 24, 2014 13:52
autor: cheles
Iza_30
Zmień natychmiast mechanika lub podrzuć mu książkę "sam naprawiam".
Re: Nastepne głupie pytanie - DPF
: pn mar 24, 2014 14:34
autor: Iza_30
Nie, lampa...
Próbowali się od bagażnika dostać. A okazało się, że trzeba było lekko podważyć od przodu i wyjać lampę.
Re: Nastepne głupie pytanie - DPF
: pn mar 24, 2014 14:48
autor: cheles
Iza_30
Dobrze, że nie rozebrali boczków, żeby się przekonać jak wymienić żarówkę

Re: Nastepne głupie pytanie - DPF
: pn mar 24, 2014 14:52
autor: bartek0-01
Takich właśnie mamy mechaników
